Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Mąż Bursztynowicz pojedynkował się o jej serce. Formuła walki to absolutny hit
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 29.04.2024 07:46

Mąż Bursztynowicz pojedynkował się o jej serce. Formuła walki to absolutny hit

Barbara Bursztynowicz, Jacek Bursztynowicz
Fot. KAPiF

Barbara Bursztynowicz od niemal 50 lat tworzy udane i szczęśliwe małżeństwo z aktorem Jackiem Bursztynowiczem. Ich relacja bywała burzliwa, jednak przetrwała każdy kryzys. Uczucie między nimi zakiełkowało jednak w niespodziewanym momencie. Piękna aktora cieszyła się sporym powodzeniem u mężczyzn, jednak Bursztynowicz postanowił zrobić wszystko, by zawalczyć o jej względy. Swojego rywala wyzwał na pojedynek — przebiegł on w zupełnie niestandardowy sposób!

Barbara Bursztynowicz spędziła u boku ukochanego męża już niemal pół wieku

Barbara Bursztynowicz jest uwielbianą polską aktorka, której największą popularność przyniosła rola Elżbiety Chonickiej w kultowym serialu “Klan”. Artystka wciela się w tę postać już od 26 lat, jednak na swoim koncie ma o wiele więcej godnych uwagi kreacji aktorskich. Na ekranach zabłysnęła również w takich produkcjach jak “Na dobre i na złe”, “Apetyt na życie” czy “Ojciec Mateusz”. Obecność w świecie filmu i serialu dała jej jednak coś więcej, niż wyjątkowo udaną i wieloletnią karierę. 

Barbara i Jacek Bursztynowiczowie już od niemal 50 lat tworzą jedno z najbardziej udanych małżeństw w całym show-biznesie. Para z powodzeniem łączy karierę z życiem rodzinnym. Wychowali wspólnie jedyną córkę Małgorzatę, z którą do dziś utrzymują bardzo bliski kontakt. Mimo wielu wzlotów i upadków nigdy nie przestali walczyć o swoją relację. To właśnie ten fakt sprawia, że tworzą tak udany związek.

Jesteśmy z tego pokolenia, które walczy z kryzysami, a nie poddaje i rozwodzi przy pierwszych problemach – mówili.

"Trudne urodziny". Barbara Bursztynowicz właśnie kończy 70 lat. Przekazała, co się z nią dzieje. Opuściła Polskę z rodziną Barbara Bursztynowicz wylądowała w szpitalu! Ogromne wyrazy współczucia, teraz musi bardzo uważać

Jak Barbara Bursztynowicz poznała swojego mężą?

Barbara Bursztynowicz rozwijała swój talent aktorski na Państwowej Wyższej Szkole teatralnej w Warszawie. To właśnie tam po raz pierwszy spotkała swojego przyszłego wybranka. Artystka była wówczas na pierwszym roku studiów, a Jacek Bursztynowicz na trzecim. Oboje dość szybko zwrócili na siebie uwagę.

Jacek pięknie grał jazz, miał burzę włosów à la Jimy Hendrix i skórzaną kurtkę, która, jak się później okazało, wcale nie była ze skóry, tylko ze skaju. Do tego była pożyczona – wspominała ze śmiechem aktorka na łamach programu “Dzień Dobry TVN”.

Jak się okazało, aktor zakochał się w artystce od pierwszego wejrzenia. 

Zakochałem się w Basi w jednej chwili, kiedy zobaczyłem ją po raz pierwszy na tym balkonie – ujawnił.

Oboje musieli jednak przejść długą drogę, by zostać parą. Barbara Bursztynowicz cieszyła się sporym powodzeniem wśród mężczyzn. W jej życiu był już ktoś, komu zależało na jej względach. Mimo to Bursztynowicz nie poddał się i postanowił zawalczyć o wybrankę serca. W dosłownym znaczeniu tego słowa!

Barbara Bursztynowicz, Jacek Bursztynowicz (4).jpg
Fot. KAPiF

ZOBACZ TEŻ: Barbara Bursztynowicz opowiedziała o dramatycznym zdarzeniu w szpitalu. Okropnie ją potraktowano

Mąż Barbary Bursztynowicz musiał zawalczyć o jej względy

Jak się okazuje, na początku znajomości z Jackiem Bursztynowiczem, jego wybranka stanęła przed poważnym dylematem, który ciężko było jej rozstrzygnąć.

Nie potrafiłam wybrać. Był Jacek, pojawił się ktoś inny. Doszło do ostatecznego pojedynku – zdradziła w wywiadzie artystka.

