Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Richard Foronjy nie żyje. Aktor w Polsce był uwielbiany
Sylwia  Kropiewnicka
Sylwia Kropiewnicka 22.05.2024 15:14

Richard Foronjy nie żyje. Aktor w Polsce był uwielbiany

Świeczka
fot. canva (pixaby)

Zmarł Richard Foronjy. Amerykański aktor odszedł w wieku 86 lat. Informację o jego śmierci przekazała rodzina. 

Richard Foronjy odszedł w wieku 86 lat

Aktor znany z produkcji takich, jak “Dawno temu w Ameryce”, “Zdążyć przed północą” czy “Pogromcy duchów II” zmarł w niedzielę w wieku 86 lat. Informację o śmierci mężczyzny przekazała rodzina.

Wiadomość o śmierci amerykańskiego gwiazdora obiegła media 21 maja. Na razie przyczyna jego śmierci nie została ujawniona. 

Jednak będzie śniadaniówka w Polsacie. Same wielkie nazwiska Marta z Rolnika ma dziecko z poprzedniego związku. W końcu pokazała byłego

Zanim został aktorem, był lokalnym przestępcą

Richard Foronjy urodził się w 1937 roku na Brooklynie. Zanim został aktorem, znany był jako rzezimieszek. Gwiazdor był aresztowany przez policję ponad 20 razy, a 8 lat spędził w więzieniach o zaostrzonym rygorze. Zajmował się różnego rodzaju przestępczą działalnością - fałszerstwami, napadami na bank, kradzieżami kart kredytowych. Sam jednak przyznał w jednym z wywiadów, którego niegdyś udzielił, że nigdy nikogo nie pozbawił życia. 

Po wyjściu z więzienia zdecydował się zmienić swoje życie na lepsze. Pierwszym filmem, w którym zagrał, było “Serpico”. Produkcja została nagrodzona Złotym Globem, a dla aktora stała się trampoliną do sławy. 

Aktor był uwielbiany

W trakcie swojej aktorskiej kariery Richard Foronjy zagrał w wielu produkcjach. Były wśród nich “Dawno temu w Ameryce”, “Zdążyć przed północą”, “Pogromcy duchów II” czy "Serpico", które uwielbiali także polscy widzowie. Aktor lubował się szczególnie w dwóch rodzajach ról - policjantów i oszustów.