Lekarz

Skóra
14.11.2019 16:04 Myślała, że ma zwykłą krostę na nosie. Diagnoza lekarza okazała się dużo gorsza

Skóra, aby wyglądać pięknie i zdrowo wymaga codziennej pielęgnacji. Kobieta przywiązywała ogromną wagę do swojego wyglądu. Początkowo przekonana była, że zmiana, która pojawiła się na jej nosie to zwykła krosta. Wystarczyła jedna wizyta u dermatologa, aby do jej oczu napłynęły łzy. Diagnoza zupełnie nią wstrząsnęła! Zaskórniki i niechciane pryszcze są jednym z tych tematów, które wielu z nas spędzają sen z powiek. W końcu każdego dnia pragniemy zachwycać wyglądem, sprawiać wrażenie wypoczętych, a przez to szczęśliwych. Dla kobiety chcącej cieszyć się idealnie gładką i oczyszczoną cerą wizyta u ginekologa okazała się prawdziwym dramatem. Słowa, które usłyszała z ust specjalisty, przeszły jej najśmielsze oczekiwania.

gumka do włosów
05.11.2019 10:50 Nosiła gumkę do włosów na nadgarstku. Nie miała pojęcia, jaką tragedią się to dla niej skończy

Gumka do włosów, którą nasza bohaterka nosiła na nadgarstku, przysporzyła jej masę problemów zdrowotnych. Kobieta nie miała pojęcia, jaką tragedią zakończy się owe działanie. Swoją wstrząsającą historią postanowiła podzielić się w sieci. Zdjęcia, które opublikowała, sprawią, że raz na zawsze zapomnisz o wykonywaniu tej czynności. Do tej pory zdarzało ci się zakładać gumkę do włosów na rękę? To ogromny błąd. Gwarantujemy, że kiedy poznasz bliżej historię naszej bohaterki, już nigdy więcej tego nie zrobisz. Gdyby nie jej natychmiastowa reakcja mogłoby dojść do prawdziwej tragedii. Lekarze przyznali, że tym razem miała masę szczęścia.

pieniądze
03.11.2019 21:54 92-latka usłyszała diagnozę, którą wystawił lekarz. Oznajmiła mu, że musi jeszcze pożyć z jednego ważnego powodu

Lekarz wystawił diagnozę 92-letniej pacjentce. Choroba dla wielu osób brzmi jak wyrok, szczególnie w podeszłym wieku. Jednak ta odważna kobieta się nie poddaje. Wie, że ma dla kogo i po co żyć. Rodzina jest dla niej najważniejsza. 92-letnia Jean Roper może się pochwalić tym, że jest razem ze swoim mężem od 75 lat. 5 marca 2018 roku świętowali swoją kolejną rocznicę ślubu, tym razem z najmłodszą praprawnuczką, która niedawno przyszła na świat. To dla niej Jean walczy z chorobą. Mimo iż lekarz nie dał jej zbyt wiele czasu, kobieta pragnie doczekać narodzin dziecka.

Para
02.11.2019 20:03 Adoptowali trojaczki. Dopiero później lekarz wyjawił im prawdę

Para od wielu lat bezskutecznie starała się o dziecko. Kiedy wszystkie metody zawiodły, a kosztowne leczenie nie przyniosło efektów, zdecydowali się na adopcję. Badanie USG wykazało, że matka, która zgodziła się oddać im swoje potomstwo, urodzi trojaczki. To jednak dopiero początek ich szokującej historii. Współczesne kobiety coraz częściej odkładają decyzje o macierzyństwie. Niestety natura bywa naprawdę okrutna i kiedy koniec końców rozpoczną starania, okazuje się, że nigdy nie doczekają tego momentu. Zdesperowane robią, co mogą, aby ujrzeć na świecie swoje potomstwo. Historia, która przydarzyła się tej rodzinie, jest naprawdę niesamowita.

dentysta
30.10.2019 21:48 Dentysta, przy którym kobiety szaleją. Ustawiają się do niego w kolejce

