Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Ekspertka TTBZ analizuje występ Blanki na Eurowizji. Zabrakło kluczowego elementu. "Ciężko będzie wygrać"
Marcin Gałązka
Marcin Gałązka 12.05.2023 12:36

Ekspertka TTBZ analizuje występ Blanki na Eurowizji. Zabrakło kluczowego elementu. "Ciężko będzie wygrać"

Blanka i Agnieszka Hekiert
fot. Youtube/@EurovisionSongContest, @AgnieszkaHekiert

Wbrew przykrym komentarzom i złośliwym krytykom Blanka odniosła sukces i Eurowizja dalej będzie odbywać się z jej udziałem. Polka awansowała do finału, a jej występ jest szeroko komentowany w mediach. Jej występ przeanalizowała trenerka wokalna z programu “Twoja twarz brzmi znajomo”, Agnieszka Hekiert.

Nie tylko eksperci, ale także internauci zauważyli progres w porównaniu do występu Blanki w preselekcjach. Mimo tego, w mediach społecznościowych nie brakuje też krytycznych głosów względem naszej wokalistki.

Trenerka wokalna analizuje występ Blanki na Eurowizji

Agnieszka Hekiert w rozmowie z “Plejadą” zauważa, że przed finałowym występem Blanka powinna zwrócić uwagę na kilka aspektów.

- Eurowizja to przede wszystkim show i jako taki — udało się Blance z energią i całkiem fajnie i czysto śpiewanym refrenem - mówi trenerka wokalna.

Dodaje również, że wokalistce należą się brawa za to, że od preselekcji mocno ćwiczyła. Kobiecie podobał się również taniec naszej reprezentantki. Zauważyła jednak kilka mankamentów.

- Zwrotki, bridge i prechorusy nieco niestabilne jeszcze intonacyjnie - mówi Hekiert.

Wyniki sekcji zwłok Kamilka z Częstochowy. Rozpaczliwe, przez co musiał przechodzić

Trenerka wokalna o szansach Blanki w finale Eurowizji

Mimo, iż od preselekcji wylewał się na nią hejt, Blanka dobrze poradziła sobie ze stresem, co zauważyli m.in. Marek Sierocki, czy nawet były reprezentant kraju — Michał Wiśniewski. Na scenie 23-latka zachowała swobodę. W rozmowie z obecnym w Liverpoolu Aleksandrem Sikorą wyznała, że trema puszcza, kiedy przychodzi refleksja - “robię to, co kocham”. 

Mimo to nie wszystkim spodobało się wykonanie, a pod występem znów zaroiło się od negatywnych opinii. A co sądzi ekspertka? Agnieszka Hekiert oceniła szanse  “Solo” na zwycięstwo całej Eurowizji.

- Według mnie na jakąkolwiek wygraną za mało było finezji wokalnej, zmian melodycznych, rozpiętości i ozdobników. Śpiewając utwór oparty na okolicach kwinty, ciężko będzie wygrać - twierdzi trenerka.

Dodaje jednak, że oczywiście trzyma mocno kciuki z Blankę.

Internauci reagują na występ Blanki na Eurowizji

Podobnie jak w przypadku preselekcji wykonanie Blanki mocno spolaryzowało internautów. Wielu z nich uważa, że postęp, jaki wykonała wokalistka widać gołym okiem, ale nie brakuje też głosów, mówiących, że w porównaniu do innych nacji występ Polki był słaby.

- Współczujemy, Polsko. Zasłużyliście na coś lepszego - pisze zagraniczny fan Eurowizji.

- Jestem pozytywnie zaskoczony. W porównaniu do preselekcji to niebo, a ziemia - zauważa internauta.

Blanka.jpg
fot. KAPiF

Źródło: teleshow.wp.pl

Tagi: eurowizja
Powiązane
 Jak dobrze znasz "Świat według Kiepskich"?, fot. kadr z serialu „Świat według Kiepskich”
Jak dobrze znasz "Świat według Kiepskich"? Tylko garstka wie, "co jest, kurde"