Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > To jednak prawda. Pogrzeb Gabriela Seweryna nie będzie taki jak wszystkie. Już wiadomo, gdzie się odbędzie
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 04.12.2023 12:10

To jednak prawda. Pogrzeb Gabriela Seweryna nie będzie taki jak wszystkie. Już wiadomo, gdzie się odbędzie

Gabriel Seweryn
Szczegóły dot. pogrzebu Gabriela Seweryna. Fot. AKPA

28 listopada odszedł Gabriel Seweryn, gwiazdor powszechnie znany z programu “Królowe Życia”. Projektant futer z Głogowa zmarł w okolicznościach, które budzą spore kontrowersje. Na ostatnim wideo z jego udziałem, które krąży po Internecie, płacze i jest pewny tego, że umrze. Bliscy oraz fani pożegnali Seweryna z wielkim bólem. Wiadomo już, kiedy odbędzie się jego pogrzeb, jednak na jaw właśnie wyszły kolejne informacje. 

Gabriel Seweryn odszedł w tragicznych okolicznościach

Fani Gabriela Seweryna nie mogli się spodziewać, że będą musieli pożegnać swojego idola w tak dramatycznych okolicznościach. Dzięki udziałowi w programie “Królowe Życia” gwiazdor doczekał się wielu fanów, którzy na bieżąco śledzili jego codzienność. Zaledwie kilka godzin przed śmiercią projektant poprowadził transmisję na żywo, przez co jej widzowie zostali świadkami jego rozpaczliwych próśb o pomoc. Na wideo, które wciąż krąży po sieci, Gabriel skarży się na duszności i jest przekonany, że umrze. Zarzucił również ratownikom z karetki, że ci nie chcieli przewieść go do szpitala, gdzie ostatecznie dostał się sam.

Około godziny 15.30 pacjent został przyjęty na SOR z objawami bólu w klatce piersiowej. Wykonano badania laboratoryjne, podłączono pacjentowi płyny i podano mu leki. Po około dwóch godzinach, kiedy się już wydawało, że będzie lepiej, doszło do nagłego zatrzymania krążenia (…)  Mimo podjętej reanimacji, która trwała długo, nie udało się przywrócić funkcji życiowych mężczyzny – poinformowała rzeczniczka szpitala w rozmowie z portalem “glogow.naszemiasto.pl”.

Tysiące fanów wciąż nie może pogodzić się z odejściem gwiazdora, nie wspominając o jego najbliższych. W obliczu tych tragicznych wydarzeń ciężko było myśleć o jego pochówku, jednak już wiadomo, kiedy i gdzie do niego dojdzie.

Podano szczegóły pogrzebu Gabriela Seweryna. Szok, kto przekazał informację. Rodzina pogrążona w żalu Gosia Andrzejewicz wyjawiła, co Gabriel Seweryn zrobił dla niej przed śmiercią. Teraz aż trudno jej funkcjonować

Podano pierwsze informacje o pogrzebie Gabriela Seweryna

Wiele osób wciąż nie otrząsnęło się po śmierci Gabriela Seweryna. Partner gwiazdora z “Królowych życia” wciąż nie daje znaku życia, natomiast jego bliscy dzielą się w wywiadach wspomnieniami o projektancie. O jego odejściu wypowiedziały się największe gwiazdy show-biznesu, które były z nim zaprzyjaźnione, m.in. Ewelina Ruckgaber, Edzia z “Królowych życia” czy jego były partner, Rafał Grabias. Fani również nieustannie zalewają Internet kolejnymi zrozpaczonymi komentarzami, w których żegnają idola.

3 dni temu przekazano pierwsze informacje dot. pogrzebu Gabriela Seweryna. Ponieważ w śledztwo dot. jego śmierci jest zaangażowana prokuratura, pochówek projektanta będzie możliwy dopiero 6 grudnia. Wiadomość o ostatnim pożegnaniu byłego partnera przekazał fanom Rafał Grabias. Teraz wyszły na jaw kolejne szczegóły dotyczące uroczystości.

ZOBACZ TEŻ: Na początku nikt nie zwrócił na to uwagi. Jeden, dramatyczny szczegół śmierci Gabriela Seweryna odbiera mowę

Pogrzeb Gabriela Seweryna odbędzie się w szczególnym miejscu

Pogrzeb Gabriela Seweryna ma odbyć się 6 grudnia 2023 roku o godzinie 12. Okazuje się, że uroczysta msza pogrzebowa ma zostać odprawiona w wyjątkowym miejscu — kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krzepowie. Tuż po ostatnim pożegnaniu żałobnicy mają udać się na pobliski cmentarz, gdzie zostanie przeprowadzony pochówek.

Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krzepowie to wyjątkowe miejsce. Część fanów wciąż nie dowierza, że to właśnie tam odbędzie się pogrzeb gwiazdora z “Królowych życia”. 

Parafia w Krzepowie jako samodzielna placówka duszpasterska powstała z podziału parafii pw. św. Mikołaja w Głogowie w 1958 r. Ks. Marian Cieślik był pierwszym proboszczem. Parafia należała początkowo do wrocławskiej administracji kościelnej, od 1972 r. do diecezji gorzowskiej. Do ważnych wydarzeń parafialnych należały peregrynacje obrazu MB Częstochowskiej w 1963 i 1992 r. W 1984 r. miejscowość Krzepów została włączona w granice administracyjne Głogowa – możemy dowiedzieć się na stronie Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

Projekt bez nazwy - 2023-12-04T110526.431.png
Fot. AKPA

Źródło: se.pl

Powiązane
Eurowizja Marcin Mroziński
Kto w poprzednich latach reprezentował Polskę na Eurowizji?