Lifestyle.Lelum.pl > 500 Plus

500 Plus

tarcza antykryzysowa
18.06.2021 13:32 Ewelina powiedziała, dlaczego nie popiera pomysłu obniżenia 500+ dla bezrobotnych

Do redakcji portalu papilot.pl napisała kobieta o imieniu Ewelina, która wyraziła swój sprzeciw wobec pomysłu, jakim było obniżenie świadczenia 500 plus dla bezrobotnych. Jej zdaniem jest to dzielenie rodziców na lepszych i gorszych. Internauci sprzeciwili się jej opinii. 500 plus jest wypłacanym od 2016 roku świadczeniem w celu pomocy dla każdego dziecka. Ewelina jest bezrobotną matką, utrzymującą dwójkę dzieci właśnie dzięki niemu.

test ciążowy
23.02.2021 22:52 Poseł złożył wniosek o 500 plus za ,,dziecko poczęte”. Urząd wzywa do uzupełnienia formalności

Poseł Lewicy, Marek Rutka 2 lutego postanowił wystąpić do gdyńskiego ZUS-u o przyznanie świadczenia 500 plus na córkę, gdy była dzieckiem poczętym. Chciał w ten sposób zakpić z wyroku Trybunału Konstytucyjnego z października ubiegłego roku. Wniosek nie został odrzucony, a prezydent Gdyni wezwał go do uzupełnienia formalności. Chociaż wniosek o przyznanie 500 plus na dziecko poczęte był jedynie żartem ze strony posła Lewicy, to spotkał się z niespodziewaną odpowiedzią. Wygląda na to, że po uzupełnieniu przez Rutkę dokumentów sprawa będzie kontynuowana.

Rodzina
03.02.2021 12:14 Muszą utrzymać 4-osobową rodzinę za 7 tys. zł. Nie starcza im prawie na nic, ledwo wiążą koniec z końcem

Czteroosobowa rodzina ma na swoje utrzymanie w sumie 7 tys. złotych. Nie starcza im prawie na nic, niedawno wrócili z emigracji i ledwo wiążą koniec z końcem. Jak to możliwe, że nie mogą się utrzymać? 7 tys. złotych to wcale nie taka mała kwota. Na forum Wirtualnej Polski pojawiła się historia polskiej rodziny, która pomimo pracy na emigracji, nie zdołała się dorobić. Siostra mężczyzny, który latami pracował w Anglii i nie narzekał na niskie zarobki, zastanawiała się, co się stało ze wszystkimi jego pieniędzmi.

Agnieszka Włodarczyk
01.02.2021 11:30 Pilny komunikat Ministerstwa Edukacji. Każdy rodzic powinien wiedzieć, chodzi o 500 plus ministerstwo edukacji

Ministerstwo Edukacji Narodowej wydało pilny komunikat w sprawie świadczenia 500 plus. Każdy rodzic powinien zapoznać się z informacją. Jakie zmiany czekają beneficjentów programu? Od dzisiaj rusza elektroniczny nabór wniosków w ramach programu rodzina 500 plus. Jak poinformowało ministerstwo rodziny, prawo do świadczeń będzie ustalane na okres od 1 czerwca 2021 roku do 21 maja 2022 roku. Wnioski można składać od dzisiaj.

Biedronka
13.01.2021 09:34 Rodzice powinni to wiedzieć. Zmiana okresu rozliczeniowego 500 plus, wszystko zacznie się w lutym

