Lifestyle.Lelum.pl > Parlament Europejski

Parlament Europejski

Donald Tusk
20.10.2021 00:44 Donald Tusk ocenił debatę w Strasburgu dot. praworządności w Polsce

W Parlamencie Europejskim w Strasburgu odbyła się debata poświęcona ostatniemu wyrokowi polskiego Trybunału Konstytucyjnego. Zarówno premier Morawiecki, jak i europosłanka Beata Szydło mocno zaatakowali opozycję. Donald Tusk nie mógł zostawić tego bez komentarza. Przypomnijmy, że podczas debaty w Strasburgu ze strony Mateusza Morawieckiego i Beaty Szydło padły ostre słowa, skierowane w stronę opozycji. Morawiecki podczas swojego przemówienia stwierdził, że podczas rządów Donalda Tuska – w przeciwieństwie do sytuacji obecnej – wyroki polskiego Trybunału Konstytucyjnego były pisane „na życzenie” (więcej TUTAJ). Beata Szydło natomiast wypomniała polskim europosłom opozycji ich pochodzenie oraz oskarżyła o atakowanie Polski. Opowiadała też z werwą o tym, że Polacy przelewali krew za wolność innych narodów (więcej TUTAJ).

Beata Szydło
19.10.2021 23:46 Mocne wystąpienie Beaty Szydło w Strasburgu

Dzisiaj w Strasburgu odbyły się obrady Parlamentu Europejskiego, poświęcone decyzji polskiego Trybunału Konstytucyjnego. Z ust polityków padły ostre słowa. Beata Szydło w mocnych słowach zwróciła się do oponentów. Europosłowie PE skrytykowali działania polskiego rządu oraz decyzję Trybunału Konstytucyjnego, która pozwoli na zignorowanie niektórych decyzji Trybunału Sprawiedliwości UE. Szefowa KE Ursula von der Leyen podczas debaty w PE ogłosiła, że wyrok polskiego Trybunału Konstytucyjnego kwestionuje podstawy Unii Europejskiej. Wyjaśniła, że po raz pierwszy trybunał państwa członkowskiego stwierdził, że traktaty unijne są niezgodne z konstytucją krajową. W ramach debaty wypowiedzieli się też Mateusz Morawiecki (więcej TUTAJ) i europosłanka Magdalena Adamowicz, która wprost zarzuciła premierowi RP kłamstwa (więcej TUTAJ).

Beata Szydło
07.10.2021 16:46 Kontrowersyjne wystąpienie Beaty Szydło w Parlamencie Europejskim

Beata Szydło wzbudziła silne kontrowersje podczas obrad Parlamentu Europejskiego. Wypowiedziała się na temat Funduszu Odbudowy. Uważa, że inni europosłowie zaatakowali Polskę. Nagranie z jej wystąpieniem obiega już cały internet. W Parlamencie Europejskim obradowano nad warunkami udzielenia Polsce zgody na środki z unijnego Funduszu Odbudowy. Szydło uznała, że wypowiedzi innych posłanek i posłów to atak na Polskę.

Beata Szydło kariera
23.05.2021 14:56 Co się dzieje z Beatą Szydło? Przykre doniesienia

Beata Szydło pełniła jedną z najważniejszych funkcji w polskiej polityce. Niestety od tamtego momentu minęło już trochę czasu i sytuacja byłej pani premier uległa poważnym zmianom. Choć Beata Szydło za czasów pełnienia funkcji premiera rządu Polski miała swoich zwolenników, jak i przeciwników, to nie można jej odmówić popularności wśród wyborców swojej partii. Oczywiście czasy świetności kariery Beaty Szydło są już za nami, jednak nie oznacza to, że była premier naszego kraju przeszła na emeryturę. Nie wolno przecież zapominać o wynikach ostatnich wyborów do Parlamentu Europejskiego, w których brała udział.