Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Walczyły ze sobą jak pies z kotem. Barbara Bursztynowicz o gorzkiej relacji z córką
Jakub Adamiak
Jakub Adamiak 10.05.2024 19:31

Walczyły ze sobą jak pies z kotem. Barbara Bursztynowicz o gorzkiej relacji z córką

Barbara Bursztynowicz
Fot. KAPiF

Barbara Bursztynowicz to główna odtwórczyni roli Elżuni z kultowego już serialu ”Klan”. Aktorka zaangażowana jest w operę mydlaną od samego początku, czyli 1997 roku. Aktorka przez całe życie związana jest z Jackiem Bursztynowiczem. Poznała go na studiach. Para doczekała się córki Małgorzaty. Ale relacje matka-córka nie zawsze były tak ciepłe.

Kariera Barbary Bursztynowicz

Barbara Bursztynowicz urodziła się 27 stycznia 1965 roku w Bielsku-Białej. Jest polską aktorką filmową i teatralną. Ukończyła w 1977 roku Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Debiut przypadł w tym samym roku w filmie Andrzeja Kostenki ”Sam na sam”.

Jednak widzowie pokochali ją za rolę ciepłej, zawsze pomocnej aptekarki w serialu ”Klan”, czyli Elżbiety Chojnickiej. Warto zaznaczyć, że Bursztynowicz grała także w takich produkcjach jak “Na dobre i na złe”, “Apetyt na życie” czy “Ojciec Mateusz”.

KAPIF_1000pix_K944379F.jpeg
Fot. KAPIF, Barbara Bursztynowicz
Justin Bieber zostanie ojcem. Ogłosili to w nietypowy sposób Wizjonerka z "Chłopaków do wzięcia" przewiduje wynik Eurowizji. Mocne

Jacek i Barbara - zakochani Państwo Bursztynowicz

Po raz pierwszy Barbara i Jacek spotkali się w szkole teatralnej. Ona była na pierwszym roku, jej mąż na trzecim. 

Jacek pięknie grał jazz, miał burzę włosów à la Jimy Hendrix i skórzaną kurtkę, która, jak się później okazało, wcale nie była ze skóry, tylko ze skaju. Do tego była pożyczona - mówiła w Dzień Dobry TVN aktorka.

Przyszły mąż nie wiedział, że będzie musiał walczyć o wybrankę serca. W życiu Barbary pojawił się pewien mężczyzna, któremu zależało na jej uczuciu. 

Nie potrafiłam wybrać. Był Jacek, pojawił się ktoś inny. Doszło do ostatecznego pojedynku - powiedziała Bursztynowicz w porannym magazynie TVN.

Wzięli ślub 2 października 1976 roku. Co ciekawe po jakimś czasie pomiędzy małżonkami pojawiły się spięcia. Barbara uwielbia porządek i nie mogła zaakceptować bałaganu. 

Barbara i Jacek Bursztynowicz
Fot. KAPIF, Barbara i Jacek Bursztynowicz

Barbara Bursztynowicz - córka

Małgorzata Bursztynowicz, czyli córka Barbary i Jacka poszła w ślady ojca. Ma firmę, która projektuje kostiumy. Zajmuje się także scenografią. Pracowała dla Teatru Kamienica i wspomagała realizacje rodziców. 

Nie zawsze panowała taka ciepła atmosfera w rodzinie Bursztynowicz. Aktorka wyznawała w wywiadach, że przez lata działały sobie na nerwy. Serialowa Elżunia, chciała wpływać na decyzję swojego dziecka. 

Był czas, gdy rzeczywiście chciałam wpływać na jej decyzje, wtrącałam się. Dziś wiem, że to był błąd - powiedziała dla portalu ShowNews Bursztynowicz.

KAPIF_1000pix_K610509F.jpeg
Fot. KAPIF, Barbara Bursztynowicz i córka Małgorzata