Rodzice, który pobierają zasiłek 500 plus muszą wiedzieć o jednej bardzo ważnej rzeczy. Nastąpi zmiana okresu rozliczeniowego. Ten dotychczasowy trwa do 31 maja. Żeby dostać kolejne pieniądze od 1 czerwca, trzeba będzie złożyć nowy wniosek. Będzie to można zrobić już od 1 lutego. Z tego artykułu dowiesz się: Od kiedy można składać wnioski drogą internetową, a od kiedy tradycyjną Czy 500 plus czekają jeszcze jakieś dodatkowe zmiany Czy program 500 plus podoba się większości Polakom w takiej formie, jak jest obecnie Sztandarowy projekt partii rządzącej, czyli 500 plus, cieszy się dużym zainteresowaniem i pozytywnym odbiorem. Dzięki dodatkowej gotówce wielu rodzinom w Polsce udało się wyjść ze skrajnego ubóstwa. Jednak aby otrzymać wsparcie, trzeba ponownie złożyć wniosek.

poród
01.01.2021 13:58 Zmiany w 500 plus, nowe urlopy. Rewolucja dla rodziców, zasady wchodzą w życie lada moment

Rodzice będą musieli przygotować się na rewolucyjne zmiany. Jedno z podstawowych świadczeń socjalnych, czyli 500 plus, czekają reformy. Resort rozważa również wprowadzenie premii za urodzenie drugiego dziecka i nowych urlopów rodzicielskich. Co trzeba wiedzieć o świadczeniach socjalnych w 2021 roku? Z tego artykułu dowiesz się: Jakie zmiany czekają 500 plus w 2021 roku Czy rząd ma zamiar wprowadzić dłuższe urlopy rodzicielskie Na czym miałaby polegać premia za szybkie urodzenie drugiego dziecka W styczniu rodzice mogą wnioskować jeszcze o dodatkowy zasiłek opiekuńczy, nazywany niekiedy „koronawirusowym”. Z kolei już od lutego można spodziewać się zmian w kluczowym programie rządu, jakim jest niewątpliwie 500 plus. Jakie reformy go czekają?

Biedronka
19.12.2020 12:27 Pilna wiadomość dla każdego rodzica. Od nowego roku zmiany w 500 plus

Posiadasz dzieci i jesteś beneficjentką programu socjalnego 500 plus? Wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej przekazał, że szykują się zmiany dot. składania wniosków. Trzeba będzie ponownie je złożyć w przyszłym roku. — Zmieniliśmy […] zasady dotyczące wniosków, tak by na jesień nie było kumulacji z innymi programami. W przyszłym roku trzeba będzie złożyć wnioski: elektronicznie w lutym, pisemnie w marcu — powiedział w programie Newsroom wiceminister Stanisław Szwed.

500 plus
16.12.2020 00:05 Ania: ”Rząd powinien podwoić 500 plus. Ceny idą w górę, a mnie nie stać już nawet na dobre perfumy”

500 plus to dla niektórych wciąż za mało. Swoją kontrowersyjną opinią postanowiła podzielić się na jeden z Facebookowych grup 28-letnia Ania. Rząd powinien podwoić 500 plus. Ceny idą w górę, a mnie nie stać już nawet na dobre perfumy – zwierzyła się internautka. Czy jednak aby na pewno na to powinny iść pieniądze od państwa? Wpis kobiety rozpętał prawdziwą burzę w mediach społecznościowych. Program Rodzina 500 plus ma zarówno sprzymierzeńców, jak i przeciwników. Choć co do tego, że rząd powinien wspierać dzieci, nikt nie ma wątpliwości, niejednokrotnie pojawiły się przypuszczenia, że niektórzy rodzice wcale nie przeznaczają otrzymanych pieniędzy na swoje pociechy. Niestety, wpis jednej z matek, który pojawił się w mediach społecznościowych, niektórym z internautów nie pozostawił żadnych wątpliwości. Ania: Rząd powinien podwoić 500 plus. Ceny idą w górę, a mnie nie stać już nawet na dobre perfumy 500 plus to dla niektórych wciąż za mało. Swoją kontrowersyjną opinią postanowiła podzielić się na jeden z Facebookowych grup 28-letnia Ania. Rząd powinien podwoić 500 plus. Ceny idą w górę, a mnie nie stać już nawet na dobre perfumy – zwierzyła się internautka. Czy jednak aby na pewno na to powinny iść pieniądze od państwa? Wpis kobiety rozpętał prawdziwą burzę w mediach społecznościowych. Program Rodzina 500 plus ma zarówno sprzymierzeńców, jak i przeciwników. Choć co do tego, że rząd powinien wspierać dzieci, nikt nie ma wątpliwości, niejednokrotnie pojawiły się przypuszczenia, że niektórzy rodzice wcale nie przeznaczają otrzymanych pieniędzy na swoje pociechy. Niestety, wpis jednej z matek, który pojawił się w mediach społecznościowych, niektórym z internautów nie pozostawił żadnych wątpliwości. Ania: Rząd powinien podwoić 500 plus. Ceny idą w górę, a mnie nie stać już nawet na dobre perfumy Na jednej z zamkniętych Facebookowych grup pojawiło się wyznanie 28-letniej mamy. Pani Ania, komentując jeden z postów dotyczący programu 500 plus, postanowiła zwierzyć się ze swoich problemów, niestety, opublikowany wpis, ku jej zdziwieniu, nie spotkał się ze zrozumieniem. – Rząd powinien podwoić 500 plus. Ceny idą w górę, a mnie nie stać już nawet na dobre perfumy – napisała kobieta, wyrażając swoją opinię na temat rządowego programu wsparcia dla rodzin. Co na to internauci? Zdecydowana większość osób, nie była zachwycona postawą pani Ani.

