Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > W co oni się ubrali? Modowe wpadki na konferencji festiwalu w Opolu. Skandaliczne kreacje gwiazd
Julia Bogucka
Julia Bogucka 23.05.2024 22:45

W co oni się ubrali? Modowe wpadki na konferencji festiwalu w Opolu. Skandaliczne kreacje gwiazd

Festiwal w Opolu 2024
Fot. KAPiF

Wielkimi krokami zbliża się kolejna odsłona słynnego Festiwalu w Opolu. Za nami konferencja prasowa przedstawiająca program wydarzenia. Wzięły w niej udział liczne gwiazdy, a ich kreacje wzbudziły skrajne emocje.

Przed nami 61. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

To wydarzenie plenerowe ma bardzo długą i bogatą historię. Powstał w 1963 roku, a jego inicjatorem byli ówcześni dziennikarze radiowej “Trójki”. Do jego głównych celów należała promocja nowych polskich artystów i ich twórczości i uwidocznienie innych stylów muzycznych, do tej pory niszowych w krajowych rozgłośniach. Przez kolejne lata impreza zyskała status kultowej i prestiżowej, chciały wziąć w niej udział niemal wszystkie rodzime gwiazdy.

Zbliżająca się odsłona Festiwalu w Opolu, która startuje 31 maja, wzbudza jednak skrajne emocje. Dzisiejszego popołudnia dowiedzieliśmy się, że nie weźmie w nim udziału zespół Tulia wraz z Haliną Mlynkovą. Jako zwyciężczynie zeszłorocznego konkursu i zdobywczynie nagrody imienia Karola Musioła, powinny były otworzyć nadchodzący koncert. Nie otrzymały jednak zaproszenia. Wykonawczynie opowiedziały o swoich odczuciach dziennikarzowi naszego portalu, Jakubowi Adamiakowi.

Bardzo nam przykro, że Telewizja Polska zerwała z wieloletnią tradycją. Mają do tego prawo i są organizatorem koncertu. To wizja i założenia TVP. Pozostaje nam kibicować w najbliższym koncercie Premier, wszystkim uczestnikom - skwitowały sytuację w Opolu.

Opole 2023: 77-letnia Maryla Rodowicz wbiła się w czerwony lateks i gigantyczny "szlafrok". Dopiero teraz widać, co się z nią stało "Opole 2023": skandal po pierwszym dniu festiwalu. Po tym, co polskie gwiazdy zrobiły na scenie pojawiła się miażdżąca krytyka

Znamy program 61. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu

Tegoroczne spotkanie z muzyką rozpocznie się 31 maja i potrwa do 2 czerwca. Przez trzy dni wysłuchamy dziesiątek wykonów artystów z całej Polski. W konkursie “Premier” weźmie udział dziesięcioro wykonawców, w tym między innymi Tatiana Okupnik, Piotr Cugowski oraz zwycięzca programu “The Voice of Poland” Jan Górka. Oprócz nich zaśpiewają również Alicja Szemplińska, Lanberry, Józefina & Skubas, Łukasz Drapała, Zabłocki Osobiście & Czesław Mozil, Monika Lewczuk oraz Marcin Sójka.

Konkurs “Debiutów” z kolei przypomni nam utwory z repertuaru Czesława Niemena. Ze względu na dwudziestą rocznicę śmierci oraz osiemdziesiątą piątą rocznicę urodzin artysty, dziewięcioro wokalistów zaprezentuje na scenie jego piosenki. Będą to Klaudia Marzec, Zalia, Lou Lou Safran, Norbert Wronka, Iga Kozacka, Wojtek Stefanowski, Natalia Muianga, Dominika Dobrosielska, Lina, Alan Cymbalista.

ZOBACZ TEŻ: Opole 2023: Lawina krytyki po pierwszym dniu Opola. Widzowie nie mają litości, "farsa", “mało śmieszny żart”

Tak ubrały się gwiazdy na konferencję przed Festiwalem w Opolu

Za nami konferencja prasowa, która zapowiadała zbliżające się wielkimi krokami wydarzenie. Nie zabrakło na niej gwiazd, które wystąpią na scenie Festiwalu w Opolu. Była to kolejna okazja do zaprezentowania się na ściance w bajecznych kreacjach. Nie każdemu udało się jednak pokazać z najlepszej strony.

KAPIF_oryginal_K1207520F.jpg
Fot. KAPiF

Bovska włożyła na siebie białe body oraz “naked dress”, czyli półprzezroczystą sukienkę, spod której widać całą sylwetkę wokalistki. To ostatnio najmodniejszy element stroju, jednak czy na pewno został odpowiednio dobrany do okazji? Materiał przypominający wzorem firankę oraz ciężka biżuteria to również nie jest świetne połączenie.

KAPIF_oryginal_K1207322F.jpg
Fot. KAPiF

Choć Adam Sztaba jest znany z noszenia kamizelek, trzeba przyznać, że podczas konferencji prasowej przed Festiwalem w Opolu coś poszło nie tak. Elegancka góra w połączeniu ze spodniami, których krok jest niżej niż powinien, nie sprawiają dobrego wrażenia. Powodują, że kompozytor wydaje się być niższy niż w rzeczywistości.

KAPIF_oryginal_K1207455F.jpg
Fot. KAPiF

Tomasz Lipiński, który również odwiedził ściankę Telewizji Polskiej podczas konferencji, także nie zaprezentował wybitnej kreacji. Niezbyt elegancka pikowana kurtka i przykuwająca wzrok krwistoczerwona koszulka przypominają strój amerykańskiego rapera z lat 90. Skojarzenie dopełnia duży, złoty wisior spoczywający na klatce piersiowej.