Dentysta sprawił, że tysiące kobiet na całym świece zupełnie straciło dla niego głowę. Wbrew pozorom główną przyczyną ich szaleństwa nie są wspaniałe metody leczenia czy niewielkie kolejki w gabinecie. Swój ogromny sukces i rosnącą popularność zawdzięcza wyglądowi, w którym można się zakochać. Jeśli do tej pory perspektywa wizyty u dentysty wywoływała u was niekontrolowany atak paniki, gwarantujemy, że od tego momentu ulegnie to diametralnej zmianie. Wszystko za sprawą dentysty, u którego wizyta kontrolna będzie czystą przyjemnością, a wy z pewnością wrócicie ponownie. I to szybciej niż mogłoby się wydawać.

lekarz
29.10.2019 15:45 Lekarz, który zawrócił w głowie kobietom na całym świecie. Aż chce się chorować

Lekarz zazwyczaj nie kojarzy nam się jako ktoś niesamowicie atrakcyjny. Myśląc o przedstawicielach tego zawodu, widzimy raczej statecznych starszych ludzi, o surowej twarzy. Ten mężczyzna przełamuje wszystkie stereotypy. Jest niesamowicie przystojny i doskonale o tym wie, sądząc po jego koncie na Instagramie. Nie wiemy wiele o tym mężczyźnie, poza tym, że chętnie pozuje do zdjęć bez koszulki, za to często z równie przystojnymi znajomymi. Nazywa się Christian van Rooyen i jest lekarzem w dzielnicy Cape Town, Khayelitsha w Republice Południowej Afryki. Jest również modelem, ale lekarz nie dzieli się swoim życiem prywatnym ze sporym (128 tysięcy obserwatorów) gronem fanów na Instagramie.

Poród
22.10.2019 17:06 Lekarz ma nietypową metodę na odstresowanie pacjentek przed porodem. Ustawiają się do niego kolejki

Poród jest wyjątkowo stresującym i niełatwym doświadczeniem w życiu każdej kobiety. Często słyszymy o różnych sposobach na odstresowanie, jednak ten położnik opracował wyjątkową metodę, dzięki której jego pacjentki nie mają okazji myśleć o stresie! Niesamowity brazylijski położnik, dr Fernando Guedes Da Cunha pomógł swojej pacjentce odstresować się w niesamowity sposób! Opracował świetny rozluźniający sposób, który ma za zadanie odstresować zarówno mamusię, jak i maluszka.

ginekolog
19.10.2019 19:17 Ginekolog zamarł podczas badania. Gdy zrozumiał, co się stało od razu zadzwonił na policję

Ginekolog musiał nagle przerwać badanie. To, co zobaczył, sprawiło, że wpadł w kompletny szok. Mężczyzna natychmiast wezwał policję. Lekarze często muszą dokładnie wiedzieć, jak reagować w takich sytuacjach kryzysowych. Ten nie wahał się i postanowił zareagować natychmiast. Policja od razu wszczęła śledztwo. To, co wynikło z tego śledztwa, zmroziło wszystkim krew w żyłach. Ludzie, którzy znali tę kobietę, nie mogą zrozumieć, jak coś takiego się stało. Doszło do strasznej tragedii, której nikt nie był w stanie przewidzieć. To, jakie wytłumaczenie padło, jest naprawdę mało wiarygodne.

rak
14.10.2019 13:40 Lekarz zignorował nowotwór. Gdyby nie pomoc ojca, nie przeżyłaby

Rak to choroba, której obawia się chyba każdy z nas. Wiele z nas straciło z jego powodu bliskie nam osoby. Dlatego tak ważne jest regularne badanie się. Niestety, czasami nawet wizyta u lekarza nie zagwarantuje nam odpowiednio wczesnego wykrycia tej choroby. Tak było właśnie w przypadku tej dziewczyny, której życie uratował tylko upór jej ojca. Wiele słyszy się i mówi o badaniach, które pozwolą odpowiednio wcześniej wykryć rozwój komórek nowotworowych. Jednak dużo osób wypiera świadomość, że ta choroba może dotknąć również ich. Wolimy często żyć w nieświadomości, niż musieć zmagać się z przerażającą diagnozą. Musimy jednak mieć świadomość, że raka możemy leczyć. Lepiej uzyskać diagnozę we wczesnych stadiach — wtedy będziemy mieć szansę na powrót do zdrowia.