Biedronka
13.12.2020 15:43 Dostajesz 500 plus? Ogłoszono dwa ważne terminy, o których każdy rodzic musi wiedzieć

Masz dziecko, na które otrzymujesz 500 plus? Niedawno ogłoszono dwa ważne terminy, o których każdy rodzic powinien wiedzieć. Jak wiadomo pieniądze są wydawane tylko po zgłoszeniu odpowiednich wniosków. Te będzie można składać, drogą elektroniczną, już od 1 lutego 2021 roku, a tradycyjną — od 1 kwietnia. Z tego artykułu dowiesz się: W jaki sposób i od kiedy można składać wnioski o przyznanie pieniędzy z 500 plus Jaki był wcześniejszy termin na składanie wniosków drogą tradycyjną i dlaczego uległ on przesunięciu Dlaczego przy wypełnianiu wniosku warto podać swój adres e-mail 500 plus to najwyższe świadczenie, jakie otrzymują rodzice dzieci do 18 roku życia od państwa. Nie ma co ukrywać, że dodatkowa gotówka to duża pomoc dla wielu rodzin w Polsce. Zobacz także: Starcie geniuszy w finale “Jeden z Dziesięciu”. Widzów po prostu wbiło w fotele

wiadomość
10.12.2020 23:40 Czy uważasz, że 500 plus powinno być przyznawane tylko pracującym rodzicom?

500 plus to jeden z najgorętszych tematów w polskich mediach, odkąd tylko program został wdrożony w życie. Jak wiadomo jest to świadczenie w wysokości 500 zł przyznawane rodzicom w celu pomocy w utrzymaniu dziecka. Przysługuje ono każdej osobie, której wniosek o świadczenie zostanie pozytywnie rozpatrzony. Waszym zdaniem powinni je otrzymywać tylko pracujący rodzice? Polskie rodziny od 2016 roku są wspomagane programem 500 plus. Początkowo przysługiwało ono jedynie na drugie i kolejne dziecko, jednak od zeszłego roku obejmuje także pierwsze. Wielu ludzi uważa, że program powinien dotyczyć tylko rodziców pracujących. Zaliczasz się do nich?

