Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Rekordzista “Jeden z dziesięciu” też wygrał milion
Julia Bogucka
Julia Bogucka 13.03.2024 08:42

Rekordzista “Jeden z dziesięciu” też wygrał milion

Hubert Urbański, Tomasz Orzechowski
Fot. "Milionerzy" odc. 1253/TVN, "Jeden z dziesięciu" s. 125 odc. 1/TVP

Emocje po wczorajszym zwycięstwie uczestnika programu “Milionerzy” dopiero opadają, a wiedzę o kręgowcach zaktualizowało sobie większość Polaków. To dobry moment na przypomnienie innych mistrzów polskich teleturniejów, którzy osiągnęli wielkie sukcesy. Pamiętacie tego uczestnika?

"Milionerzy" mają nowego zwyciezcę!

Przez wiele polskich domów przetoczyła się wczoraj fala radości. To wszystko ze względu na kolejny odcinek popularnego teleturnieju, który przyniósł uczestnikowi wielkie zwycięstwo. Mateusz Żaboklicki przebrnął przez wszystkie pytania na przestrzeni dwóch ostatnich emisji programu “Milionerzy” i dziś jest szczęśliwym posiadaczem czeku na olbrzymią kwotę pieniędzy! Finałowe pytanie nie zrobiło na nim wrażenia, a przez większość poprzednich również przeszedł jak burza.

Na przestrzeni wszystkich dwunastu z nich skorzystał w zasadzie tylko z dwóch kół ratunkowych, czyli pytania od publiczności oraz “pół na pół”. Po usłyszeniu ostatniego pytania użył również telefonu do przyjaciela, jednak jego głównym celem było pozdrowienie obecnego po drugiej stronie słuchawki kolegi, bo odpowiedź była dla niego oczywista.

milionerzy.png
Fot. “Milionerzy”/TVN
Kim jest człowiek, który wygrał milion? Na TVN padło pytanie za milion! Uczestnik zawahał się, a później

Tego uczestnika znamy też z innego programu

To dobry moment, aby przypomnieć sobie o innych mistrzach wiedzy ogólnej, których poznaliśmy na przestrzeni lat w polskich teleturniejach. Wśród nich znajdziemy oczywiście Artura Baranowskiego, który w ubiegłym roku stał się rekordzistą programu “Jeden z dziesięciu”. Mężczyzna zyskał w tym formacie największą możliwą do zdobycia liczbę punktów, czym pobił poprzednich faworytów, czyli między innymi Tomasza Orzechowskiego.

Ten drugi z kolei tytuł rekordzisty otrzymał w 2021 roku, kiedy osiągnął wynik 553 punktów w rozgrywce w formacie prowadzonym przez Tadeusza Sznuka. Żartowano o nim wówczas, że przebił magiczną barierę 500 punktów. 

803 punkty to jest maks i już nikt tego nie pobije. I uważam, że bardzo dobrze. Ja się cieszę, że ktoś to zrobił za mnie i mam z tego dużą radość. Myślę, że to dobry epilog dla tego programu i jest w przyszłości miejsce dla nowych formatów jak “The Chase” - skomentował zwycięstwo Artura Baranowskiego Tomasz Orzechowski.

ZOBACZ TEŻ: Gdy Polacy wieczorem włączą TVN, mogą być świadkami historii

Tomasz Orzechowski też zgarnął milion!

Jak się okazuje, mężczyzna wystąpił również w programie prowadzonym przez Huberta Urbańskiego i w nim również osiągnął sukces. Doszło do niego w 2022 roku podczas 1253. odcinka, w którym wziął udział Tomasz Orzechowski i bez problemu dotarł do finałowego pytania. Nie należało ono do najłatwiejszych, bowiem dotyczyło utworu skomponowanego w XIX wieku zatytułowanego “Modlitwa dziewicy”.

Uczestnik utrzymał napięcie do samego końca i podkreślał, że nie ma zamiaru ryzykować, odpowiadając na to pytanie. Obiecał to sobie oraz gościom, którzy wraz z nim dotarli do studia. A to wszystko dlatego, że bardzo dobrze wiedział, że wspomniany utwór skomponowała Polka Tekla Bądarzewska pochodząca z Mławy. Tym samym Tomasz Orzechowski stał się piątym zwycięzcą polskiej odsłony programu “Milionerzy”.