Lifestyle.Lelum.pl > Wybory Prezydenckie

Wybory Prezydenckie

10.01.2023 18:36 Jacek Murański zrobi kampanię wyborczą? Interesują go wybory prezydenckie

Jacek Murański już dawno temu mówił, że chciałby być do 2030 roku prezydentem Polski. Interesują go wybory prezydenckie, ale prawdopodobnie te za 7 lat. Według bukmacherów możliwe jest, że wystąpi już w najbliższych. Jacka Murańskiego fanom freak fightów przedstawiać nie trzeba. To niezwykle kontrowersyjna i polaryzująca społeczeństwo postać. Wokół „Jacy” jest naprawdę wiele kontrowersji.

obostrzenia
09.08.2020 17:39 Stanie się już dziś, wszystko potwierdzone. Rafał Trzaskowski wydał oficjalny komunikat

Na profilu prezydenta Warszawy, na Twitterze pojawiło się oficjalne oświadczenie. Stolica bierze udział w bardzo ważnym wydarzeniu, Rafał Trzaskowski zapewnił, że to stanie się już dziś.Rafał Trzaskowski ogłosił ważną informację. Oświadczenie potwierdza przypuszczenia. Za sprawą jego decyzji, Warszawa okaże zjednoczenie. Wszystkiemu będą przyglądać się sąsiednie kraje. Niezwykłą inicjatywę popierają również internauci.

Andrzej Duda
03.08.2020 10:37 Dziś wielki dzień dla Andrzeja Dudy. W południe stanie się najważniejsze

Andrzej Duda dziś przeżywa bardzo ważny dzień. W południe zapadnie decyzja Sądu Najwyższego. W obradach będzie uczestniczyła Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych w pełnym składzie oraz prokurator generalny i przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej.Andrzej Duda przeżywa bardzo ważny dzień, który jest znaczący dla jego kariery politycznej. To właśnie dziś zapadnie najważniejsza decyzja dotycząca jego prezydentury. Tę podejmie Sąd Najwyższy.

rafał trzaskowski
15.07.2020 14:36 Rafał Trzaskowski wyjawił prawdę. Od kilku dni wszyscy zastanawiali się, co tak naprawdę się stało

Spotkanie, jakie zaproponował podczas swojego wieczoru wyborczego Andrzej Duda, Rafałowi Trzaskowskiemu, stanęło wiele razy pod znakiem zapytania. Podczas wywiadu udzielonego w trakcie programu Fakty po Faktach, prezydent Warszawy wyjaśnił, dlaczego tak się stało i czy w ogóle dojdzie do jakiejkolwiek próby porozumienia pomiędzy rywalami.Rafał Trzaskowski w rozmowie z TVN24 przyznał, jak tak naprawdę potoczyły się losy jego spotkania z Andrzejem Dudą. Tuż po ogłoszeniu wyników exit-pollu, prezydent zaprosił do Pałacu Prezydenckiego swojego rywala z Koalicji Obywatelskiej, jednak do spotkania ostatecznie nie doszło. Były kandydat na prezydenta wyjawił w końcu prawdę na ten temat.

Wyniki wyborów
13.07.2020 23:20 Andrzej Duda na pierwszym spotkaniu po wyborach. Padły słowa, które wszystkim zapadną w pamięć

Andrzej Duda zaraz po wyborach prezydenckich 2020 odwiedził mieszkańców gminy Odrzywół, w której uzyskał najlepszy wynik wyborczy w Polsce, w II turze wyborów tj. 86,31 procent poparcia. W trakcie przemówienia padły słowa, które wszystkim zapadną w pamięć. Andrzej Duda po raz kolejny został prezydentem Polski. Głowa państwa podczas pierwszego spotkania z wyborcami, które odbyło się dziś, powiedziała coś, czego chyba nikt się nie spodziewał. Mieszkańcy gminy Odrzywół byli świadkami przełomowego momentu? Trzeba wyciągać dłoń do pojednania w nieskończoność- mówił polityk.

Małgorzata Rozenek
13.07.2020 14:37 Małgorzata Rozenek skrytykowana za strój na wyborach. ”Lepszych ciuchów nie było?”