500 plus
09.12.2020 08:39 Decyzja zapadła, ważne zmiany w 500 plus. Zacznie się od nowego roku, pilna wiadomość dla tysięcy Polek

500 plus od nowego roku będzie obowiązywać na podstawie nowych zasad. Świadczenie, które dotychczas było wypłacane z delikatnym opóźnieniem zostanie wypłacone wcześniej, jednak będzie można je stracić. Jeszcze półtora roku temu w programie zaszły zmiany, które dotyczyły kryterium dochodowego. Ostatecznie zdecydowano o jego zlikwidowaniu. Nadchodzące zmiany będą jednak znacznie mniejsze niż wspomniane. Z tego artykułu dowiesz się: Jakie zmiany zajdą w programie 500 plus O terminach, w których można składać świadczenia Kiedy pieniądze powinny trafić na konto 500 plus jest programem wypłacanym w ramach zorganizowanego przez rząd programu wsparcia rodzin. Od momentu zlikwidowania półtora roku temu kryterium dochodowego pieniądze wypłacane są na każde dziecko, niezależnie od tego ile zarabiają rodzice. Zobacz także: UEFA podjęła decyzję ws. rasistowskiego skandalu w Lidze Mistrzów

niemowlak
03.12.2020 14:25 Czy uważasz, że w Polsce powinno być więcej świadczeń socjalnych na dzieci?

Czy w naszym kraju powinniśmy wprowadzić dodatkowe świadczenia socjalne na dzieci? Zdania są podzielone. Jakie świadczenia do tej pory udało się wprowadzić w Polsce? Świadczenia socjalne na dzieci wywołują ogromne kontrowersje. Jedni wskazują, że powinno być ich zdecydowanie więcej, a te już istniejące powinny mieć znacznie szerszy charakter. Z drugiej strony są osoby, które uważają, że wszelaka pomoc państwa powinna zostać zlikwidowana, a rodzice sami powinni pracować i zarabiać na swoje dzieci.

pieniądze
01.12.2020 23:45 Uważasz, że rodzice powinni rozliczać się z wydawania 500 plus?

500 plus to świadczenie, którym rząd wspiera polskie rodziny. Pieniądze powinny być więc wydawane na potrzeby dzieci, jednak wielu z nas uważa, że może tak nie być. Czy gdyby rodzice rozliczali się z otrzymywanego świadczenia, faktycznie spełniałoby ono swoją funkcję? 500 plus to świadczenie na dzieci. Za tę kwotę powinniśmy pokrywać miesięczne wydatki na naszego malucha, ubrania, jedzenie, wizyty u lekarza. Czy rozliczanie tej kwoty zapewniłoby, że pieniądze w całości są przeznaczone na dziecko?

Biedronka
15.11.2020 11:44 Masz dziecko? Czas jest tylko do końca listopada, możesz dostać dodatek do 500 plus

Dziecko wiąże się ze sporymi wydatkami. Dobry Start to świadczenie przyznawane przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej (MRPS) dla rodziców uczących się dzieci. W jego ramach można otrzymać dodatkowe 300 złotych na każdego ucznia w naszej rodzinie. Jednak czas na składanie wniosków powoli się kończy. Rodzice, macie czas jeszcze do końca listopada. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej przypomina, że wnioski o dodatkowe pieniądze z programu Dobry Start można składać jeszcze tylko do końca miesiąca. W ramach świadczenia na każde uczące dziecko rodzice otrzymują dodatkowe 300 złotych.

12.11.2020 22:06 ”Moi znajomi dostają dodatki, ulgi, 500 plus”. Nadia jest wściekła, nie dostaje żadnego wsparcia od państwa

Rodzice mogą liczyć na wsparcie w postaci 500 plus. Emeryci dostają „trzynastkę”, ale są takie grupy społeczeństwa, które nie dostają nic. Do takiego grona należy Nadia, która uważa, że w kraju nie wszystkich traktuje się równo. Według niej wiele młodych osób coraz częściej będzie wyjeżdżało, bowiem państwo zupełnie ich nie wspiera, o czym pisze w liście do portalu papilot.pl.Nadia ma 31 lat. Jest samotną kobietą, która nie ma ani męża ani dzieci. Jednak pracuje, tak jak inni płaci podatki, ale nie może już liczyć na wsparcie ze strony państwa. Czuje się gorsza, bowiem wiele grup społecznych może liczyć na udogodnienia w postaci 500 plus, trzynastej emerytury, albo ulgi przy rozliczeniu. Ona, mimo że ma taki sam wkład w rozwój finansowy kraju, pozostaje bez pomocy.

