Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Spisek na Eurowizji?! PORUSZAJĄCE słowa Mai i jej mamy. Hejt leje się strumieniami
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 26.11.2023 22:18

Spisek na Eurowizji?! PORUSZAJĄCE słowa Mai i jej mamy. Hejt leje się strumieniami

Maja Krzyżewska, Eurowizja Junior
Reakcja internautów na wyniki Eurowizji Junior 2023. Fot. youtube.com/junioreurovision

Za nami finał 21. edycji konkursu Eurowizji Junior. W muzycznych zmaganiach najmłodszych wzięło udział 16 państw. Mai Krzyżewskiej, która wykonała utwór “I Just Need a Friend”, udało się wywalczyć dla Polski zaszczytne, 6. miejsce. Rodacy pokładali w 12-latce wielkie nadzieje, więc tuż po ogłoszeniu wyników zalali Internet zaskakującymi komentarzami. Niektórzy z nich zaczęli nawet dopatrywać się spisku. Jak z kolei mama Mai zareagowała na decyzję jury?

Eurowizja Junior 2023: Co reprezentantka Polski opowiedziała po zejściu ze sceny?

Emocje publiczności podczas oglądania Eurowizji Junior 2023 sięgnęły zenitu. Francji, która po raz kolejny była gospodarzem konkursu, udało się zwyciężyć. Drugie miejsce zajęła Hiszpania, natomiast trzecia na podium stanęła Armenia. Mai Krzyżewskiej, która zachwyciła widzów wykonaniem piosenki “I Just Need A Friend”, przypadło 6. miejsce po podsumowaniu głosów od jury oraz widzów. 

W sumie Polce udało się zdobyć 124 punkty. Bez wątpienia jest to godny podziwu wynik. Jeszcze zanim zakończyła się część konkursowa Eurowizji Junior 2023, Maja Krzyżowska miała okazję, by udzielić swojego pierwszego wywiadu po występie. Nawiązywał on oczywiście do jej wyczynu na scenie. Prowadząca postanowiła nawiązać do motywu przewodniego konkursu, jakim byli w tym roku bohaterowie i zapytała 12-latkę, kto dla niej jest taką osobą.

Moimi bohaterami są rodzina i przyjaciele. O tym też jest moja piosenka. Każdy z nas zasługuje na to, by mieć przyjaciół. Oni są prawdziwymi bohaterami. Największym bohaterem spośród nich jest oczywiście moja mama. Dziękuję, że jesteś. Mamo, kocham cię – odpowiedziała Polka.

Oto ZWYCIĘZCA Eurowizji Junior! Czy czeka go światowa kariera? "Eurowizja": Niemcy nie szczędzą krytyki Blance. Przykre, co wytykają naszej reprezentantce

Eurowizja Junior 2023: Mama reprezentantki Polski udzieliła poruszającego wywiadu

Mama Mai Krzyżowskiej przez cały czas wspierała córkę i kibicowała jej zza kulis konkursu. Dziennikarze “Faktu” postanowili spytać, jakie odczucia towarzyszyły jej podczas występu 12-latki na Eurowizji Junior. Kobieta nie kryła, że jest niesamowicie dumna z wyniku, jaki dla Polski wywalczyła Maja.

To jest wspaniałe szóste miejsce i niesamowite osiągnięcie. Maja zaśpiewała przepięknie, wszyscy byliśmy wzruszeni, wszyscy tu płakali. To bardzo dobry wynik i jestem z niej bardzo dumna. Uważam, że świetnie zaprezentowała nasz kraj – powiedziała Urszula Marcinkiewicz w rozmowie z “Faktem”.

Kobieta zdradziła również, jak pozostali uczestnicy konkursu, a także publiczność, zareagowali na obecność Polki w finale. Okazuje się, że Maja Krzyżowska została przez wszystkich bardzo ciepło przyjęta. Jej mama dodała również ze wzruszeniem, że cała Polska powinna być dumna z jej dokonania:

Przyznam, że emocje są niesamowite i wszyscy powinniśmy być z Mai dumni, było super. Maja miała tu świetny odbiór i wszyscy bardzo ją polubili, to był naprawdę niesamowity występ i ogromny sukces.

ZOBACZ TEŻ: Tylko u nas! YAN o Blance i jej występie na Eurowizji. To nie będzie dla niej łatwe. “Przed nią spory stres”

Eurowizja Junior 2023: Internauci dopatrują się spisku

Po ostatecznym podsumowaniu wszystkich punktów, Maja Krzyżewska, która reprezentowała Polskę na konkursie piosenki Eurowizji Junior 2023, zajęła 6 miejsce. Na to samo z resztą wskazały punkty przyznawane przez jurorów z poszczególnych krajów. 

Polska otrzymała po 10 od Irlandii i Wielkiej Brytanii, 8 od Hiszpanii i Portugalii, 7 od Ukrainy, 6 od Niemiec i Holandii, 5 od Armenii, 4 od Malty, 3 od Albanii, 2 od Estonii. Oprócz tego jeden z krajów przyznał Mai 0 punktów. Okazało się, że Francja postanowiła w ogóle nie nagrodzić Polki za jej wysiłki. Ten fakt rozjuszył internautów. Zaczęli oni dopatrywać się nawet spisku!

  • Drugi raz Francja nam dała 0 pkt.
  • Wiem, że to tylko konkurs i nie mam nic do Francji, ale według mnie trochę specjalnie to robią, żeby Francja wygrywała, moje zdanie!
  • My Francji 12 pkt, a oni nam zero... Polityka nawet w konkursie dla dzieci po raz kolejny, niestety – czytamy pod jednym z postów w mediach społecznościowych.

Z drugiej strony internauci zwrócili się w bardzo ciepłych słowach do samej Mai Krzyżowskiej. Polacy w licznych wiadomościach przesyłali jej wsparcie oraz gratulowali świetnego występu. My również gratulujemy!

Powiązane
Eurowizja Marcin Mroziński
Kto w poprzednich latach reprezentował Polskę na Eurowizji?