Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Trwa dramatyczny wyścig z czasem. Cichopek i Kurzajewski proszą o pomoc dla Leona
Michał Fitz
Michał Fitz 15.02.2023 09:08

Trwa dramatyczny wyścig z czasem. Cichopek i Kurzajewski proszą o pomoc dla Leona

Katarzyna Cichopek
KAPiF

Maciej Kurzajewski i Katarzyna Cichopek od jakiegoś czasu są najpopularniejszą parą polskiego show-biznesu, a to oczywiście przekłada się na zasięgi w mediach społecznościowych. Para postanowiła je wykorzystać w szczytnym celu.

Obydwoje zachęcili bowiem do wsparcia zbiórki na rzecz ciężko chorego dziecka. Czasu na pomoc jest coraz mniej.

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski apelują o pomoc

Prowadzący „Pytania na śniadanie” opublikowali w swoich instagramowych relacjach link do zbiórki na rzecz ciężko chorego Leona. Zresztą nie tylko oni, bo w akcje zaangażowało się więcej osób ze świata show-biznesu, chociażby Joanna Koroniewska.

Prezenterzy co prawda nie dodali nic od siebie, ale sam post dotyczący zbiórki jest na tyle przejmujący, że po prostu nie musieli pisać już nic więcej. Widok cierpiącego chłopczyka na pewno skłonił wiele osób do pomocy.

Socha prawie nie pokazuje starszego męża, teraz zrobiła wyjątek. Wiśniewski nie spuszcza jej z oczu

Z czym zmaga się Leon?

Leon ma raptem 22 miesiące i w zasadzie od urodzenia zmaga się z SMA typu 1, czyli rdzeniowym zanikiem mięśni w najgorszej formie. Dziecko musi przejść kosztowną terapię genową, ale ta może zostać przeprowadzona tylko na odpowiednio młodych dzieciach. Dla chłopca niedługo będzie za późno.

Czas goni, a do zebrania jest ogromna kwota. Łącznie potrzeba aż 6 milionów złotych. Na szczęście udało się zebrać 85% całej sumy, ale wciąż brakuje kilkuset tysięcy, a to przecież niemałe pieniądze.

Mama Leona jest zrozpaczona

Maciej Kurzajewski i Katarzyna Cichopek sami są rodzicami, więc na pewno dobrze rozumieją strach o pociechę. Pewnie dlatego też zaangażowali się w pomoc. Mama Leona jest bowiem zrozpaczona, co widać po wpisach na profilu zbiórki.

Kobieta przyznaje, że powoli traci nadzieję i bardzo obawia się o życie syna. Nie może wręcz spać nocami, ale jedyne, co jeszcze może zrobić, to dalej prosić o pomoc. Warto jej udzielić pod tym linkiem.

Zobacz post:

Katarzyna Cichopek zrzut.JPG
instagram.com/katarzynacichopek
Maciej Kurzajewski zrzut.JPG
instagram.com/maciejkurzajewski
Powiązane
Quiz, jak wiele pamiętasz ze szkolnych lat
Pytania ze szkoły podstawowej. Ile zostało ci w głowie? Sprawdź, czy odpowiesz na wszystkie pytania