500 plus
03.11.2020 12:09 Wstrzymają wypłatę 500 plus? Rząd komentuje słowa, które padły w TVP

W materiale wyemitowanym w weekend przez stację TVP pojawiły się domysły, jakby w wyniku ostatnie wydarzenia, które miały miejsce w kraju, miało dojść do wstrzymania świadczenia 500 plus dla rodzin. W niepokojącej wielu Polaków sprawie zabrał głos wiceminister rodziny i polityki. 500 plus to program Prawa i Sprawiedliwości, który został wprowadzony w 2016 roku, a od 2019 roku dodatek przyznawany na każde dziecko wynosi 500 zł. Ostatnio jednak w TVP padły słowa, które zaniepokoiły wielu Polaków. Jak przekazano, program mógłby zostać wstrzymany. Czy polskie rodziny powinny się na to przygotować? Jest komentarz rządu w sprawie materiału publicznej telewizji.

tarcza antykryzysowa
16.10.2020 17:11 Czy rząd powinien zamienić 500 plus na bony? Np. Na książki, czy zajęcia języków obcych

500 plus to temat, który wywołuje mnóstwo emocji wśród polskiego społeczeństwa. Zwolenników projektu partii rządzącej, jest tak wielu, jak i przeciwników. Siły rozłożone są po równo i nie zapowiada się, że cokolwiek miało zmienić się w tej kwestii. Dyskusje na temat 500 plus nie skończą się szybko, jedną z kwestii, która zaprząta głowę nie tylko Polakom, ale przede wszystkim rządzącym jest forma owego dodatku pobieranego przez rodziców. Czy 500 złotych powinno być wydawane w formie bonu, który można by wymienić na pomoce naukowe, bądź zajęcia z języków obcych? Jakie jest wasze zdanie? Odpowiedź nie jest taka prosta, część rodziców, pewnie wolałaby dostać gotówkę do ręki, ponieważ dzięki temu nie mają żadnych ograniczeń w wydatkowaniu otrzymanej sumy. Z kolei z drugiej strony, dodatek przeznaczony jest na potrzeby dzieci, zatem wydanie go w formie bonu, dawałoby pewność, że cała kwota na pewno zostanie przeznaczona.

Kobieta
15.10.2020 17:11 Renata: „Mój mąż zarabia krocie, mamy 2 córeczki i 500 plus. Nie będę pracować, bo mi się to nie opłaca”

– Mój mąż zarabia krocie, mamy 2 córeczki i 500 plus. Nie będę pracować, bo mi się to nie opłaca – rozpoczęła pani Renata, która postanowiła zabrać głos na temat poruszonego na internetowym forum wątku o programie państwowym. Wyznanie kobiety wielu wprawiło w osłupienie. 500 plus, jak się okazuje, dla niektórych jest wymówką, by nie iść do pracy. Swoim zdaniem na ten temat, na jednym z forów, postanowiła podzielić się pani Renata. Komentarz internautki wywołał prawdziwą burzę w sieci. Kobieta, po opublikowaniu wyznania, z pewnością nie spodziewała się tylu reakcji. Co więcej, nie wszystkie były jej przychylne.

pieniądze
09.10.2020 00:13 Koniec 500 plus dla wszystkich? „Stanowi zbyt duże obciążenie”

Odkąd Prawo i Sprawiedliwość wprowadziło w życie program Rodzina 500 plus, w Polsce zaczęły się robić podziały. Istnieje wielu zwolenników owego programu, jednak badania donoszą, że coraz więcej ludzi twierdzi, iż owo świadczenie powinno być przyznawane tylko rodzinom, w których jeden z rodziców ma stały dochód.500 plus od początku budzi wiele wątpliwości. Program, który w życie wdrożyło Prawo i Sprawiedliwość znajduje coraz więcej przeciwników, którzy twierdzą, że świadczenie powinno być przyznawane tylko, gdy jeden z rodziców pracuje. Niewykluczone, że już wkrótce w życie wejdą zmiany. Czy program, który funkcjonuje już od kilku lat, zniknie?

