Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Sarah Ferguson zabrała kłos ws. choroby księżnej Kate. Poruszające słowa
Julia Bogucka
Julia Bogucka 26.03.2024 08:38

Sarah Ferguson zabrała kłos ws. choroby księżnej Kate. Poruszające słowa

księżna Kate, Sarah Ferguson
Fot. Ken Goff/AKPA

Kiedy w mediach pojawiła się informacja o chorobie nowotworowej Kate Middleton, cały świat wstrzymał oddech. Wtedy z każdej strony zaczęły napływać życzenia szybkiego powrotu do zdrowia. Do głosu dochodzą kolejne osoby związane z rodziną królewską. Tym razem sprawę skomentowała Sarah Ferguson, która również otrzymała diagnozę raka.

Księżna Kate zachorowała

Wszystko zaczęło się w styczniu tego roku, kiedy żona księcia Williama udała się na planowaną operację jamy brzusznej. Nic wówczas nie wskazywało na to, że sprawa nabierze taki obrót. Ze względu na powściągliwość Pałacu Kensington w komunikatach na temat stanu zdrowia księżnej Walii, zaczęto podejrzewać, że wszystko jest poważniejsze, niż wydawało się na początku.

Okazało się, że obawy częściowo były słuszne. Co prawda większość teorii spiskowych, które pojawiały się w sieci od momentu zniknięcia Kate Middleton, można wyrzucić do kosza, jednak żona księcia Williama rzeczywiście jest poważnie chora. W krótkim nagraniu, które zostało wyemitowane na antenie BBC, tłumaczy, że po operacji z jej organizmie wykryto komórki nowotworowe. Z tego powodu przez kilka tygodni milczała i przygotowywała się do podjęcia leczenia. Pod koniec lutego przyjęła pierwsze dawki chemioterapii prewencyjnej.

Arcybiskup grzmi po ogłoszeniu choroby Kate. “To niewłaściwe” Ekspert od mowy ciała o nagraniu księżnej Kate. Przykre podsumowanie

Rodzina królewska angażuje się w powrót do zdrowia Kate Middleton

Krótko po tym, jak nagranie księżnej Walii obiegło świat, z każdej strony świata zaczęły napływać liczne słowa otuchy i życzenia powrotu do zdrowia. Pałac Kensington zaapelował do odbiorców o zapewnienie spokoju Kate Middleton i jej najbliższym, aby leczenie mogło przebiec w maksymalnie komfortowych warunkach. Rodzina księżnej Walii wspiera ją w trudach, a książę William dopiero za kilka tygodni powróci do pełnienia swoich obowiązków.

Również członkowie rodziny królewskiej przekazują do Pałacu Kensington słowa otuchy. Komunikat dotarł między innymi od księcia Harry'ego i Meghan Markle, których oświadczenie przekazał “The Hollywood Reporter”. Wszystko wskazuje na to, że oboje dowiedzieli się o chorobie kobiety z mediów.

Życzymy zdrowia i uzdrowienia Kate i jej rodzinie oraz mamy nadzieję, że zaznają prywatności i spokoju - przekazali żonie księcia Williama.

goff_king_charles_i_4845141.jpg
Fot. Ken Goff/AKPA

ZOBACZ TEŻ: Brytyjski rząd wskazuje, kto rozpuszczał plotki o księżnej Kate

Sarah Ferguson wypowiedziała się o chorobie Kate Middleton

Księżna Walii nie jest jedyną członkinią brytyjskiej rodziny królewskiej, która zmaga się z nowotworem. Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu podobną diagnozę otrzymał król Karol III. Jeszcze wcześniej na raka piersi zachorowała księżna Yorku Sarah Ferguson. Żona księcia Artura przeszła mastektomię i operację rekonstrukcji piersi i wtedy wykryto u niej jeszcze czerniaka.

Sarah Ferguson poddała się leczeniu w Royal Marsden Hospital w Londynie, później trafiła do Austrii i przebywała w klinice Mayrlife. Teraz zdecydowała się wypowiedzieć na temat nowotworu zdiagnozowanego u Kate Middleton.

Wszystkie moje myśli i modlitwy są z księżną Walii, w trakcie rozpoczęcia leczenia. Wiem, że będzie otoczona miłością swojej rodziny i wszyscy modlą się o jak najlepszy rezultat. Jako osoba, która stawiła czoła rakowi, jestem pełna podziwu dla sposobu, w jaki publicznie wypowiadała się na temat swojej diagnozy. Wiem, że Kate zwiększy świadomość na temat choroby. Mam nadzieję, że teraz otrzyma czas, przestrzeń, a także prywatność, aby wrócić do zdrowia

Warto zaznaczyć, że słowa księżnej Yorku nie są rzucone na wiatr. Rzeczywiście ogłoszenie choroby Kate Middleton może sprawić, że więcej osób podejmie się profilaktyki nowotworów. Kiedy król Karol III ogłosił, że leczy się z powodu powiększenia prostaty, jedenastokrotnie zwiększyło się zainteresowanie społeczeństwa w związku z tymi schorzeniami.