Izrael

Eden Golan
10.05.2024 14:52 Eurowizja 2024: Polski dziennikarz zwrócił się bezpośrednio do niej

Drugi półfinał Eurowizji 2024 już za nami. Teraz wszyscy fani tego wydarzenia wyczekują z niecierpliwością soboty. To właśnie wtedy ma być transmitowany finał i dowiemy się, kto jest zwycięzcą 68. Konkursu Piosenki Eurowizji. W trakcie konferencji prasowej jeden z dziennikarzy zwrócił się do jednej z wykonawczyń. Wszystkich zamroziło.

Eden Golan na Eurowizji 2024
10.05.2024 08:10 Eurowizja 2024: Szwecja chroni reprezentantkę Izraela. Tego jej nie wolno

Za nami drugi półfinał 68. Konkursu Piosenki Eurowizji. Mimo że nasza reprezentantka nie dostała się do finału, większość Polaków nadal bacznie śledzi, co dzieje się na scenie w Malmo, jak i w samej Szwecji. Podczas wczorajszego wydarzenia, reprezentantka Izraela została wybuczana przez publiczność. Dowiedzieliśmy się, że ochrona bacznie jej pilnuje. Tego nie wolno jej robić.

Luna
11.04.2024 17:31 Finał Eurowizji pod znakiem zapytania?

Tegoroczny konkurs Eurowizji zaplanowany jest na siódmego maja. To tego dnia Polskę reprezentować ma piosenkarka Luna. W tym roku jednak muzyka nie jest tematem numer jeden. Medialną burzę wywołuje zupełnie inny temat.

Eurowizja
23.05.2018 17:14 Hit internetu! Sparodiowali izraelską piosenkę na Eurowizję

Eurowizja 2018 i jej wyniki nie przestają budzić kontrowersji. W holenderskiej telewizji wyemitowano parodię zwycięzkiego utworu tegorocznej edycji konkursu. W programie satyrycznym zinterpretowano utwór izraelskiej wokalistki Netty w bardzo kontrowersyjny sposób. Z tego powodu jest też skarga w izraelskiej ambasadzie w Holandii. Netta Barzilaj to 25-letnia izraelska piosenkarka i gitarzystka. Swoją karierę zaczynała na żydowskich weselach, gdzie została zauważona przez założyciela popularnego, izralelskiego zespołu „The Experiment”. Rok później wzięła udział w preselekcjach do Eurowizji.