500 plus
27.09.2020 11:04 Nie ma wątpliwości. Nadchodzą wielkie zmiany w 500 plus, rodzice nie będą zachwyceni

500 plus to najbardziej znany program partii rządzącej. Okazuje się, że teraz czekają go ogromne zmiany. Wielu rodziców z pewnością nie będzie zadowolonych z takich rozwiązań, ponieważ zdążyli się już przyzwyczaić do starego systemu. Nie jest tajemnicą, że rząd uchwalił już budżet na przyszły, 2021 rok. Czy znajdą się pieniądze na wypłacanie kolejnych świadczeń? Wszystko już wiadomo.Zapowiedziano już wielkie reformy w programie Rodzina 500 Plus. Rodzice oraz prawni opiekunowie z pewnością nie będą szczęśliwi z takiego obrotu sytuacji. W szczególności będą musieli przygotować się na jedną rzecz.

dzieci
14.09.2020 19:27 Czy 500+ powinno być wypłacane tylko pracującym rodzicom?

500 plus dostępne tylko dla pracujących rodziców jest rozwiązaniem, które na pewno spowodowałoby niemałą społeczną dyskusję. Bo jak ocenić, czy dany rodzic nie pracuje, bo dostaje świadczenie i nie chce się wysilać na większe dochody, czy też nie pracuje, bo ma na wychowaniu czwórkę dzieci i problem ze znalezieniem pracy w swojej okolicy?500 plus to pomoc od państwa, która ma ułatwić rodzicom utrzymanie ich pociech. Mimo że idea jest z pewnością szczytna, w praktyce świadczenie ma nieco mniej dobrych stron. Wszystko dlatego, że owa pomoc od państwa zachęca niektórych rodziców do rezygnacji z pracy, mają więc liczne potomstwo i żyją z państwowego świadczenia. Czy sytuacja zmieniłaby się, gdyby świadczenie było dostępne tylko dla pracujących?

500 plus
03.08.2020 10:57 Co dalej z 500 plus? Jest komentarz rzecznika rządu

500 plus w ostatnim czasie stało się tematem publicznej dyskusji. Wszystko przez bon turystyczny o tej samej wysokości, który zostaje przyznany cyfrowo. Wiele osób obawiało się właśnie takiego rozwiązania dla świadczenia na dziecko.500 plus to świadczenie, które mogą pobierać wszyscy rodzice i opiekunowie dzieci do 18 roku życia. W ostatnim czasie pojawiły się nowe informacje na ten temat. Rzecznik rządu w rozmowie z TVN 24 rozwiał wszelkie wątpliwości i nieprawdziwe informacje, jakie ostatnio pojawiły się w sieci.

500 plus
31.07.2020 12:55 500 plus w formie bonu? Prezes ZUS komentuje

500 plus może zniknąć z portfeli Polaków? Słowa, które wypowiedziała prezes ZUS, mogą wiele znaczyć. 500 plus to jedna z rzeczy wprowadzona przez rząd, która od początku istnienia dzieli Polaków. Świadczenie obecnie jest przyznawane w formie gotówkowej na każde dziecko do 18 roku życia. Niedługo wszystko może się zmienić. Prezes ZUS powiedziała kilka słów za dużo?

