Wypadek w Krakowie, w którym zginęły cztery osoby z powiatu wielickiego, wstrząsnął całą Polską. W samochodzie poza synem Sylwii Peretti znajdowało się trzech młodych mężczyzn. Co dzieje się w ich rodzinnych stronach? Mieszkanka Wieliczki opowiedziała o tym, jak ludzie reagują teraz na to tragiczne wydarzenie.
W całej Polsce trwają wydarzenia związane z tragiczną śmiercią Izabeli z Pszczyny, która zmarła na sepsę w szpitalu w 22. tygodniu ciąży. Dziś jej pamięć uczcił Kraków. Ulicami miasta przeszedł marsz pod hasłem „Ani jednej więcej!”. Na Rynku Głównym w Krakowie zebrało się kilka tysięcy osób. Najbardziej poruszającym momentem była „minuta ciszy”, kiedy wśród tłumu zapadła ciężka, pełna smutku i zadumy cisza.
Niedawna tragedia z Tarnowa wstrząsnęła całą Polską. W wyniku rodzinnej awantury zginęło bowiem siedmioletnie dziecko – Maksym. Teraz na jaw wyszły najnowsze okoliczności tej straszliwej zbrodni.
Blisko setka mieszkańców jednego z wieżowców w krakowskiej Nowej Hucie została w godzinach wieczornych ewakuowana. Miało to związek z ujawnieniem w jednym z mieszkań znacznej ilości pocisków oraz innych materiałów z okresu II wojny światowej. Działania lokalnych służb trwały do późnej nocy.
Nad Krakowem unoszą się ogromne kłęby ciemnego dymu. Ma to związek z pożarem, który wybuchł w jednej z nowohuckich rozlewni gazu. Płomienie pojawiły się w godzinach popołudniowych. Służby, poza gaszeniem, zajmują się również wynoszeniem z miejsca zdarzenia butli z gazem.
Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski zdecydował o ogłoszeniu w mieście alarmu przeciwpowodziowego. Ma to związek z nawałnicami, którym towarzyszy ulewny deszcz. W związku z niesprzyjająca aurą przekroczony został stan wody w Wiśle, tym samym zaś doszło do zalania miejskich bulwarów. Pod wodą znalazły się także fragmenty kilku ulic.
Kraków. Rankiem w piątek 30 października w stolicy Małopolski doszło do tragicznych wydarzeń. Na miejscu, w którym doszło do niewyobrażalnej eksplozji, zjawiła się policja, zakładowa straż pożarna, jednostki PSP oraz pogotowie ratunkowe. Niestety, przekazano smutne informacje w sprawie zdarzenia. Są ofiary.Największe media w Polsce przekazały tragiczne wiadomości. Niestety, w dniu dzisiejszym Kraków stał się miejscem smutnych wydarzeń. Doszło do poważnej eksplozji, w wyniku której ucierpiało wiele osób.
Dotacje od 200 do 500 zł będą mogli otrzymać mieszkańcy, którzy zgłoszą wniosek o wykonanie naziemnego zamkniętego wolnostojącego zbiornika na wody opadowe i roztopowe z dachu wraz z instalacją do podłączenia do rynny. W tym samym miesiącu pilotażowy program dla mieszkańców uruchomi również Ostrów Wielkopolski. ZOBACZ ZDJĘCIE:Mieszkańcy otrzymają dotację po wykonaniu zbiorników. W ten sposób rząd pragnie przeciwdziałać niekorzystnym skutkom klimatycznym.ZOBACZ TEŻ: Rodzina Łukasza Szumowskiego. Ujawniono informacje o bracie ministra zdrowia 4000 złotych dla konkretnej grupy Polaków. Wpłynęła oficjalna propozycja Polski piosenkarz uwięziony za granicą. Od dwóch miesięcy nie może wrócić do ojczyzny źródło: biznes.interia.pl, PAP Ostrów Wielkopolski już w czerwcu uruchomi program dopłat dla mieszkańców, którzy będą zbierać i wykorzystywać wodę opadową. Na ten cel miasto przeznaczyło 70 tysięcy złotych, choć kwota ta może ulec zmianie.Mieszkańcy Krakowa już od 2014 roku mogą uzyskać dotację, na systemy do gromadzenia i wykorzystania wód deszczowych. Rząd pokrywał połowę kosztów inwestycji i dokładał nawet 5 tysięcy złotych. W ten sposób, w mieście powstało 495 instalacji. Jak informuje PAP, w czerwcu ruszy kolejne przyjmowanie wniosków. Tym razem mieszkańcy mogą liczyć na wsparcie w wysokości 12 tysięcy złotych, a ci, którzy zrobią jedną prostą rzecz, dostaną od miasta 500 zł.Rząd Ostrowa Wielkopolskiego uruchamia dofinansowania– W przypadku bardzo dużego zainteresowania tym projektem, chcemy kwotę przeznaczoną na dofinansowania zwiększyć – powiedziała PAP prezydent miasta. Rząd chce przeciwdziałać niekorzystnym skutkom klimatycznym dlatego, jak informuje Biznes Interia, dopłaci tym, którzy będą zbierać i wykorzystywać wodę opadową. Mieszkańcy Krakowa za wykonanie nadziemnego zbiornika dostaną nawet 500 złotych. Dofinansowania wprowadza również inne miasto, a ich kwoty mogą być znacznie wyższe. Program dopłat dla mieszkańców, którzy będą zbierać i wykorzystywać wodę opadową to sposób, w jaki rząd namawia mieszkańców do oszczędzania i racjonalnego gospodarowania wody. Dotacje za takie działania mogą sięgać nawet tysięcy złotych. Rząd i dotacje na zbieranie wody odpadowej Górnicy jadą do Warszawy. Będzie wielki protest w stolicy Łukasz Szumowski ostro skrytykował Polaków. Wszystko przez jedną, bardzo ważną rzecz Jesteś palaczem? Masz jeszcze tylko 7 dni, kluczowy dzień dla palących Łukasz Szumowski ma ważną wiadomość dla tysięcy Polaków. Obostrzenia mogą powrócić Fantastyczna wiadomość dla Polaków. Wraz z III etapem znoszenia obostrzeń wraca jedna rzecz, mało kto o niej mówi Sprawa trafiła do prokuratury. Prawniczka obraziła ministra i słono za to zapłaci Rząd dofinansuje mieszkańców, którzy będą zbierać i wykorzystywać wodę opadową.
Kraków. Ta historia może nam udowodnić, że jednak dobrzy ludzie są wśród nas. Kilka dni temu doszło do wzruszającego wydarzenia. Wszystko zostało opisane na Facebooku przez jednego z blogerów. Z pewnością każdy z nas widział kiedyś starszą panią sprzedającą bukiety kwiatów. Bardzo często przechodzimy obok, nawet nie zwracając uwagi. Starsi ludzie, którzy usiłują sprzedać kwiaty, warzywa z ogródka, a nawet ubrania czy używane buty. Wszystko po to, aby dorobić do swojej niskiej emerytury, by mieć za co kupić leki, by mieć czym posmarować kromkę chleba. Kwiaty zbierają wczesnym rankiem na łąkach bądź na ogrodach działkowych. Dekorują je skrupulatnie przez kilka godzin. Potem wybierają się w ruchliwe miejsca, rozkładają bukiety i przez cały dzień próbują je sprzedać przechodniom. – Ktoś kupi! Dlaczego nie? – mówi jedna ze staruszek, dla której tego typu handel jest jedyną nadzieją na przetrwanie miesiąca