Zwierzyniec jest pozycją kultową, nadawaną przez prawie 20 lat. W programie pojawiały się opowieści pana Michała, filmy przyrodnicze, a na sam koniec kreskówki – Pies Huckleberry, Pixi Dixi i Pan Jinks, Miś Yogi. Można było dowiedzieć się mnóstwo o zwierzętach, a ciekawostki były zaserwowane w bardzo interesujący sposób! Kto oglądał, kto pamięta? Wspaniały program!Prowadzący Michał Sumiński to prawdziwa legenda telewizji, a zwierzęta nie miały przed nim żadnych tajemnic.Zwierzęta i ich życie to fascynujący temat, a Zwierzyniec to dziś już program kultowy! Pamiętacie, ile można się było dowiedzieć od prowadzącego Michała Sumińskiego? Emitowany w latach 70. i 80. program przyrodniczy do dziś pozostał w sercach wielu Polaków – dziś już w telewizji nie ma takich programów!
Rodzina Leśniewskich debiutowała w telewizji pierwszego lutego 1981 roku. W rolach głównych wystąpili: Krystyna Sienkiewicz, Krzysztof Kowalewski, Agata Młynarska, Maciej Strojny, Magdalena Scholl i Tomasz Brzeziński. Mimo że powstało tylko siedem odcinków serialu, pomimo upływu lat Polacy wciąż pamiętają kultową produkcję. W pamięci została także muzyka, którą mogliśmy słyszeć dzięki Czesławowi Niemenowi.Rodzina Leśniewskich pojawiła się w polskiej telewizji dokładnie 39 lat temu. Serial powstał na podstawie książki Nie głaskać kota pod włos autorstwa Krystyny Boglar i opowiadał historię sześcioosobowej rodziny mieszkającej w Warszawie. Produkcja cieszyła się ogromną popularnością, z tego powodu później powstał także film.
Uczeń współczesnej szkoły w teorii powinien być wykształcony dużo lepiej niż za czasów PRL-u. Okazuje się jednak, że ta kwestia nie jest wcale taka oczywista. Wzrost liczby osób posiadających wyższe wykształcenie nie musi o niczym świadczyć, jeśli wraz z nim spada drastycznie poziom wymagań. Czy można jednak stwierdzić, że sytuacja jest dramatyczna? Za czasów PRL-u osoby między innymi z Polski oraz innych krajów Europy Środkowej i Wschodniej, wyróżniały się pod względem wykształcenia. Na Zachodzie cenieni byli naukowcy z tych krajów. Teraz w nauce dominują tam osoby z krajów azjatyckich, a polski uczeń klasy maturalnej nie radzi sobie z zadaniami kiedyś przeznaczonymi dla piątoklasistów.