Agata
12.10.2019 19:08 Jest jedyną osobą na świecie, która usunęła tyle żeber. Jej ostatnią operacją było łamanie wszystkich kości w twarzy

Kobieta w pogoni za swoim własnym ideałem piękna poddała się wielu inwazyjnym zabiegom. Spośród nich wyróżnia się szczególnie usunięcie rekordowej liczby żeber. Jej ostatnia operacja polegała na połamaniu i przemieszczeniu wszystkich kości twarzy. Ta kobieta nazywa się Pixee i mówi, że nigdy nie czuła się do końca człowiekiem. Co na to lekarze? Sporo słyszy się we współczesnych mediach o osobach, które używają bardzo inwazyjnych metod, żeby drastycznie zmienić swój wygląd. Zwykłe operacje plastyczne raczej nie robią na nas już wrażenia, są zbyt często spotykane. Ta kobieta jest jednak szokująca nawet dla chirurgów plastycznych, którzy spotykali się już z najdziwniejszymi pomysłami.

maseczki
10.10.2019 14:12 Stopy tej kobiety były w strasznym stanie. Lekarz musiał wykonać zabieg obcięcia paznokci z grzybicą

Stopy to, jak się okazuje, słaby punkt, jeśli chodzi o higienę wielu osób. Najwyraźniej nie każdy ma świadomość tego, jak ważne jest zachowywanie czystości wszystkich części naszego ciała. Wiele przypadków, które widzimy w Internecie, wskazują na to, że ludzie zupełnie też nie mają wstydu, jeśli chodzi o pokazywanie swoich zaniedbań. Z jakiegoś powodu higiena wciąż jest tematem, dla wielu osób najwyraźniej niezrozumiałym. Wciąż są też osoby, które ociągają się z leczeniem swoich chorób do momentu, w którym te są już tak zaawansowane, że nawet specjalista ma problem z radzeniem sobie z nimi. Najwyraźniej jednak, stopy, z których rzeczywiście można korzystać, nie są priorytetem dla wszystkich.

agnieszka
03.10.2019 18:59 Zawód ginekologa jest często wybierany przez mężczyzn. Dlaczego? 7 przyczyn, które mogą cię nieźle zaskoczyć

Ginekolog to z pewnością bardzo specyficzny zawód. Wiele osób na pewno jest ciekawych, co powoduje osobami, którzy po medycynie decydują się właśnie na wybór tej specjalizacji. Tym bardziej że wiele kobiet mimo wszystko krępuje się pójść do tego specjalisty, który zajmuje się przecież kwestiami bardzo intymnymi. Szczególnie kiedy jest to mężczyzna. No właśnie, mężczyzna-ginekolog to bardzo ciekawy przypadek. Szczególnie młode kobiety zazwyczaj krępują się taką wizytą. Płeć lekarza budzi w tym przypadku zastrzeżenia. Dziewczyny zastanawiają się, co mężczyzna widzi w takim zawodzie. Co, jeśli okaże się, że na przykład jego intencje nie są do końca czyste, że chce sobie popatrzeć?

03.10.2019 14:33 Chłopiec przed operacją poprosił lekarza o jedyną przysługę. Mężczyzna nie miał serca mu odmówić

Chłopiec przed operacją, która miała zadecydować o jego dalszym życiu, poprosił lekarza o pewną przysługę. Mężczyzna wiedział, jak ważne jest to dla małego pacjenta, nie mógł więc mu odmówić. Kiedy zdjęcia dokumentujące jego poczynania obiegły sieć, internauci… odzyskali wiarę, że na świecie są jeszcze dobrzy ludzie. Życie płata nam figle, bywa przewrotne, a czasami też bezczelnie ograbia ze złudzeń i wszelkich nadziei. Niekiedy jednak los potrafi się do nas uśmiechnąć i rzucić grosik na pocieszenie. To zwykle wtedy na naszej drodze stają ludzie, którzy zmieniają je o 180 stopni. Tak też było w przypadku naszego małego bohatera.

poród
02.10.2019 17:44 Relacje pacjentek porodówki: „Jak się zachodzi w ciążę, to się rodzi, a nie tnie”

