Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > NOWE mrożące nagrania z Kos. Chwilę później Anastazja nie żyła, czy to była jej ostatnia droga?
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 28.06.2023 17:16

NOWE mrożące nagrania z Kos. Chwilę później Anastazja nie żyła, czy to była jej ostatnia droga?

Anastazja Rubińska
Ostatnie nagranie z Anastazją Rubińską z monitoringu. Fot. instagram.com/anastazja_pati, youtube.com/@ert

Śledztwo w sprawie zbrodni, do której doszło na wyspie Kos, wciąż jest w toku. Policja próbuje odtworzyć, jak wyglądały ostatnie godziny przed śmiercią 27-letniej Anastazji Rubińskiej. Jak dotąd udało się ustalić, że towarzyszył jej 32-letni Salahuddin S. Mężczyzna został oskarżony o uprowadzenie, gwałt i morderstwo ze szczególnym okrucieństwem. 

Banglijczyk jak dotąd nie przyznał się do postawionych mu zarzutów. Jednak śledczym właśnie udało się odkryć nagranie z monitoringu, które jest w sprawie kolejnym obciążającym dowodem. Wiele wskazuje na to, że kamera uchwyciła ostatnie chwile życia Anastazji. Miał jej wówczas towarzyszyć Salahuddin S.

Nowe informacje w śledztwie ws. morderstwa Anastazji

Brutalne morderstwo Anastazji Rubińskiej jest sprawą, która nie schodzi z ust zarówno Polaków, jak i Greków. Polka przyjechała na wyspę Kos, by wraz z chłopakiem zarobić w hotelowej restauracji. Pewnego wieczora 27-latka wyszła z mieszkania i ślad po niej zaginął. Na kilku nagraniach widać, jak Anastazja spotkała grupkę mężczyzn z Pakistanu i Bangladeszu. Wśród nich był 32-letni Salahuddin S. Policji udało się ustać, że Polka wsiadła na jego motocykl i wspólnie odjechali do jego mieszkania. Dlaczego dziewczyna zdecydowała się na ten krok? Krzysztof Rutkowski ma na ten temat ciekawą teorię.

Bardzo prawdopodobne, że śledczym właśnie udało się zabezpieczyć nagranie z monitoringu, na którym widać Anastazję przed śmiercią. Tak wyglądała jej ostatnia droga… 18 czerwca znaleziono jej ciało niedaleko miejsca, z którego pochodzi nagranie.

Katarzyna Dowbor opuściła Polskę. Nie jest to wyjazd prywatny, zaczyna się nowy rozdział w jej życiu?

Przełom w sprawie morderstwa Anastazji. Zabezpieczono nowe nagranie z monitoringu

W toku śledztwa ujawniono, że Anastazja i Salahuddin S. spędzili razem czas w mieszkaniu mężczyzny. Potwierdził to współlokator 32-latka, dodając, że oboje wyglądali na pijanych. Ponieważ nie chciał, by w jego domu przebywała obca kobieta, poprosił Banglijczyka, by zabrał znajomą i wyszedł. Salahuddin S. dokładnie tak zrobił. Kamery uchwyciły moment, gdy on oraz Anastazja opuszczają mieszkanie, wsiadają na motor i odjeżdżają w kierunku, gdzie 18 czerwca znaleziono jej ciało. 

Na niekorzyść Salahuddina S. greckiej policji udało się odkryć wiele obciążających dowodów. Tuż po domniemanym popełnieniu morderstwa zakupił bilet do Włoch, którym planował opuścić Grecję. Ponadto w jego telefonie odkryto podejrzaną wiadomość, a technikom udało się odzyskać dane lokalizacyjne, które próbował usunąć zarówno ze swojej komórki, jak i Anastazji. Całość zaczyna układać się w dramatyczny obraz, w którym wszystko wskazuje na to, że Salahuddin S. jest winien popełnienia zbrodni.

Śledczy dotarli do ostatniego nagrania, na którym widać Anastazję przed śmiercią

Greckiej policji właśnie udało się dotrzeć do kolejnych materiałów, które uwieczniły wydarzenia z nocy z 12 na 13 czerwca, gdy doszło do zaginięcia Anastazji. Portal “Protothema” opublikował nagranie, na którym widać, jak Anastazja i Salahuddin S. zmierzają na motorze w stronę, gdzie odnaleziono ciało dziewczyny. Na filmie zegar wskazuje północ, jednak właściciel kamery twierdzi, iż ta jest przestawiona, więc nagranie, na którym widać po raz ostatni Anastazję, musiało zostać uwiecznione ok. 23.

Ta sama kamera zarejestrowała obraz, na którym widać, jak Salahuddin S. wraca do domu sam, już po domniemanym dokonaniu zbrodni. Wówczas Bangliczyk opuścił dom po raz kolejny, a po jakimś czasie wrócił do niego ok. 6 rano, co potwierdził policji jego współlokator. Jest to bardzo ważny trop dla policji, ponieważ wygląda na to, że działania 32-letniego mężczyzny współgrają czasowo z momentem, w którym miało dojść do zamordowania Anastazji.

 Anastazja z Banglijczykiem na motocyklu.
Nagrania z monitoringu. Anastazja i Salahuddin S. na motocyklu. Fot. youtube.com/@ert
 Anastazja i Salahuddin S. na motocyklu.
Nagrania z monitoringu. Anastazja i Salahuddin S. na motocyklu. Fot. youtube.com/@ert

źródło: fakt.pl

Powiązane
Sławomir, Zenon Martyniuk
Jak dobrze znasz disco polo? 7 na 10 to już świetny wynik