Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Ujawniono, co się stanie z Salahuddinem S., tam trafiali najwięksi wrogowie kraju. "Najcięższe" więzienie
Sara  Karmańska
Sara Karmańska 29.06.2023 09:17

Ujawniono, co się stanie z Salahuddinem S., tam trafiali najwięksi wrogowie kraju. "Najcięższe" więzienie

Salahuddin S. oskarżony o zabójstwo Anastazji trafił do więzienia
fot. megatv.com, Salahuddin S. oskarżony o zabójstwo Anastazji trafił do więzienia

Sprawa tragicznej śmierci Anastazji wciąż pozostaje żywym tematem w mediach. 27-letnia Polka została odnaleziona martwa prawie tydzień po swoim zaginięciu. W sprawie aresztowano Salahuddina S., który usłyszał zarzuty gwałtu i morderstwa. 

Mężczyzna został właśnie przeniesiony z aresztu tymczasowego.

Salahuddin S. podejrzanym w sprawie Anastazji

Anastazja przebywała w Grecji wraz z wieloletnim partnerem. Wspólnie pracowali w jednym z hoteli na wyspie Kos. Gdy Polka zaginęła wszczęto szeroko zakrojone poszukiwania, jej ciało odnaleziono jednak dopiero prawie tydzień później. Sekcja zwłok wykazała, że kobieta została uduszona.

Salahuddin S. jest głównym podejrzanym w sprawie. Na mężczyznę wskazuje wiele dowodów. Jeśli sąd uzna go winnym, grozi mu nawet dożywocie. 32-letni obywatel Bangladeszu nie przyznaje się do stawianych mu zarzutów.

NOWE mrożące nagrania z Kos. Chwilę później Anastazja nie żyła, czy to była jej ostatnia droga?

Salahuddin S. przeniesiony z aresztu tymczasowego

Jak przekazały greckie media Salahuddin S. miał zostać przeniesiony w nocy z środy na czwartek przewieziony do więzienia Korydallos w Pireusie. To najcięższy areszt w całej Grecji. Więzienie jest położone w południowej części kraju.

Na przestrzeni lat przebywali w nim między innymi członkowie grup anarchistycznych, organizujących zamachy terrorystyczne. 

Salahuddin S. zeznawał w sprawie śmierci Anastazji

Salahuddin S. wielokrotnie zeznawał w sprawie śmierci Anastazji. Ostatni raz pojawił się w sądzie kilka dni temu. Spędził w nim kilka godzin. Jak informuje PAP, wkrótce ma rozpocząć się proces mężczyzny, ale prawdopodobnie może on potrwać nawet kilkanaście miesięcy. 

Raczej mało prawdopodobne jest, by strona grecka przychyliła się do prośby Polski, aby przekazać podejrzanego i by proces odbywał się na terenie kraju ofiary. 

Źródło: TVN24, Radio ZET, PAP

Tagi: śmierć polka
Powiązane
Quiz, jak wiele pamiętasz ze szkolnych lat
Pytania ze szkoły podstawowej. Ile zostało ci w głowie? Sprawdź, czy odpowiesz na wszystkie pytania