Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Masz dziecko? Czas jest tylko do końca listopada, możesz dostać dodatek do 500 plus
Natalia Andrejuk
Natalia Andrejuk 15.11.2020 11:44

Masz dziecko? Czas jest tylko do końca listopada, możesz dostać dodatek do 500 plus

Biedronka
fot. Lelum

Dziecko wiąże się ze sporymi wydatkami. Dobry Start to świadczenie przyznawane przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej (MRPS) dla rodziców uczących się dzieci. W jego ramach można otrzymać dodatkowe 300 złotych na każdego ucznia w naszej rodzinie. Jednak czas na składanie wniosków powoli się kończy. Rodzice, macie czas jeszcze do końca listopada.

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej przypomina, że wnioski o dodatkowe pieniądze z programu Dobry Start można składać jeszcze tylko do końca miesiąca. W ramach świadczenia na każde uczące dziecko rodzice otrzymują dodatkowe 300 złotych.

Dobry Start oferuje dodatkowe 300 złotych. Wnioski do końca listopada

Okazuje się, że program 500 plus to nie jedyne wsparcie dla rodziców. MRiPS przypomina o programie Dobry Start. Możemy otrzymać nawet 300 złotych na wyprawkę szkolną.

Jeśli mamy dziecko w rodzinie, które nadal się uczy i nie ukończyło 20. roku życia (lub 24. w przypadku dzieci niepełnosprawnych), możemy złożyć wniosek w ramach funduszu Dobry Start.

Warto również przypomnieć, że wsparcie przysługuje również uczniom ze szkół policealnych i szkół dla dorosłych. Wniosek musi złożyć matka, ojciec, opiekun prawny lub opiekun faktyczny dziecka.

Jednak trzeba się pospieszyć, ponieważ wnioski są przyjmowane jeszcze tylko do końca listopada. Któraś z was przebywa na kwarantannie? Nic nie szkodzi, ponieważ wszelkie sprawy formalne załatwimy również przez Internet, nie wychodząc z domu.

W jaki sposób można złożyć wniosek o świadczenie Dobry Start? Wszystkie informacje znajdziemy na stronie MRiPS. Warto zaznaczyć, że świadczenie przysługuje jednorazowo na każde uczące się dziecko.

— Wniosek o świadczenie z programu można składać drogą elektroniczną — przez stronę empatia.mpips.gov.pl, portal PUE Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz za pośrednictwem kanałów bankowości elektronicznej — oraz w formie tradycyjnej, bezpośrednio w urzędzie lub za pośrednictwem poczty — czytamy na oficjalnej stronie gov.pl.

  1. Największe media podają dalej tragiczną informację. Nie żyje uwielbiany muzyk, walczył do samego końca z nowotworem
  2. Mamy potwierdzenie, zacznie się już w środę, dokładnie o 18:00. Całkowity paraliż, ogromne utrudnienia
  3. Przywieźli dziecko do szpitala. Kiedy lekarz zobaczył, co ma w brzuchu, pobladł. Teraz alarmuje wszystkich rodziców

Świadczenie Dobry Start. 300 złotych na wyprawkę

Świadczenie Dobry Start pomaga milionom dzieci i ich rodzicom odpowiednio przygotować się do roku szkolnego. Przybory, zeszyty, plecaki, piórniki czy buty na zajęcia wychowania fizycznego — to wszystko kosztuje.

Ministerstwo m.in. za pośrednictwem swojej strony internetowej poinformowało, że w tym roku do do świadczenia uprawnionych jest 4,5 mln uczniów, a roczny koszt wypłaty wyprawek to ok. 1,4 mld złotych.

Z najnowszych danych resortu wynika, że znaczna większość uprawnionych do świadczenia, postanowiła z niego skorzystać. W tym roku przyznano ich ponad 4 mln. Natomiast od początku funkcjonowania programu do rodzin trafiło już 2,67 mld złotych.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

???????????? Do końca listopada rodzice uczących się dzieci mogą składać wnioski o przyznanie świadczenia #DobryStart. W tegorocznej edycji programu przyznano już ponad 4 miliony świadczeń. #rodzina https://t.co/JrYWi04PoH

— Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej (@MRiPS_GOV_PL) November 12, 2020

MRiPS przypomina, że wnioski o świadczenie można składać do końca listopada.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Przez pół tygodnia sklepy będą zamknięte. Czeka nas kilka dni bez robienia zakupów
  2. Monstrualny potwór nagle wyszedł z wody. Ludzie zamarli, mamy nagranie, tylko dla odważnych
  3. RMF FM przekazało zatrważające informacje. Chodzi o tysiące Polek i Polaków, mogą mieć poważny problem przed świętami z tymczasową pracą
  4. Ministerstwo przekaże ogromne pieniądze na pomoc polskim gwiazdom. Mnóstwo znanych nazwisk na liście
  5. Cała prawda o małżeństwie Rafała Trzaskowskiego. Żona ujawniła, co naprawdę się dzieje
  6. Niemowlę raczkuje w stronę labradora. Po chwili dzieje się niemożliwe, wszystko zostało nagrane
  7. Ujawniono zarobki Igi Świątek. 19-latka ma na koncie prawdziwą fortunę, od tej sumy może zakręcić się w głowie

Źródło: biznes.radiozet.pl, gov.pl

Powiązane
Krzysztof Ibisz, Paweł Domagała
Poznajesz uśmiechy tych celebrytów? Nawet ich żony będą miały problem