Lifestyle.Lelum.pl > Programy > "Rączka się pojawiła". Cichopek i Kurzajewski zachwyceni dzieckiem podczas USG. Mała dziewczynka skradła ich serce
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 07.06.2023 09:58

"Rączka się pojawiła". Cichopek i Kurzajewski zachwyceni dzieckiem podczas USG. Mała dziewczynka skradła ich serce

Katarzyna Cichopek, Maciej Kurzajewski
fot. kadr z programu "Pytanie na śniadanie"

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski  z napięciem wyczekiwali momentu, kiedy ich oczom ukaże się buzia maleńkiej dziewczynki. Wzruszeni obserwowali, jak dziecko porusza się na ekranie. To było wyjątkowe wydanie śniadaniówki TVP “Pytanie na śniadanie”. 

“Pytanie na Śniadanie” to poranny program, który niesie za sobą nie tylko rozrywkę, ale również ważne treści edukacyjne. W środowy poranek w studiu pojawiła się ginekolożka, która na wizji wykonała badanie USG w technologii 3D.

"Pytanie na śniadanie": Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski zachwyceni widokiem dziecka podczas USG

“Pytanie na Śniadanie” cieszy się wśród Polaków dużą popularnością. Tym razem widzowie programu mieli okazję obejrzeć przebieg badania USG w pięknych okolicznościach przyrody. Prowadzący program Maciej Kurzajewski i Katarzyna Cichopek przenieśli się ze studia do ogrodu, by być tam świadkami przeprowadzenia badania z udziałem najnowszej technologii, która pozwala w wymiarze 3D dokładnie zobaczyć twarz jeszcze nienarodzonego dziecka.

Dr Ewa Dądalska przeprowadziła badanie na przyszłej mamie, Jolancie. Wszystkiemu uważnie przyglądali się i komentowali Kasia Cichopek i Maciej Kurzajewski.

"To była genialna przygoda i mega doświadczenie". Maciej Dowbor nagle podsumował program Polsatu, który prowadził

"Pytanie na śniadanie": Badanie USG w technologii 3D wywołało sporo emocji

Na początku dr Ewa Dądalska wyjaśniła, że choć wielu z nas uważa USG 3D za niesamowity cud techniki, nie jest to tak nowa technologa, jak mogłoby się wydawać. Na takie wykonanie takiego badania decyduje się coraz więcej rodzin, ponieważ dokładny widok dziecka we wczesnym okresie ciąży pomaga nawiązać z nim jeszcze większą więź — szczególnie przyszłym ojcom, którzy nie mają z maleństwem fizycznego kontaktu tak jak jego matka.

Podczas gdy ginekolożka usiłowała przeprowadzić badanie, Maciej Kurzajewski i Kasia Cichopek wpatrywali się w ekran w oczekiwaniu na pierwszy widoczny zarys dziecka.

– Rączka się pojawiła przed chwilą – zauważył w pewnym momencie prowadzący. przeprowadzane badanie wywołało wśród obecnych wiele entuzjazmu!

"Pytanie na śniadanie": Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski zachwycili się nienarodzoną dziewczynką

Choć dr Ewa Dądalska chwilę walczyła z problemami technicznymi, które powodowało dzienne oświetlenie, już po chwili widzom ukazała się wyraźna buzia dziecka w wymiarze 3D.

– Piękna dziewczynka, pani Jolu – zachwycał się Maciej Kurzajewski.

Lekarka podkreśliła, że dla medycyny wciąż podstawą jest badanie dwuwymiarowe, jednak możliwość zobaczenia nienarodzonego dziecka w bardziej realistycznym wymiarze stanowi kluczowe znaczenie dla przyszłych rodziców. 

– Można poznać swoje dziecko, prawda? Zbliżyć się do niego – podsumowała Katarzyna Cichopek.

Katarzyna Cichopek, Maciej Kurzajewski
fot. kadr z programu "Pytanie na śniadanie"
Katarzyna Cichopek, Maciej Kurzajewski
fot. kadr z programu "Pytanie na śniadanie"
Powiązane
Sławomir, Zenon Martyniuk
Jak dobrze znasz disco polo? 7 na 10 to już świetny wynik