Małgorzata Rozenek została skrytykowana przez internautkę za strój, który wybrała na wybory prezydenckie. Lepszych ciuchów nie było? – pytała kobieta pod zdjęciem świeżo upieczonej mamy. Internauci natychmiast zareagowali na zarzuty i bronili gwiazdy TVN. Małgorzata Rozenek pochwaliła się swoim głosowaniem w wyborach prezydenckich na zdjęciu na Instagramie. Gwiazda, która jest prowadzącą programu o dobrych manierach, wywołała swoim strojem poruszenie wśród internautów.

Aleksandra Kwaśniewska
13.07.2020 11:37 Aleksandra Kwaśniewska zachwyciła. Jej stylizacja na wybory rozbiła bank „Jest Pani piękna”

Aleksandra Kwaśniewska od czasu do czasu pokazuje się na różnych medialnych przedsięwzięciach, więc internautów ucieszyło zdjęcie związane z wyborami prezydenckimi. Kreacja, jaką wybrała, kobieta olśniła wszystkich.Aleksandra Kwaśniewska zachwyciła stylizacją, w której udała się na wybory prezydenckie. Internauci zasypują kobietę komplementami. Jest Pani piękna — piszą fani pod zdjęciem na Instagramie. Według wielu osób wdzięk i klasę prezenterka telewizyjna i córka byłego prezydenta odziedziczyła po mamie.

Agnieszka Włodarczyk
12.07.2020 23:17 Duda jednak nie wygrał? Nieprawdopodobna sytuacja, Polakom trudno będzie uwierzyć

Wyniki wyborów prezydenckich 2020. Nieprawdopodobna sytuacja. Jak podaje TVN24, według IPSOS, nie da się jednoznacznie wskazać zwycięzcy wyborów, bowiem różnice procentowe między Rafałem Trzaskowskim, a obecnie urzędującym prezydentem są niewielkie. Dokładność badania wynosi plus minus 2 procent dla każdego kandydata. W okolicy północy powinien pojawić się sondaż skorygowany o cząstkowe dane z Państwowej Komisji Wyborczej, czyli tzw. late poll.

Kinga Duda
10.07.2020 12:03 Kinga Duda wróciła do kraju. Zrobili jej zdjęcie, uwagę przykuła jedna rzecz

Andrzej Duda oraz jego żona i sztab, milczą, dlaczego Kinga Duda nie pojawiła się na wiecu wyborczym 30 czerwca. Tym razem córka prezydenta postanowiła wszystkich zaskoczyć, przyłapali ją jednak fotoreporterzy.Kinga Duda, córka prezydenta nie wróciła na ogłoszenie wyników pierwszej tury wyborów prezydenckich, przez co powstało wiele spekulacji. Przed drugą turą postanowiła jednak pojawić się w kraju. Jak przekazał Super Express, dziewczyna pojawiła się już w czwartek w rodzinnym Krakowie, lecz nie udało jej się ominąć paparazzi, którzy tylko czekali, żeby zrobić jej zdjęcia.

Wyniki wyborów
06.07.2020 13:56 Andrzej Duda podpisał projekt. Prezydent chce zmienić konstytucję, chodzi o adopcję dzieci przez pary jednopłciowe

