Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Mocne wystąpienie Beaty Szydło w Strasburgu
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 19.10.2021 23:46

Mocne wystąpienie Beaty Szydło w Strasburgu

Beata Szydło
youtube.com/JanuszJaskółkaVideoparlament

Dzisiaj w Strasburgu odbyły się obrady Parlamentu Europejskiego, poświęcone decyzji polskiego Trybunału Konstytucyjnego. Z ust polityków padły ostre słowa. Beata Szydło w mocnych słowach zwróciła się do oponentów.

Europosłowie PE skrytykowali działania polskiego rządu oraz decyzję Trybunału Konstytucyjnego, która pozwoli na zignorowanie niektórych decyzji Trybunału Sprawiedliwości UE.

Szefowa KE Ursula von der Leyen podczas debaty w PE ogłosiła, że wyrok polskiego Trybunału Konstytucyjnego kwestionuje podstawy Unii Europejskiej. Wyjaśniła, że po raz pierwszy trybunał państwa członkowskiego stwierdził, że traktaty unijne są niezgodne z konstytucją krajową.

W ramach debaty wypowiedzieli się też Mateusz Morawiecki (więcej TUTAJ) i europosłanka Magdalena Adamowicz, która wprost zarzuciła premierowi RP kłamstwa (więcej TUTAJ).

Szydło bez hamulców na obradach w Strasburgu

Beacie Szydło puszczają hamulce nie tylko podczas jazdy na polskich drogach. Tym razem postanowiła zgnieść oponentów mocnym wystąpieniem podczas obrad Parlamentu Europejskiego.

Szydło, która dostała się do PE z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, wstąpiła tam do ugrupowania Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy, w którym jest wiceprzewodniczącą.

Była premierka Polski grzmiała z mównicy parlamentarnej o rzekomych kłamstwach na temat działań PIS, które mogą zmierzać do tzw. Polexitu, czyli wystąpienia naszego kraju z unii:

– Nie wypchniecie Polski z UE. Polska jest i będzie w UE, bo taka jest decyzja i wola Polaków. Czas skończyć z kłamstwami i nieprawdziwymi tezami, które państwo tutaj stawialiście.

Ale to nie wszystko. Szydło przedstawiła Polskę jako kraj, który kocha wolność i solidarność. Przypomniała też, że Polacy przelewali krew za wolność swoją i innych narodów. Wywód o wielkości Polski europosłanka zakończyła słowami, że tylko w UE Polska może się rozwijać.

Szydło zaskakuje Polaków w Strasburgu

Szydło ogłosiła też nowinę, która może zaskoczyć obywateli Polski: stwierdziła, że rząd realizuje „ambitne programy społeczne i inwestycyjne”.

Później jej wywód stał się mniej jasny, ale wciąż padały w nim mocne słowa:

Powiązane
Czesław Niemen, Kora
Największe przeboje PRL. Jeden z czterech nie pasuje do autora. Zgadniesz który?