Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Twarz poprzedniego TVP stanie przed sądem
Julia Bogucka
Julia Bogucka 21.03.2024 17:34

Twarz poprzedniego TVP stanie przed sądem

Jarosław Jakimowicz
Fot. "W kontrze"/TVP

Jarosław Jakimowicz do niedawna był jedną z osób, z którą niemal każdego dnia mieliśmy kontakt, włączając kanały Telewizji Polskiej. Aktor i prezenter w wakacje ubiegłego roku musiał zakończyć tę współpracę i odnaleźć swoje miejsce gdzie indziej. Tymczasem czeka go proces. Wiemy, kiedy rozpocznie się pierwsza rozprawa.

Znany prezenter został zwolniony z TVP

Jarosław Jakimowicz od 2019 roku pracował dla emitowanego w telewizyjnej “Dwójce” programu porannego “Pytanie na Śniadanie Extra”, a rok później uczestniczył również w społeczno-politycznym formacie TVP Info “W kontrze”. Często gościł również w publicystycznej produkcji “Jedziemy”, która pojawiała się na tym samym kanale. Swego czasu był czołową twarzą Telewizji Polskiej i nic nie wskazywało na to, że jego kariera w tym medium dobiegnie końca.

Aktor przestał pojawiać się na antenie stacji w okolicach wakacji ubiegłego roku i jak się okazało, nie był to urlop, a zwolnienie z pracy. Informatorzy portalu “Wirtualne Media” donosili wówczas, że powodem rozwiązania umowy z Jarosławem Jakimowiczem miał być jego trudny charakter, a współpracownice prezentera miały składać na niego liczne skargi. Sam aktor z kolei twierdził, że było to wynikiem “walki dobra ze złem” i zwolniono go w wyniku nacisków na władze Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

KAPIF_oryginal_K1063010F.jpg
Fot. KAPiF
Podliczono, ile Jarosław Jakimowicz zarobił w TVP. Kwota zwala z nóg. „Rola” życia? Jarosław Jakimowicz wyleciał z programu TVP. "Nie pasował do zespołu"?

Jarosław Jakimowicz został oskarżony

Jeszcze jako pracownik TVP, prezenter był bardzo aktywny w swoich mediach społecznościowych, gdzie chętnie dzielił się swoimi poglądami. Sprawą zamieszczanych przez niego wpisów zainteresował się w pewnym momencie Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Organizacja zarzucała Jarosławowi Jakimowiczowi publikowanie treści nienawistnych i znieważających, szczególnie często skierowanych w stronę społeczności LGBT+

Sprawa ciągnęła się od lata 2022 roku, kiedy postępowaniem zajęła się prokuratura, która jednak śledztwo szybko umorzyła. Dlatego OMZRiK zdecydował się złożyć prywatny akt oskarżenia w imieniu trzydziestu pokrzywdzonych osób. Ostatecznie podobny dokument wniosło pięć z nich. 

ZOBACZ TEŻ: Wykształcenie Jarosława Jakimowicza może zaskakiwać. Mimo to zrobił karierę w mediach

Ruszył proces w sprawie byłego pracownika TVP

Dziś Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych poinformował o przełomie w sprawie. Po półtora roku od rozpoczęcia postępowania zbliżamy się do pierwszej rozprawy w postępowaniu dotyczącym Jarosława Jakimowicza. Jak podkreśliła organizacja w swoich mediach społecznościowych, będzie ona informować odbiorców o tym, jak przebiega proces.

Można westchnąć: wreszcie! Czekaliśmy długo, ale już pojutrze przed Sądem Rejonowym dla Krakowa Podgórza rusza proces karny sygnatura akt II K 1466/22/P.
Jarosław Jakimowicz został oskarżony o wysyłanie wulgarnych i znieważających treści do przypadkowych osób znalezionych w internecie. Kilka ze stosowanych przez niego określeń pokazujemy na grafice - pisze OMZRiK na Facebooku.

Wszystko wskazuje na to, że pierwsze posiedzenie w sprawie Jarosława Jakimowicza rozpocznie się w najbliższy piątek 22 marca. Więcej szczegółów na temat postępowania na ten moment nie znamy.