Lifestyle.Lelum.pl > Lech Kaczyński

Lech Kaczyński

Lech Kaczyński z wnuczką
19.07.2024 09:08 Nietuzinkowa uroda i nogi do nieba! Tak dziś wygląda wnuczka Lecha Kaczyńskiego

Lech Kaczyński doczekał się za życia córki i dwóch wnuczek. Jedna z nich jest już dorosłą kobietą i właśnie rozwija się naukowo. Okazuje się, że wybrała studia z dala od Polski. Tak dziś wygląda córka Marty Kaczyńskiej.

Maria Kaczyńska i Lech Kaczyński
27.04.2023 18:02 Rocznica ślubu Lecha i Marii Kaczyńskich. Córka pokazała wyjątkowe zdjęcie. Brat Jarosława żałował jednego

Maria Kaczyński i Lech Kaczyński zginęli w katastrofie smoleńskiej. Dziś przypada 45. rocznica ich ślubu cywilnego. Zdjęcie z tego wydarzenia pokazała ich córka. Marta Kaczyńska nie zapomina o święcie swoich rodziców.Małżeństwo Kaczyńskich brało 2 śluby. W 1978 roku pobrali się cywilnie, a 5 lat później powiedzieli sobie tak na ślubnym, kościelnym kobiercu. Ta uroczystość była połączona z chrzcinami 3-letniej już Marty.

Jarosław Kaczyński
25.12.2021 16:56 Jak naprawdę nazywa się Jarosław Kaczyński? Niewiele osób wie o jego drugim imieniu

Jarosław Kaczyński jest jednym z tych polityków, których działania prasa śledzi bardzo uważnie. O jego życiu wiemy bardzo wiele – okazuje się jednak, że mało kto zdaje sobie sprawę, że Jarosław Kaczyński ma drugie imię. Kaczyński urodził się, jako jeden z dwójki słynnych bliźniaków, 18 czerwca 1949. Znamy historię jego rodziny i dzieciństwa oraz coraz prężniej rozwijającej się drogi do władzy. Wciąż jednak wiele faktów pozostaje nieznanych.

lidl
17.08.2021 11:30 Porażające sceny przy miejscu pamięci Lecha i Marii Kaczyńskich. Widok wyciska łzy, człowiek pojawił się nagle z siekierą

W Słupsku grasuje wandal, który już drugi raz zniszczył okolicę miejsca pamięci Lecha i Marii Kaczyńskich. Wcześniej użył toksycznej substancji, tym razem przyszedł z siekierą. Lech i Maria Kaczyńscy, którzy zginęli w katastrofie Smoleńskiej 10 kwietnia 2010 roku, mają w Słupsku miejsce pamięci. W parku Waldorffa znajdują się obelisk i tablica pamiątkowa, przy których rosły dwa dęby. Już dwa razy drzewa zostały zniszczone!

Rajmund Kaczyński
18.04.2021 17:14 Kim był ojciec braci Kaczyńskich? Rajmund Kaczyński był niezwykłą postacią

17 kwietnia minęła 16. rocznica śmierci ojca braci Kaczyńskich, Rajmunda Kaczyńskiego. Małżonek Jadwigi Kaczyńskiej brał udział w Powstaniu Warszawskim, z czym wiąże się mrożąca krew w żyłach, jednak ciekawa historia. Jego postać omówiła przed laty nieżyjąca już Hanna Stadnik. Rajmund Kaczyński zapisał się na łamach polskiej historii. Mimo tego, że nie pochodził z Warszawy, brał udział w walce powstańczej. To właśnie wtedy wydarzyła się jedna z najgorszych historii jego życia.

dziecko
09.04.2021 23:37 Będzie banknot z wizerunkiem Lecha Kaczyńskiego? „Jutro zamierzam zaakceptować i złożyć uroczysty podpis”

Wszystko wskazuje na to, że zaplanowana w zeszłym roku emisja banknotu kolekcjonerskiego, na którym ma pojawić się Lech Kaczyński, zostanie spełniona. Prezes Narodowego Banku Polskiego, Adam Glapiński nie ma wątpliwości – Jutro zamierzam zaakceptować i złożyć uroczysty podpis – czytamy na biznes.interia.pl. Lech Kaczyński zginął w katastrofie smoleńskiej w 2010 roku. Już wkrótce powinniśmy ujrzeć banknot kolekcjonerski o nominale 20 zł z jego wizerunkiem.

