Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Tylko u nas: Szczena prosi o pomoc i ujawnia dramatyczną sytuację
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 27.02.2024 17:39

Tylko u nas: Szczena prosi o pomoc i ujawnia dramatyczną sytuację

Ryszard Szczena
Ryszard Szczena prosi o pomoc. Fot. TikTok/RychuSzczena

Ryszard Dąbrowski, znany szerszej publiczności jako Szczena, zyskał ogólnopolską popularność dzięki udziałowi w programie “Chłopaki do wzięcia”. Sława sprzed lat nie uchroniła go jednak przed nagłym pogorszeniem sytuacji życiowej. Jakiś czas temu bohater słynnego show nagrał filmik, w którym zaapelował do swoich fanów o pomoc. Nasza redakcja postanowiła skontaktować się z nim telefonicznie. To, co usłyszeliśmy, zwaliło nas z nóg.

Życie Szczeny po udziale programie "Chłopaki do wzięcia"

Ryszard Szczena dał się poznać Polakom jako sympatyczny bohater programu “Chłopaki do wzięcia”. Osobliwe poczucie humoru zapewniło mężczyźnie rzeszę fanów, a scena, w której ukradł swojej mamie rower, do dziś jest ze śmiechem wspominana przez widzów formatu. Po programie życie Szczeny było pełne wzlotów i upadków. Wraz ze swoją ukochaną Asią doczekał się synka. Zawodowo również nie miał na co narzekać, ponieważ otrzymał wiele lukratywnych ofert współpracy, jak choćby udział w walkach MMA. 

Te czasy jednak już dawno za Szczeną. Na temat jego życia prywatnego krążyło wiele mrocznych plotek, jednak faktem jest, że jego synek trafił do rodziny zastępczej, natomiast sam Ryszard odsiadywał wyrok w więzieniu. Po wyjściu na wolność bohater “Chłopaków do wzięcia” znalazł się w dramatycznej sytuacji. Przez jakiś czas próbował utrzymać się za granicą, jednak ostatecznie wrócił do Polski, gdzie czekała na niego niezbyt optymistyczna perspektywa przyszłości. W rozmowie z nasza redakcją Ryszard Szczena ujawnił szczegóły swojej trudnej sytuacji.

”Ona by mnie ubiła”. W tle szantaż, używki i przemoc domowa. U Szczeny jest gorzej, niż myśleliśmy "Ja jeszcze kiedyś do więzienia wrócę". Groźby i wulgaryzmy wylewają się z filmiku. Wstrząsające wyznanie Szczeny

Szczena znalazł się w dramatycznej sytuacji życiowej

Ryszard Szczena już od jakiegoś czasu aktywnie udziela się w mediach społecznościowych. Bohater “Chłopaków do wzięcia” zamieszcza w sieci różne filmiki, na których uchyla rąbka tajemnicy i pokazuje, jak wygląda jego codzienność. Ta jednak nie jest kolorowa, o czym mogli na własne oczy przekonać się fani mężczyzny. Na TikToku już kilkukrotnie dawał znać, że mieszka w ciężkich warunkach i prosił o pomoc. Po publikacji przez Szczenę najnowszego wideo, w którym zdradził, że szuka wsparcia, nasza redakcja postanowiła się z nim skontaktować.

Obecnie ulubieniec widzów z programu “Chłopaki do wzięcia” ma spory problem z zapewnieniem sobie podstawowych środków do życia. W trudnej sytuacji znalazł się nie tylko on, ale również jego partnerka Asia.

Nie mamy praktycznie nic – wyznał szczerze podczas rozmowy z naszą redakcją.

ZOBACZ TEŻ: Szczena z "Chłopaków do wzięcia" w dramatycznej sytuacji. Wideo sprzed chwili wstrząsnęło internautami. Zamarli po jego prośbie

Co dzieje się u Ryszarda Szczeny? Przykre wyznanie bohatera "Chłopaków do wzięcia"

W dalszej części wywiadu Ryszard Dąbrowski ujawnił, że musiał wyprowadzić się z ośrodka dla bezdomnych i obecnie mieszka ze swoją ukochaną Joasią w wynajmowanym pokoju. Co doprowadziło do tak dramatycznej sytuacji, w której się znalazł? Gwiazdor “Chłopaków do wzięcia” nie potrafił udzielić na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi.

Byłem w ośrodku dla bezdomnych, teraz czekam obecnie na mieszkanie, musiałem się z ośrodka dla bezdomnych wyprowadzić… Teraz nagrywam dla ludzi jakieś filmiki, zbieram gorsz do grosza. Mamy z Asią jakiś tam pokój, próbujemy go w jakiś tam sposób opłacać… No co do tego doprowadziło? No nic, takie życie, co ja mam więcej mówić – powiedział ze smutkiem.

Szczena zapewnił, że poszukuje pracy przez cały czas. Jednak mimo ogromnych chęci do tej pory nie udało mu się znaleźć stałego zatrudnienia. 

Czasami się odzywają, nagrywam jakieś filmiki dla ludzi i wystawiam na przykład na moich mediach społecznościowych jakichś reklamy. No to zawsze tam ktoś tam wyśle tam te 30-40 złotych na konto i chociaż mamy na jakieś jedzenie no… Zbieramy i opłacamy chociaż ten pokój z doby na dobę, żeby nie spać na ulicy – ujawnił Ryszard.

Mamy nadzieję, że warunki życia ulubieńca widzów wkrótce ulegną poprawie.