Andrzej Duda podpisał projekt dotyczący życia rodzinnego Polaków i adopcji dzieci przez pary jednopłciowe. Zapis miałby znaleźć się w Konstytucji Rzeczpospolitej, prezydent złożył podpis pod projektem, który trafi do sejmu, ale żeby mógł być prawomocny, musi zostać przegłosowany. Ceny jabłek przechodzą ludzkie pojęcie. Polacy alarmują, ”nie są na kieszeń biednych emerytów” Rozsyp go w ogrodzie i przemieszaj z ziemią, w mig będziesz się cieszyć ogromnymi zbiorami pomidorów. Przy okazji odstraszysz ślimaki Ministerstwo Zdrowia podjęło przełomową decyzję. Chodzi o ciężko chorego Andrzeja Strzeleckiego, niezwykły gest Projekt, jaki miałby wejść w ramy Konstytucji, zakłada zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe. Jak podaje Polsat News, ów zapis jest dla Andrzeja Dudy bardzo ważny:Wprowadzenie zapisu o zakazie adopcji dzieci przez pary jednopłciowe prezydent wyjaśniał na spotkaniu z wyborcami w Szczawnie-Zdroju:–W polskiej konstytucji powinien wprost być zapis, że wykluczone jest przysposobienie lub adopcja dziecka przez osobę pozostającą w związku jednopłciowym – powiedział w sobotę w Szczawnie-Zdroju prezydent.Temat Karty Rodziny i kwestii osób LGBT stał się jednym ze znaków rozpoznawczych kampanii wyborczej obecnego prezydenta. Mimo fali krytyki, jaka spadła na głowę państwa za sformułowanie o społeczności LGBT jako ideologii, prezydent pozostaje konsekwentny w swoich poglądach.-W tym momencie jest to odpowiedzialność państwa za to, komu powierza się dziecko do wychowania. Dlatego zdecydowałem się zaproponować parlamentarzystom wprowadzenie takiego zapisu – wytłumaczył prezydent. Andrzej Duda nie chce adopcji dzieci przez związki jednopłciowe

Agnieszka Włodarczyk
02.07.2020 22:27 Ministerstwo Cyfryzacji rozsyła pilne SMS-y do Polaków. Znamy ich treść

Ministerstwo Cyfryzacji postanowiło przypomnieć Polakom o ważnej kwestii, która dotyczy wszystkich pełnoletnich osób. Wiadomość SMS ma pojawić się na ekranach telefonów milionów Polaków.Ministerstwo Cyfryzacji wydało ważny komunikat dla wielu obywateli mieszkających w Polsce. Pilna wiadomość powinna wkrótce dotrzeć SMS-em do niemalże wszystkich Polaków. Tę informację powinien przeczytać każdy. Zaangażowało się w to również Krajowe Biuro Wyborcze. Wiemy, czego dotyczy treść SMSa, którą niedługo otrzymasz.

Krzysztof Jackowski
30.06.2020 16:55 Krzysztof Jackowski twierdzi, że przepowiedział wyniki wyborów. Jasnowidz podał dokładne liczby

Krzysztof Jackowski, jasnowidz z Człuchowa od początku jest bardzo aktywny, jeżeli chodzi o wybory prezydenckie. Najpierw przepowiedział wyniki w pierwszej turze, które o dziwo, prawie udało mu się zgadnąć. Teraz czeka nas druga tura. Znany wróżbiarz także poinformował, jakie wizje go naszły. Niestety wielu Polakom mogą się one nie spodobać. Krzysztof Jackowski wykorzystuje swoje tajemne moce do tego, żeby przygotować obywateli kraju na to, co będzie ich czekać przez najbliższe pięć lat, po 12 lipca. To właśnie wtedy odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich. Jasnowidz twierdzi, że już wie, kto ją wygra.

marcin prokop
30.06.2020 16:01 Szymon Hołownia apeluje do Polaków. Miał już dosyć, zabrał głos w ważnej sprawie

Szymon Hołownia zaapelował do wszystkich Polaków w sprawie ogromnej dyskusji na temat II tury wyborów prezydenckich, która odbywa się kosztem wizerunku bezpartyjnego kandydata na głowę państwa. Swoją wypowiedź skierował także do wyborców Rafała Trzaskowskiego.Szymon Hołownia zdobył trzecie miejsce i 13,3 procent głosów polskich obywateli. To wysokie poparcie sprowokowało Rafała Trzaskowskiego do aktywnej agitacji zwolenników Szymona Hołownii, co zdecydowanie nie spodobało się bezpartyjnemu kandydatowi.

agata duda
30.06.2020 13:29 Wszyscy usłyszeli słowa Agaty Dudy. Mikrofon uchwycił, co powiedziała pod koniec wiecu męża

Agata Duda to jedna z tych Pierwszych Dam, które wolą stać tylko przy boku męża. Raczej stronią od częstych wypowiedzi publicznych. Właśnie dlatego wszystkich bardzo zadziwiło to, że żona urzędującego Prezydenta nie powiedziała, lecz wykrzyczała trzy słowa, które uchwycił mikrofon.Agata Duda po ogłoszeniu wyników głosowania po pierwszej turze wyborów prezydenckich 2020, dała się ponieść emocjom. Choć Pierwsza Dama zwykle stroni od wypowiedzi publicznych, tym razem powiedziała coś, co niechcący uchwycił mikrofon. Te trzy mocne słowa do dziś wybrzmiewają w uszach wielu Polaków. Tego nikt się po niej nie spodziewał.

