Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Roxie Węgiel właśnie przekazała trudne wieści. Koniec współpracy
Julia Bogucka
Julia Bogucka 09.03.2024 16:18

Roxie Węgiel właśnie przekazała trudne wieści. Koniec współpracy

Roxie Węgiel
Fot. KAPiF

W życiu Roxie Węgiel dochodzi do wielu zmian. Wokalistka niedawno rozpoczęła występy w programie “Taniec z gwiazdami”, a w jej karierze muzycznej również wiele się dzieje. Okazuje się, że artystka postanowiła rozwiązać współpracę z poprzednim menadżerem i znaleźć inny pomysł na swoją sceniczną przyszłość. Wygląda na to, że zawiązał się między nimi konflikt.

Roxie Węgiel szybko rozwinęła karierę

Polska wokalistka zatriumfowała w pierwszej polskiej edycji programu “The Voice Kids”, a już chwilę później została wysłana na dziecięcą Eurowizję. Tym samym przyniosła naszemu krajowi pierwsze w historii zwycięstwo w tym konkursie. Po tym sukcesie jej kariera muzyczna wystrzeliła w ekspresowym tempie i w tym momencie Roxie Węgiel jest jedną z najpopularniejszych polskich artystek młodego pokolenia.

Przez lata rolę menadżera wokalistki obejmował Mateusz Kucharczyk. Za oprawę muzyczną odpowiadał zespół nazywany “Squadem Węgla”, w którego skład wchodzą basista Wojtek Roszak, gitarzysta Krystian Hayn, perkusista Mateusz Brzostowski, klawiszowiec Mateusz Gulewicz i dźwiękowiec Łukasz Frankowski. Ta współpraca trwała sześć lat. Jak się okazuje, w życiu Roxie Węgiel nadszedł czas na wielkie zmiany.

Roksana Węgiel pod kroplówką. Nabierze sił do "Tańca z Gwiazdami"? "Taniec z Gwiazdami": Roxie Węgiel nie pojawiła się na treningu, co się dzieje?

Roxie Węgiel poinformowała o wielkich zmianach

W mediach społecznościowych artystki pojawiło się obszerne oświadczenie informujące o zakończeniu współpracy z dotychczasowym zespołem oraz menadżerem. Tym samym w całej jej karierze dojdzie do szeregu poważnych zmian. Roxie Węgiel zapowiedziała między innymi, że w tym roku nie odbędą się koncerty plenerowe, będące często jedyną szansą na spotkanie z wokalistką na darmowych występach.

Od mojej ostatniej trasy klubowej minęło kilka lat, w tym roku nie zagram koncertów plenerowych, bo mam na siebie inny pomysł, który przemyślałam przez cały 2023 rok. Jako profesjonalna artystka wiem, jak chcę prowadzić moją karierę i cieszę się, że wspierają mnie profesjonaliści - pisała Roxie Węgiel na Instagramie.

Jak można wyczytać z powyższej wypowiedzi, karierą wokalistki zajmuje się już inna agencja koncertowa, czyli DM Agency. Również nowi muzycy zajmują się oprawą na koncertach Roxie Węgiel. To klawiszowiec Arek Grygo, perkusista Paweł Świderski, gitarzysta Jakub Blaszuk oraz basista Konrad Kiełbasa.

Nie zmienia to faktu, że spędziłam ze Squadem cudowne chwile, bardzo szanuję ich jako artystów i ludzi. Niemniej jednak muzycznie potrzebowałam zmian - skomentowała zmiany w zespole Roxie Węgiel.

ZOBACZ TEŻ: Roksana odbija piłeczkę do Maseraka: „To zamierzony zabieg”

Tak Roxie Węgiel podsumowała swojego byłego menadżera

W dalszej części oświadczenia możemy zorientować się, że relacje artystki z byłym menadżerem nie były najlepsze. Roxie Węgiel ma żal do Mateusza Kucharczyka o kulisy zakończenia ich współpracy i choć nie zdradza szczegółów zaistniałej sytuacji, wygląda na to, że zaistniał pewien konflikt.

Mateusz, spędziliśmy ze sobą kawał czasu, nie sądziłam, że tak zakończymy naszą współpracę... Dziękuję ci za cały ten czas, niemniej jednak jestem zawiedziona. [...] Piszę o tym tutaj, bo nie zupełnie się z Tobą skontaktować prywatnie, to co zrobiłeś przekroczyło wszelkie granice

roxie oświadczenie.png
Fot. roxie_wegiel/Instagram

Co ciekawe, doczekaliśmy się również odpowiedzi byłego menadżera wokalistki na opublikowane oświadczenie. Mateusz Kucharczyk udostępnił ją w swoich mediach społecznościowych.

Kochani, odnosząc się do oświadczenia Roxie Węgiel, które nawiązuje do posta opublikowanego na kanale Squad Węgel. Chciałbym uporządkować fakty. Otóż publikacja posta miała na celu pożegnanie się dotychczasowej ekipy (muzycy, realizatorzy i tour menager) z fanami artystki, jak i zapobiegnięcie dezinformacji, spowodowanej brakiem obecności na scenie na pierwszym koncercie szumnie zapowiadanej trasy. Potwierdzeniem dojrzałości i świadomości podejmowanych decyzji, o czym wspomina w swoim oświadczeniu Roxi Węgiel, jest przede wszystkim dobra komunikacja

menadzer roxie.png
Fot. mateuszkucharczyk/Instagram

Jak powszechnie wiadomo, fani i hejterzy wokalistki szeroko komentują związek Roxie Węgiel z Kevinem Mglejem, osiem lat starszym właścicielem agencji muzycznej i marketingowej. Z tego też powodu artystka postanowiła odnieść się również do rzekomego podążania za poradami partnera.

Nie mieszajcie się w to Kevina Mgleja. Tak rozmawiamy na temat mojej kariery i korzystam z jego doświadczenia w branży, lub wiedzy prawniczej, ale każda decyzja jest moja.