Poród w Polsce to, jak się okazuje, najstraszniejszy koszmar dla wielu kobiet. Z licznych opowieści na ten temat wynika jasno, że lekarze często zupełnie ignorują to, co próbują przekazać im pacjentki, działając w taki sposób, aby się nie przemęczać, zupełnie nie zwracając uwagi na dobro ani kobiety, ani dziecka. Kilka kobiet opowiedziało mrożące krew w żyłach historie o tym, jak to jest rodzić w Polsce. Sam poród to dla wielu kobiet jeden z ważniejszych, a jednocześnie bardzo ciężki, zarówno fizycznie, jak i psychicznie, momentów w życiu. Większość nas będzie spodziewać się, że podczas tego czasu, lekarze i w ogóle cały personel szpitalny, będzie robił wszystko, aby zarówno matka, jak i dziecko, wyszli z niego w jak najlepszym zdrowiu.

ginekolog
14.09.2019 12:05 Niepełnosprawne kobiety u ginekologa. „Po co w ogóle szuka pani gabinetu? Przecież niepełnosprawne tego nie robią!”

Lekarz powinien dbać nie tylko o zdrowie fizyczne, ale także psychiczny komfort swoich pacjentów. Niestety, raport przygotowany przez fundację osób niepełnosprawnych obnaża brutalną prawdę. Kobiety, które odwiedzają ginekologów, są poniżane: Po co w ogóle szuka pani gabinetu? Przecież niepełnosprawne tego nie robią — usłyszała jedna z badanych. Nie każdy lekarz wyróżnia się subtelnością i delikatnym podejściem do pacjentek. Szczególnie przekonują się o tym kobiety z niepełnosprawnościami, które trafiają do ginekologów. Dlaczego polscy lekarze traktują pacjentki z pogardą?

żona
07.09.2019 13:50 Żona była zmęczona dziwnym zachowaniem męża w nocy. Postanowiła nagrać go, gdy spał

Żona nie potrafiła już dłużej znieść dziwnego zachowania męża w nocy. Nie mogła przez niego spać, nie pomagały żadne zatyczki. Konsekwentnie, co noc budził ją swoim dziwacznym zachowaniem. W końcu kobieta postanowiła go nagrać, żeby ze wszystkimi podzielić się swoim cierpieniem! Internauci byli wobec niej bardzo wyrozumiali. Nikogo nie dziwiło, że kobieta nie może już dłużej tego znieść! Chociaż, część przyznawała — zachowanie jej męża było dosyć zabawne. Dałybyście radę znosić cos takiego co noc?

27.08.2019 19:01 Lekarka jest zdziwiona, że przystojni faceci spotykają się z otyłymi kobietami. ”Może boją się im zwrócić uwagę”

Lekarka na swoim Facebooku publikuje wpis o tym, jak zszokowana jest widokiem atletycznie zbudowanych mężczyzn z otyłymi partnerkami. Na nieodpowiedni i seksistowski wydźwięk posta zwróciły uwagę w swoim tekście Wysokie Obcasy. Doktor Agnieszka, zasłaniając się zdrowiem osób otyłych, wyciąga na swoim Facebooku dość pochopne wnioski. I tak się zastanawiam, czy oni tego nie widzą? Czy jest im to obojętne? A może boją się zwrócić im uwagę? zadaje pytania lekarka. Taka beztroska wypowiedź z ust absolwenta medycyny szokuje.

28.07.2019 16:00 Kobieta trafiła do szpitala z bólem brzucha. Zawartość jej żołądka zaskoczyła wszystkich

Kobieta trafiła do szpitala z potwornym bólem brzucha. Podczas prześwietlenia lekarze przecierali oczy ze zdumienia. To, co zobaczyli podczas operacji, wprawiło ich w jeszcze większe osłupienie. Takie rzeczy się nie zdarzają! Kobieta skarżąca się na problemy z brzuchem trafiła do jednego ze szpitali w Indiach. 22-letnia Runi Khatun zgłaszała silny ból i nudności. Specjaliści zdecydowali o wykonaniu prześwietlenia. To, co zobaczyli na ekranie, sprawiło, że nie mogli uwierzyć własnym oczom. Wydarzenia z sali operacyjnej zdziwiły ich jeszcze bardziej. Do tej pory nie wiadomo, co tak dokładnie się stało.