Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Oto ZWYCIĘZCA Eurowizji Junior! Czy czeka go światowa kariera?
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 26.11.2023 18:20

Oto ZWYCIĘZCA Eurowizji Junior! Czy czeka go światowa kariera?

Eurowizja Junior, Maja Krzyżewska
Wyniki Eurowizji Junior 2023. Fot. youtube.com/junioreurovision

Właśnie ogłoszono oficjalne wyniki 21. finału Eurowizji Junior 2023. Jak poradziła sobie reprezentantka Polski, Maja Krzyżewska? 12-latka z niewielkiej miejscowości pod Suwałkami zachwyciła publiczność wykonaniem piosenki "I Just Need A Friend". Wiadomo już, które miejsce udało jej się zdobyć!

Eurowizja Junior 2023: Występ Mai Krzyżewskiej

Finał 21. edycji Konkursu Piosenki Eurowizji Junior Nicea 2023 już za nami. Reprezentantka Polski, Maja Krzyżewska, przeszła długą drogę, nim udało się jej wystąpić na scenie we Francji. 12-latka wygrała eurowizyjne wydanie “Szansy na sukces”, co zapewniło jej bezpośredni awans na Eurowizję Junior. Jak dziś zaprezentowała się przed publicznością? Podczas jej emocjonującego występu można było poczuć ciarki!

Występ Mai Krzyżewskiej odbył się jako 9 w kolejności. Tuż po reprezentantce Armenii na scenę wyszła 12-letnia Polka. Dziewczyna miała na sobie zwiewną, beżową sukienkę oraz ciężkie, czarne buty. Podczas wykonywania utworu: “I Just Need a Friend” wizualizacje przybrały różowy odcień, natomiast na ekranach za Mają można było zobaczyć zdjęcia małych dzieci. Podczas występu Polce towarzyszyły cztery tancerki. Gdy wybrzmiały ostatnie dźwięki piosenki, publiczność z entuzjazmem nagrodziła Maję Krzyżanowską brawami. Owacje zdawały się nie mieć końca. Czy ten fakt miał przełożenie na ostateczne wyniki?

Tylko u nas! YAN o Blance i jej występie na Eurowizji. To nie będzie dla niej łatwe. "Przed nią spory stres" "Eurowizja": Niemcy nie szczędzą krytyki Blance. Przykre, co wytykają naszej reprezentantce

Eurowizja Junior 2023: Przebieg głosowania

W Eurowizji Junior 2023 wzięło udział 16 reprezentacji z następujących krajów: Hiszpania, Malta, Ukraina, Irlandia, Wielka Brytania, Macedonia Północna, Estonia, Armenia, Polska, Gruzja, Portugalia, Francja, Albania, Włochy, Niemcy, Holandia. Pierwsza tura głosowania odbyła się już w piątek, jednak ta najbardziej decydująca, która trwała po występie finałowym, zaważyła na ostatecznych wynikach. 

Głosowanie było darmowe, a udział w nim mógł wziąć każdy. Polacy tłumnie chwycili za wszystkie elektroniczne urządzenia w zasięgu ręki, by oddać jak najwięcej głosów na reprezentantkę Polski, Maję Krzyżewską. 12-latka zachwyciła publiczność wykonaniem piosenki: “I Just Need A Friend”. Które miejsce zajęła?

ZOBACZ TEŻ: Eurowizja 2023: doszło do incydentu. Edyta Górniak w centrum przykrej sytuacji

Eurowizja Junior 2023: Znamy oficjalne wyniki, na którym miejscu znalazła się Polska?

Przed ogłoszeniem wyników wśród publiczności, ale również w milionach domów w całej Europie zapanowała wyjątkowo napięta atmosfera. Ostateczne wyniki mogą zaskoczyć niejedną osobę! Po zsumowaniu głosów jury oraz widzów pierwsze miejsce zajęła Francja. Zaraz za nią na podium stanęła Hiszpania. Zaszczytne, trzecie miejsce przypadło Armenii. Reprezentantka Polski, Maja Krzyżewska, zajęła 6 miejsce. 

12-latce udało się uplasować jako 6. dzięki głosowaniu jury, natomiast 55 punktów otrzymała w głosowaniu widzów. W sumie zagwarantowało jej to 124 punkty.

Gratulujemy!

Projekt bez nazwy - 2023-11-26T182102.305.png
Wyniki Eurowizji Junior 2023. Fot. youtube.com/junioreurovision
Projekt bez nazwy - 2023-11-26T180848.559.png
Wyniki Eurowizji Junior 2023. Fot. youtube.com/junioreurovision
Projekt bez nazwy - 2023-11-26T180905.373.png
Wyniki Eurowizji Junior 2023. Fot. youtube.com/junioreurovision
Powiązane
Violetta Kubasińska, Doktor Falkowicz
Jak dobrze znasz polskie seriale? Dopasuj czarny charakter do produkcji