Rodzina
29.07.2020 00:08 „Mój brat z żoną oczekują 4 dziecka, oboje nie pracują. Uważają, że „im się nie opłaca”. Jest mi wstyd”

Brat kobiety, która postanowiła wyżalić się w sieci, przynosi jej wstyd. Tak przynajmniej sama zainteresowana stwierdziła na forum, gdzie nie podpisała się imieniem, ani nazwiskiem. Dlaczego wstydzi się za brata i jego żonę? Oczekują 4 dziecka, oboje nie pracują. Uważają, że „im się nie opłaca” – czytamy.Kobieta, która wypowiedziała się na forum, otwarcie mówi, że brat przynosi jej wstyd. Powodem jest fakt, że nie zamierza trudzić się pracą, ale to nie wszystko. Jak dowiadujemy się z posta kobiety, ani jej brat, ani jego żona nie zamierzają pracować, gdyż bardziej opłaca im się… żyć z zasiłku. Nie wierzę, że oni tak żyją, wstyd mi za nich – pisze.

28.07.2020 12:29 500 plus w Lidlu. Sieć rusza z nieprawdopodobną ofertą

Lidl w naszym kraju ma aż 700 sklepów. Wielu Polaków regularnie robi zakupy w niemieckim dyskoncie, co sprowokowało sklep do stworzenia programów honorujących stałych klientów. Okazuje się, że można naprawdę sporo zaoszczędzić i zostać objętym promocją nawet na 500 złotych.Lidl proponuje swoim klientom wyjątkową promocję. Dostosowanie się do warunków promocyjnych pomoże nam zaoszczędzić naprawdę niezłą sumę. Sieć zachęca do udziału w promocji, nawiązując do hasła 500 plus.

rodzina
23.07.2020 20:58 Już jutro rusza rejestracja na nowe 500 plus, warto się spieszyć. Są warunki, każdy rodzic powinien je znać

Bon turystyczny 500 plus otrzymają rodziny, które biorą już udział w programie Rodzina 500 plus. By otrzymać bon, należy spełnić kilka warunków. Z bonu będziemy mogli skorzystać do marca 2022 roku, jednak jest kilka warunków.500 plus na wakacje to pomoc dla Polaków, którzy zdecydują się urlop z dziećmi spędzić w kraju. Projekt przechodził już różne modyfikacje i zmiany. W końcu zadecydowano, że bon turystyczny będzie dedykowany dzieciom i młodzieży do 18. roku życia. Od jutra rusza rejestracja do programu – każdy rodzic powinien znać jej warunki.

GIS
08.07.2020 16:51 Niestety, bon 500 plus na wakacje nie może trafić do wszystkich. Część rodzin na pewno nie będzie zadowolona

500 plus na wakacje to bon turystyczny, który zgodnie z obietnicą prezydenta Andrzeja Dudy ma wspomóc polskie rodziny z dziećmi w tegoroczne wakacje i nie tylko. Świadczenie będzie wypłacone jednorazowo w formie vouchera, którego nie można wymienić na gotówkę. Nie do wszystkich jednak trafi kupon – wielu ta informacja może się nie spodobać. 500 plus, czyli bon na wakacje 2020 będzie przeznaczony dla dzieci do 18 roku życia. Nie wszystkie osoby będą mogły się jednak o niego ubiegać. Otrzymany kupon w formie kodu elektronicznego ma być ważny do końca 2022 roku. Wiemy, kto go dostanie.

GIS
03.07.2020 09:24 Bardzo smutne informacje o bonie 500 plus. Mnóstwo dzieci nie będzie mogło z niego skorzystać

500 plus niestety nie należy się każdemu Polakowi, który wychowuje swoje nieletnie dziecko. Według informacji podanych przez portal fakt.pl, aż 200 000 dzieci może nie otrzymać świadczenia.500 plus może nie trafić nawet do 200 tysięcy dzieci w całym kraju. Smutne informacje dotyczące świadczenia dotarły do polskich rodziców. Wiemy, kto nie otrzyma dodatkowych środków od państwa. Jest oficjalne stanowisko ministerstwa, pieniędzy mogą nie dostać dzieci, których rodzic pracuje za granicą.