Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Polka ubiera gwiazdy w Cannes. Dorota Goldpoint też stanie na czerwonym dywanie
Jakub Adamiak
Jakub Adamiak 14.05.2024 11:52

Polka ubiera gwiazdy w Cannes. Dorota Goldpoint też stanie na czerwonym dywanie

Dorota Goldpoint
Fot. AKPA

Dorota Goldpoint jako ikona mody i projektantka kreuje stylowe kreacje największych gwiazd. Współpracuje także z Agatą Kornhauser-Dudą, a teraz sama stanie na czerwonym dywanie wśród światowych sław. Ma przygotowane specjalne stylizacje nie tylko dla siebie, ale również dla aktorek, które pojawią się na tym prestiżowym festiwalu w Cannes.

Tylko u nas: Dorota Goldpoint w Cannes

Dorota Goldpoint to projektantka mody, która założyła fundację “Serce nie ma zmarszczek”. Cel jest jeden: walka z dyskryminacją płciową i wiekową, ale nie tylko. Wśród ambasadorek są między innymi: Alicja Węgorzewska, Joanna Kurowska czy Katarzyna Żak.

Stylistka ostatnio w trakcie rozmowy ze mną, postanowiła podzielić się swoimi spostrzeżeniami, które dotyczą różnych styli Pierwszych Dam. Goldpoint porównała stylizację aktualnej Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy, a także byłem Pani Prezydentowej Jolanty Kwaśniewskiej. O tym przeczytanie TUTAJ.

Dorota Goldpoint w Cannes. Sama stanie na czerwonym dywanie

Dorota Goldpoint od 14 do 25 maja jest nieuchwytna w Polsce. Projektantka została zaproszona na festiwal w Cannes i to właśnie tam będzie można ją spotkać. Co ciekawe, stylistka sama stanie na czerwonym dywanie i zaprezentuje swoją suknię:

Mówi się, że uważaj, jak głośno wypowiadasz swoje marzenia - śmieje się Dorota - jakiś czas temu dobremu znajomemu powiedziałam, że chciałabym się przespacerować po czerwonym dywanie w Cannes. I tak też się stanie podczas tegorocznego 77 Festiwalu Filmowego w Cannes. Dużo łatwiej jest mi przygotować kreację dla gwiazdy niż dla mnie samej. Często mam dylemat, żeby nie być przebraną, wolę minimalizm i czyste formy, ale ta okazja jest wyjątkowym momentem, żeby zaszaleć i włożyć coś szczególnego, bardziej odważnego i zauważalnego. Nie wiem, czy uniosę suknie, która się szyje, ale mam w zapasie coś skromniejszego - zdradziła mi Goldpoint.

Czy Dorota jest zadowolona z zaproszenia na ten ekskluzywny festiwal?

Mój 10-letni wysiłek i kreatywność zostały zauważone i docenione, jestem z tego dumna - stwierdziła projektantka.

akpa20240313_zmianakobieta_jk_1378.jpeg
Fot. AKPA, Dorota Goldpoint

Dorota Goldpoint będzie ubierała gwiazdy w Cannes

Do Cannes Dorota Goldpoint nie jedzie, aby pospacerować tylko na czerwonym dywanie. Projektantka będzie musiała zakasać rękawy. Okazuje się, że stylistka została zaproszona do tego, aby ubrać gwiazdy na festiwalu:

Do Cannes zostałam zaproszona przez jedną ze znanych francuskich agencji PR. Moja ekspozycja w Dubaju zwróciła uwagę wielu agencji, również tych z USA. Do Cannes spośród 55 wyselekcjonowanych outfitów trafiło ponad 30, dla kilku światowych gwiazd projektowałam i szyłam kreacje na zamówienie. Nie mogę podać w tej chwili nazwisk - skwitowała Dorota. Agencja poinformuje media, jak stylizacje zostaną potwierdzone. Przede mną bardzo emocjonujący czas, jestem podekscytowana nowym wyzwaniem i bardzo dużym wyróżnieniem, którym jest ubieranie gwiazd na najbardziej prestiżowym  filmowym wydarzeniu w Europie - powiedziała w rozmowie ze mną Dorota.

Dorota Goldpoint ubiera na co dzień Pierwszą Damę Rzeczpospolitej Polskiej Agatę Kornhauser-Dudę w trakcie różnych ważnych uroczystości.