Aktor bardzo poważnie traktował tę sytuację. Gdy zorientował się, że wokół gwiazdy zaczęli kręcić się adoratorzy, postanowił zaryzykować i wziąć sprawy w swoje ręce. Stoczył z rywalem walkę, której kulisy mogą zaskoczyć niejednego fana!

Pojedynek polegał na tym, że odbyliśmy z rywalem poważną rozmowę i wypiliśmy pół litra koniaku. Nie wchodząc w szczegóły, zostałem zwycięzcą na polu – opowiedział Bursztynowicz.

W ten specyficzny sposób musiał zrobić również duże wrażenie na aktorce, ponieważ ta postanowiła się z nim związać.

Barbara Bursztynowicz, Jacek Bursztynowicz (1).jpg
Fot. KAPiF
Barbara Bursztynowicz, Jacek Bursztynowicz (2).jpg
Fot. KAPiF
Barbara Bursztynowicz, Jacek Bursztynowicz (3).jpg
Fot. KAPiF
Barbara Bursztynowicz, Grażyna Szapołowska i Laura Łącz w DDTVN. Co je łączy?
Dzień dobry TVN
fot. screen z programu „Dzień dobry TVN”
Dziś w studiu programu „Dzień dobry TVN” gościło pięć niezwykłych aktorek: Grażyna Szapołowska, Laura Łącz, Tatiana Sosna-Sarno, Barbara Bursztynowicz i Maria Mamona. Okazuje się, że łączy je bardzo wiele. Materiał DDTVN, pod tytułem „Przyjaciółki z PWST”, poświęcony był silne niezwykłej przyjaźni między kobietami, które poznały się na studiach aktorskich i do dziś utrzymują serdeczne relacje.
Czytaj dalej
Barbara Bursztynowicz pokazała męża i opowiedziała o kryzysach. ,,Aby go ukarać, udałam nad ranem, że umieram”
Barbara Bursztynowicz
fot. fragment programu ,,Dzień dobry TVN”, dziendobry.tvn.pl
Barbara Bursztynowicz i jej mąż wystąpili w walentynkowym wydaniu Dzień dobry TVN. Aktorska para opowiedziała o łączącej ich relacji. Okazuje się, że w ich związku nie zawsze układało się perfekcyjnie. Jak niemal każda z par mieli swoje kryzysy. Aby go ukarać, udałam nad ranem, że umieram – wyznała gwiazda. O co poszło? Barbara Bursztynowicz i jej mąż Jacek znają się od ponad 40 lat. Jak zaczęła się ich wielka miłość? Jaka jest ich tajemnica na udany związek? Opowiedzieli Małgorzacie Ohme oraz Filipowi Chajzerowi również o kryzysach w ich miłości. Barbara Bursztynowicz o kryzysach w związku Barbara Bursztynowicz oraz jej mąż Jacek gościli w studio Dzień dobry TVN. Razem opowiadali o swoim trwającym już 44 lata małżeństwie. Okazuje się, że mąż aktorki na początku ich znajomości lubił oglądać się za innymi dziewczynami. Gwiazda nie mogła tak tego zostawić i postanowiła go ukarać. W jaki sposób to zrobiła? – Byliśmy na wakacjach pod namiotem. Zgubiłam się wtedy na plaży i kiedy w końcu udało mi się wrócić, okazało się, że Jacek w ogóle nie zauważył mojego zniknięcia. Aby go ukarać, udałam nad ranem, że umieram – powiedziała Barbara Bursztynowicz, a na twarzach prowadzących pojawiło się zdziwienie oraz lekkie rozbawienie. Widać, że jej umiejętności aktorskie się przydały, ponieważ była w tym bardzo przekonująca. Na tyle, że Jacek Bursztynowicz uwierzył, że jego ukochana jest śmiertelnie chora. Jednak trzeba pamiętać, że związek to nie tylko te dobre chwile. Należy być przygotowanym na gorsze momenty w życiu. Jak radzą sobie z kryzysami Bursztynowie? – Jesteśmy jeszcze z tego pokolenia, które walczy z kryzysami, a nie poddaje i rozwodzi przy pierwszych problemach – powiedział Jacek Bursztynowicz. Jego żona dodała, że oboje mają za sobą bardzo ciężkie próby. Wiedzieli, że mają tylko siebie, jednak na szczęście udało im się razem przetrwać. – Cały czas też się siebie uczymy, swoich wad. Wiemy, że nie ma ideałów i z tych niedoskonałości staramy się śmiać i żartować. Najważniejsze to mieć do siebie szacunek i akceptować swoją odmienność – mówiła.
Czytaj dalej