małgorzata rozenek
30.06.2020 12:52 Małgorzata Rozenek po północy dodała serię wpisów. Tak mocno nie było dawno, chodzi o wybory

Po północy na Instagramie Małgorzaty Rozenek pojawiła się seria wpisów. Gwiazda nie wytrzymała i musiała odnieść się do dyskusji, jaka miała miejsce pod jednym z jej postów. Spotkała ją fala hejtu, która została wywołana, odmiennymi poglądami politycznymi. Małgorzata Rozenek po północy dodała serię wpisów na swojego Instagrama. Powodem była dyskusja, jaka rozpętała się pod jednym z postów gwiazdy. Wiele osób nie szczędziło słów krytyki wobec Gosi i jej męża. A wszystko z powodu odmiennych poglądów politycznych.

wybory
30.06.2020 09:51 Nie wszyscy Polacy zagłosują w II turze? Ministerstwo odnotowało wczoraj poważne problemy

Polacy mogą mieć kłopot z zagłosowaniem w II turze wyborów. Do wczoraj do północy nasi obywatele za granicą mogli dopisać się do listy wyborców, by zgłosić chęć uczestnictwa w wyborach korespondencyjnych. Niestety, późnym wieczorem na stronie ewybory.mzs.gov.pl, około 23:00 wystąpiły problemy techniczne. Strona dosłownie padła.Polacy, którzy nie brali udziału w wyborach korespondencyjnych w I turze, a chcieli wziąć udział w II turze wyborów prezydenckich, mieli wczoraj nie lada kłopot. Z uwagi na to, że strona padła Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że można zgłaszać się także przez e-mail.

BENEDYKT XVI
30.06.2020 00:24 TVP ogłosiła pilną wiadomość w sprawie wyborów. Widzowie niczego się nie spodziewali

Widzowie nie spodziewali się, że publiczna telewizja zdecyduje się na taki krok. Jak ogłosiło Centrum Informacji TVP, debata wyborcza pomiędzy Rafałem Trzaskowskim a Andrzejem Dudą odbędzie się 6 lipca i będzie transmitowana przez trzy stacje polskiej telewizji.TVP ogłosiło bardzo ważną wiadomość w sprawie wyborów prezydenckich. Widzowie nie spodziewali się, że stacja telewizyjna tak szybko podejmie decyzję. Jak ogłosiło Centrum Informacji TVP, planowana jest debata wyborcza pomiędzy kandydatami na głowę państwa w II turze wyborów.

Andrzej Duda
29.06.2020 09:09 Andrzej Duda niepocieszony? Na wiecu zabrakło jednej, bardzo ważnej osoby

Andrzej Duda spędził dzisiejszy wieczór w gronie wielu swoich sympatyków, sztabu wyborczego oraz ukochanej żony, a zarazem Pierwszej Damy – Agaty Dudy. Prezydent jest jednak niepocieszony, ponieważ zawsze wspierała go także jego córka Kinga Duda. Co się stało, że jej nie było? Andrzej Duda świętował wczoraj wieczorem podczas wieczoru wyborczego, pierwsze wyniki sondażu, pierwszej tury wyborów prezydenckich 2020. Urzędujący prezydent zdobył bowiem największą liczbę głosów, a mianowicie 41,8 procent. Choć jego zwolennicy i żona świętowali z nim ten dzień, przy jego boku powinien stać ktoś jeszcze.

szymon hołownia
29.06.2020 00:47 Szymon Hołownia zabrał głos. Wiadomo na kogo nie zagłosuje, mocne słowa kandydata na prezydenta

Szymon Hołownia w I turze wyborów prezydenckich zajął trzecie miejsce. Według sondażu exit poll’u bezpartyjny kandydat na prezydenta zdobył 13,3 procent głosów. Po ogłoszeniu wyników Hołownia dziękował wyborcom. Wyjawił także swoje obawy dotyczące przyszłości państwa i wyjaśnił, na kogo nie zagłosuje w II turze.To jest wynik moich marzeń – powiedział Szymon Hołownia tuż po ogłoszeniu wyników sondażowych. Polityk dziękował swojemu sztabowi wyborczemu, dziękował też Polakom za głosy. Skomentował także II turę wyborów: Druga rzecz, która budzi niepokój, to wynik mojego głównego kontrkandydata – wyraził swoje obawy kandydat na prezydenta.