Maria Kaczyńska
22.03.2021 14:30 Wyszły na jaw sekrety Marii Kaczyńskiej. O wszystkim powiedziały jej koleżanki

Maria Kaczyńska jako pierwsza dama słynęła przede wszystkim ze skromności. Możliwe, że to właśnie dlatego zyskała sympatię Polaków. Czy była lubiana w dzieciństwie? I jakie skrywała sekrety? Zdradzamy. Choć media nie szczędziły jej, często nieprzychylnych, uwag, dzisiaj jest wspominana jako bardzo ciepła i mądra kobieta. Jako pierwsza dama zasłynęła przede wszystkim ze skromności.

Marta Kaczyńska
17.02.2021 09:53 Marta Kaczyńska jako dziecko została przyłapana przez sąsiadkę na balkonie. Zaskoczyła rodziców swoją postawą

Mało kto by się tego spodziewał, ale prawda, jest taka, że Marta Kaczyńska, jako dziecko wcale nie była tak grzeczna, jakby się wydawało. Jej mama, Maria Kaczyńska zdradziła przed laty w wywiadzie dla Twojego Stylu, że ich sąsiadka przyłapała ją na balkonie z papierosem, kiedy ta była jeszcze w siódmej klasie szkoły podstawowej. Od tragicznej śmierci Marii i Lecha Kaczyńskich minęło już ponad 10 lat, jednak w dalszym ciągu wspominane są ich wywiady dla mediów. W jednym z nich Maria Kaczyńska opowiedziała, że jej córka Marta Kaczyńska została złapana z papierosem, będąc w wieku szkolnym.

Jarosław Kaczyński
13.02.2021 19:15 Zaskakujące fakty o Jarosławie Kaczyńskim. Był oczkiem w głowie swojej mamy

Wyszła cała prawda o szefie PiS-u. Jarosław Kaczyński, podobnie jak jego śp. brat Lecz, byli oczkiem w głowie swojej mamy Jadwigi. Wiemy, co takiego mówiła o Jarosławie przed laty. Matka rozróżniała bliźniaków w dość nietypowy sposób. Było czuć pomiędzy nimi różnicę? Jarosław Kaczyński to dzisiaj jedna z najważniejszych osób w państwie. Opozycyjna opinia publiczna uważa nawet, że to właśnie on stoi za wszelkimi nowymi pomysłami rządu pomimo tego, że, jak sam twierdzi, jest tylko „zwykłym, szeregowym posłem”. Teraz na jaw wyszły słowa jego mamy.

Maria Kaczyńska
31.01.2021 12:34 Maria Kaczyńska jasno wyrażała się w sprawie aborcji. Po latach wyszło na jaw, jak bardzo bała się zaostrzania przepisów

W 2007 roku doszło do sytuacji, w której ówczesna pierwsza dama, Maria Kaczyńska przedstawiła swoje stanowisko w sprawie zaostrzenia przepisów aborcyjnych. Przed ogłoszonym głosowaniem małżonka Lecha Kaczyńskiego zakomunikowała, że jest zdecydowaną przeciwniczką w odniesieniu do tych zmian. Na jaw wyszedł także jej konflikt z Tadeuszem Rydzykiem. Za głosem pierwszej damy poszło wiele znanych kobiet, a sam plan posłów Prawa i Sprawiedliwości wówczas spalił na panewce. Większość głosujących posłów negatywnie opowiedziała się za tymi zmianami, a niektórzy nawet zrezygnowali ze swoich funkcji.

Mąż Marty Kaczyńskiej
25.08.2020 00:21 Marta Kaczyńska wspomina słowa zmarłego ojca. Nikt się nie spodziewał

Marta Kaczyńska w felietonie dla Tygodnika Sieci zamieściła kilka słów, którymi odwołała się do historii. Słowa te na pewno nie wywołają uśmiechu na twarzy wyznawcom ideologii prawicy. Szczególnie niezadowoleni mogą być ci, którzy stawiają na liberalizm gospodarczy. Marta Kaczyńska zazwyczaj nie porusza tematów wielkiej polityki. Jednak bywają takie, obok których ciężko przejść jej obojętnie. Kiedy odnosi się do świata polityki, robi to w bardzo subtelny i delikatny sposób, jednocześnie wbijając szpilkę. W felietonie dla Tygodnika Sieci wspomniała słowa ś.p. ojca. Prawica nie będzie zadowolona.