Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Rodziny Aleksandra, Michała i Marcina, którzy zginęli w wypadku z Patrykiem Perettim dostaną odszkodowanie? Głos zabrali eksperci
Sara Karmańska
Sara Karmańska 25.07.2023 21:22

Rodziny Aleksandra, Michała i Marcina, którzy zginęli w wypadku z Patrykiem Perettim dostaną odszkodowanie? Głos zabrali eksperci

Eksperci o możliwości odszkodowań dla ofiar wypadku w Krakowie
Eksperci o możliwości odszkodowań dla ofiar wypadku w Krakowie, fot. KW PSP w Krakowie, Facebook/Małopolska Policja

Nie milkną echa wypadku samochodowego, w którym zginął Patryk Peretti, Aleksander T., Michał G. i Marcin H. Do tragedii doszło w nocy z 14 na 15 lipca. Kierowca pojazdu stracił panowanie nad autem i wpadł w poślizg, a następnie stoczył się z przyległych do mostu schodów. Na zdjęciach widać, że pojazd był całkowicie zniszczony. Nikt, kto znajdował się w środku nie przeżył.

Czy rodziny ofiar wypadku z udziałem Patryka Perettiego mogą liczyć na odszkodowanie?

Portal „Fakt” skontaktował się z ekspertami, by ocenili, czy rodziny ofiar, które straciły życie w wypadku samochodowym w centrum Krakowa mają szanse na uzyskanie odszkodowania. Zgodnie z informacjami policji pojazd prowadził Patryk Peretti, a w jego krwi wykryto 2,3 promila. Także dwóch z trzech pozostałych pasażerów znajdowali się pod wpływem alkoholu.

– Rodziny zmarłych w wypadku pasażerów pojazdu mogą ubiegać się o odszkodowanie z polisy OC sprawcy wypadku. W normalnej sytuacji, ze względu na prowadzenie pod wpływem alkoholu oraz świadomie narażanie życia i zdrowia pasażerów, zadziałałby regres ubezpieczeniowy. Ubezpieczyciele po wypłaceniu środków zwróciliby się do kierowcy o zwrot poniesionych kosztów. Jednak ze względu na to, że kierowca nie żyje, w tym przypadku jest to niemożliwe – wyjaśnił.

Oburzające komentarze o Marcie Manowskiej po weselu Ady i Michała. To jest skandal, o co się czepiają gwiazdy

Ekspert szczerze o szansach na odszkodowanie dla ofiar wypadku z udziałem Patryka Perettiego

Ekspert do. ubezpieczeń komunikacyjnych wyjaśnił także, że w przypadku wypadku, w którym zginął Patryk Peretti i jego koledzy roszczenie rodzin ofiar może zostać uznane przez towarzystwo ubezpieczeniowe za nieuzasadnione

– Od tej decyzji można się jednak odwołać do sądu. Jeśli proponowana przez towarzystwo ubezpieczeń kwota odszkodowania będzie dla poszkodowanych rodzin za niska, wtedy również mogą sądzić się o większe odszkodowanie – wyjaśnił.

Ekspert ujawnił od czego może zależeć odszkodowanie przyznane ofiarom wypadku z udziałem Patryka Perettiego

Jak wyjaśnił ekspert, jeśli zostałoby przyznane odszkodowanie, jego kwota jest ustalana na podstawie wielu czynników. Wymienił wśród nich na przykład stopień pokrewieństwa, wiek ofiary i osoby bliskiej, sytuacji finansowej osoby zmarłej oraz tej występującej z roszczeniem. Zwrócił jednak uwagę, że przy rozpatrywaniu takich odszkodowań bierze się pod uwagę, czy poszkodowani nie przyczynili się do wypadku:

– Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że przy ustalaniu tych kwot jest brane pod uwagę to, czy poszkodowani pasażerowie nie przyczynili się do wypadku. Np. jeśli pasażerowie wiedzieli, że wsiadają do samochodu, którym kieruje nietrzeźwy kierowca lub nie zapięli pasów bezpieczeństwa, te okoliczności spowodują obniżenie należnych kwot, w skrajnych przypadkach nawet o 70-80 proc. – ujawnił. 

Źródło: Fakt