Agata Duda
29.06.2020 00:25 Agata Duda zabrała głos po ogłoszeniu wyników wyborów. Pierwsza Dama wykrzyczała mocne słowa

Agata Duda postanowiła zabrać głos w sprawie wyborów prezydenckich 2020. Po ogłoszeniu wyników w niedzielę 28 czerwca wykrzyczała w stronę rodaków mocne słowa, które do tej pory wybrzmiewają w uszach wielu. Pierwsza Dama dawno nie zabrała tak zdecydowanego głosu!Agata Duda w ciągu ostatnich pięciu lat stroniła od udzielania głosu w telewizji czy mediach. Wolała raczej stać przy boku swojego męża i to właśnie jemu zostawiała przemowy publiczne. Po ogłoszeniu wyników sondażowych z pierwszej tury wyborów prezydenckich jednak nie wytrzymała i zaczęła z radości śpiewać.

polacy
29.06.2020 00:04 Wybory prezydenckie 2020. Kiedy druga tura głosowania?

Wybory prezydenckie 2020: czeka nas druga tura, w której będziemy wybierać polskiego prezydenta pomiędzy dwoma kandydatami, którzy dziś uzyskali najwyższe poparcie wśród Polaków. Według wyników sondażowych batalię o fotel prezydencki stoczą Rafał Trzaskowski i Andrzej Duda. Decydujące głosy będziemy oddawać już za dwa tygodnie, 12 lipca.Mamy za sobą pierwszą turę wyborów prezydenckich. Wyniki sondażowe, jakie przedstawiono tuż po godzinie 21:00, wyłoniły dwóch kandydatów, którzy 12 lipca ponownie staną w konkurencji o prezydenturę.

listonosze
28.04.2020 19:50 Głosowanie korespondencyjne. Kiedy dostaniemy pakiety do głosowania pocztą? DGP podał konkretną datę

Kiedy dostaniemy pakiety, jeżeli wybory prezydenckie będą miały się odbyć 10 maja? Pakiety do głosowania korespondencyjnego mają zostać wysłane 4 i 5 maja. – Poczta Polska potrzebuje na to kilku dni. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pakiety trafią do obywateli z odpowiednim wyprzedzeniem – poinformował portal gazetaprawna.pl rozmówca z obozu władzy. Przyjaciółki zrobiły sobie wspólne zdjęcie. Minęło sporo czasu, zanim zauważyły budzący dreszcze szczegół Ministerstwo Zdrowia podjęło ostateczną decyzję. Wchodzi w życie już dzisiaj Katarzyna Dowbor do dziś żałuje jednej rzeczy. Temat z przeszłości wciąż do niej powraca, nie miała wyboru – Obecnie – według naszych informacji – trwa operacja pakowania kart do głosowania w koperty. Kolejnym etapem będzie ich wysyłka w Polskę. Plan zakłada, że stanie się to tuż po majówce – poinformała Gazeta Prawna. Głosowanie korespondencyjne to sposób, jaki zaproponowało Prawo i Sprawiedliwość na przeprowadzenie wyborów prezydenckich w trakcie epidemii koronawirusa. Kiedy, drogą pocztową, zostaną wysłane pakiety do głosowania? Dziennik Gazeta Prawna podał konkretną datę. Wielu może być zaskoczonych. Zgodnie z ustawą PiS, wybory prezydenckie w 2020 roku mają zostać przeprowadzone wyłącznie za pośrednictwem głosowania korespondencyjnego. Według informacji dziennika operacja pakowania kart do głosowania w koperty już trwa. Wiadomo też, kiedy rozpocznie się ich wysyłka. Kiedy zostaną wysłane pakiety do głosowania?