Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Reporter "Faktów" nagle zniknął! Pracował w TVN od prawie 3 dekad
Martyna Pałka
Martyna Pałka 19.03.2024 16:39

Reporter "Faktów" nagle zniknął! Pracował w TVN od prawie 3 dekad

Reporter "Faktów"
fot. Pawel Wodzynski/East News

W sieci właśnie pojawiły się przykre wieści na temat jednego z najpopularniejszych dziennikarzy TVN. Gwiazdor serwisu informacyjnego “Fakty” zniknął nagle i niespodziewanie po wielu latach współpracy ze stacją. Przyczyną mają być poważne problemy zdrowotne.

Nagłe zniknięcie reportera "Faktów"

Wierni fani serwisu informacyjnego stacji TVN doskonale rozpoznają już kolejnych dziennikarzy “Faktów”. Od jakiegoś czasu zauważyli oni jednak, że jeden z najpopularniejszych reporterów niespodziewanie przestał pojawiać się na antenie. Sprawą zajął się również portal Wirtualne Media, który przyjrzał się bliżej temu problemowi.

Chodzi oczywiście o Cezarego Grochotę, który zawodowo zajmował się tematami zagranicznymi, a ze stacją związany był aż od 1997 roku. Niestety, od października 2023 roku ciężko dostrzec go w studiu “Faktów”, a jego materiał o nazwie “Antarktyda topnieje w zastraszającym tempie” nie jest już dostępny w sieci.

Księżna Kate odnaleziona przez zwykłego cywila! Ania z “Rolnika” wreszcie się pochwaliła! Moc gratulacji

Dziennikarz "Faktów" zniknął z powodów zdrowotnych

Jak informuje serwis Wirtualne Media Cezary Grochota najprawdopodobniej nie pojawia się w pracy z powodu problemów zdrowotnych, z którymi mierzy się od zeszłego roku. Portal przekazał też, że dziennikarz nie został zwolniony z pracy, ani też dobrowolnie nie zakończył współpracy z TVN-em.

Od dłuższego czasu firmowy numer telefonu dziennikarza jest jednak wyłączony. Wieloletniego reportera nie można spotkać też na korytarzach Wiertniczej. Nikt nie wie czy i kiedy powróci. Nota biograficzna Grochota dalej widnieje na stronie internetowej stacji

ZOBACZ TEŻ: Stanisław Tym długo nie pokazywał się publicznie. Tak teraz się miewa.

Kim jest "zaginiony" dziennikarz TVN?

Cezary Grochota jest jednym z najdłużej działających w TVN-ie dziennikarzy. Już na początku swojej współpracy w 1997 roku reporter związany był z serwisem "Fakty Północ”, ale rok później przeprowadził się do stolicy i przejął dział poświęcony sprawom zagranicznym.

Na jego koncie są między innymi materiały poświęcone relacjonowaniu wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych, czy też wyprawie Baracka Obamy do Kenii. Cezary Grochota miał również przyjemność spotkać się z Dalajlamą krótko przed igrzyskami olimpijskimi w Pekinie. Zajmował się też kryzysem w Grecji oraz zamachami terrorystycznymi, które miały miejsce w Paryżu w 2015 roku.