Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Tak wygląda żona aspiranta Mietka z "Ojca Mateusza". Ma nietypowy zawód
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 13.05.2024 22:41

Tak wygląda żona aspiranta Mietka z "Ojca Mateusza". Ma nietypowy zawód

Michał Piela
Fot. AKPA

Miliony Polaków pokochały Michała Pielę za brawurowo odegraną rolę aspiranta Mietka Nocula z “Ojca Mateusza”. Losy serialowych bohaterów wzbudzają nie mniejsze zainteresowanie, co życie prywatne artystów, którzy je odgrywają. Aktor chroni swojej prywatności, jednak wiadomo, że od 14 lat jest w związku małżeńskim. Kim jest oraz czym zajmuje się jego ukochana?

Michał Piela skradł serca fanów jako aspirant Mietek Nocul w serialu "Ojciec Mateusz"

Widzowie nieprzerwanie od 2008 roku obserwują, jak ksiądz grany przez Artura Żmijewskiego rozwiązuje kolejne kryminalne zagadki w asyście miejscowych policjantów. Michał Piela zyskał rozpoznawalność na całą Polskę dzięki roli aspiranta Mietka Nocula. Bohater odgrywany przez artystę w błyskawicznym tempie zdobył sympatię widzów. 

Nocul ma 37, a może nawet 38 lat. Jest więc co najmniej 6 lat ode mnie starszy. Ale ja dość poważnie wyglądam. Mam jednak nadzieję, że jestem jako filmowy ojciec wiarygodny i relacje Nocula z jego córką, która w poprzednich odcinkach była zbuntowana, wyszły prawdziwie. Tego bym chciał – mówił aktor w wywiadzie z “Super Expressem”. 

Widzowie pilnie śledzą jego losy nie tylko na ekranie, ale również w mediach społecznościowych. Uważni fani od razu zauważyli, że w ostatnim czasie wizerunek aktora uległ zmianie.

Ojciec mateusz obsada.jpg

Aktor z "Ojca Mateusza" już tak nie wygląda. Michał Piela zrobił furorę na premierze Michał Piela z "Ojca Mateusza" znika w oczach. Mocno schudł. Mało kto wie, że za przemianą stoi choroba

Michał Piela przeszedł zapierającą dech metamorfozę

Przez lata emisji “Ojca Mateusza” widzowie przyzwyczaili się do charakterystycznego wizerunku bohatera odgrywanego przez Pielę. Aspirant Nocul jest sympatycznym, postawnym mężczyzną, krótko ostrzyżonym i z lekkim zarostem. Nic więc dziwnego, że fani przeżyli szok, gdy zobaczyli aktora na zdjęciach z premiery sztuki “Lekcje tańca” w warszawskim Teatrze Kwadrat. Artysta pojawił się na czerwonym dywanie kompletnie odmieniony.

Michał Piela wspominał w wielu wywiadach, że zmaga się z cukrzycą typu drugiego, do której powstania w znacznej mierze przyczyniła się nadwaga. Aktor postanowił zawalczyć o swoje zdrowie i zrzucił ponad 30 kilogramów. Różnicę od razu można zauważyć w rysach jego twarzy, która jest znacznie szczuplejsza. Zdobi ją również o wiele gęstsza broda, niż ta, którą posiada asp. Nocul w “Ojcu Mateuszu”. 

Projekt bez nazwy (7).png
Fot. KAPiF

ZOBACZ TEŻ: Nie ma odwołania. Gigantyczna zmiana w serialu TVP “Ojciec Mateusz”

Żona aspiranta Mietka z "Ojca Mateusza" to prawdziwa piękność!

Michał Piela nie należy do grona artystów, którzy otwarcie chwalą się kulisami swojego życia osobistego. Aktor ceni sobie prywatność, dlatego rzadko można zobaczyć go na ściankach w towarzystwie bliskich. Wiadomo jednak, że od 14 lat jest mężem swojej ukochanej żony Marii. W jednym z wywiadów Piela zdradził, czym kobieta zajmuje się na co dzień:

Od początku starałem się chronić swoje życie prywatne, zresztą jestem tak zapracowany, że nie bardzo znalazłbym czas na te wszystkie imprezy. Moja żona zaś, z którą jestem od 14 lat, jest pracownikiem naukowym, robi doktorat z filologii polskiej -przyznał w wywiadzie dla “Świata i ludzi”.

Wszyscy fani, którzy są ciekawi, jak wygląda wybranka serca aktora, mogą zobaczyć ją na fotografii na jego Instagramie.