Lifestyle.Lelum.pl > Programy > "Pytanie na Śniadanie" rozbiło bank! Do programu dołącza znana aktorka
Julia Bogucka
Julia Bogucka 16.05.2024 20:07

"Pytanie na Śniadanie" rozbiło bank! Do programu dołącza znana aktorka

Robert Stockinger, Beata Tadla
Fot. KAPiF

Po wielkich zmianach, jakie zaszły w mediach publicznych, widzom wciąż są prezentowane kolejne nowości. Niedawno w programie “Pytanie na Śniadanie” zadebiutował cykl “Pokochaj mnie”. Przedstawia on kulisy procedur adopcyjnych zwierząt domowych i gospodarczych. Do ekipy odpowiedzialnej za format dołączyła nowa osoba. Zna ją całą Polska.

"Pytanie na Śniadanie" ciągle się rozwija po zmianach w TVP

Jeden z czołowych formatów śniadaniowych, który jest emitowany w Telewizji Polskiej, przeszedł kilka miesięcy temu rewolucyjne zmiany. Miały one swój początek w przegłosowaniu przez Sejm uchwały dotyczącej rzetelności i bezstronności mediów publicznych, co miało miejsce jeszcze w grudniu ubiegłego roku.. Po tym zdarzeniu nad programem “Pytanie na Śniadanie” kontrolę przejęła Kinga Dobrzyńska. Miała ona do podjęcia kilka radykalnych decyzji.

KAPIF_oryginal_K1156838F.jpg
Fot. KAPiF

Jedna z nich dotyczyła zwolnienia wszystkich ówczesnych prowadzących i zastąpienie ich innymi. Dziennikarka od początku podkreślała, że chce zatrzymać widzów przed telewizorami pomimo zmian. Zarzekała się również, że rozwiązanie współpracy z poprzednimi prezenterami było podyktowane troską o jakościowe dziennikarstwo.

Zdaję sobie sprawę, że jestem wyzywana teraz od najgorszych, ale, proszę mi uwierzyć, nie wyrzuciłam nikogo za to, że pracował w tej redakcji do tej pory. Pożegnałam się po prostu z osobami, które zachwiały dziennikarstwo. Dziennikarz jak sędzia musi być bezstronny - mówiła Kinga Dobrzyńska “Pudelkowi”.

"Nie zamykam się na miłość". Dowbor znowu się zakochała? Katarzyna Dowbor wydała oświadczenie. Co dalej z "Pytaniem na śniadanie"?

Program "Pytanie na Śniadanie" z nowym cyklem

Śniadaniówka przygotowała przez te kilka miesięcy nieco propozycji dla widzów. Wprowadzono nowe cykle, które prowadzą eksperci w danej dziedzinie. To między innymi Jakub Tylman prezentujący “Czytamy” czy dr Łukasz Bożycki z “Czas na zwierza”. 

Mamy też nowy cykl “Ekologicznie”, w którym zajmujemy się tematami segregacji śmieci, nowych zapisów dotyczących ekologii, dbania o Ziemię i środowisko - dodaje Kinga Dobrzyńska w rozmowie z portalem “Wirtualne Media”.

Wraz z początkiem maja nadszedł czas na kolejną nowość w programie “Pytanie na Śniadanie”. Chodzi o cykl “Pokochaj mnie”, który dotyczy procedury adopcyjnej czworonogów. Pod opieką schroniska, które jest prezentowane na ekranie telewizorów, znajdują się zarówno psy i koty, jak i zwierzęta gospodarcze. Widzowie mają szanse poznać historie zwierzaków, które czekają na adopcję. Do zespołu pracującego nad cyklem dołączyła kolejna osoba i nie jest to byle kto.

ZOBACZ TEŻ: Wielki powrót do "Pytania na śniadanie". Gwiazda znowu pracuje w śniadaniówce

Magdalena Schejbal dołącza do zespołu "Pokochaj mnie"

Aktorka zasłynęła w Polsce swoją rolą w serialu “Kryminalni” emitowanym na antenie TVN. To w ten sposób została na stałe w świadomości widzów z całego kraju i rozwinęła swoją karierę. Po tym wystąpiła jeszcze w kilkudziesięciu produkcjach telewizyjnych, kinowych oraz teatralnych, takich jak “Przepis na życie”, “7 rzeczy, których nie wiecie o facetach” czy “Miłość na pierwszą stronę”.

Szeroko pojęte problemy społeczne, w tym także te związane z dobrostanem zwierząt, były i są mi bliskie. Od lat angażuję się w inicjatywy, które sprawiają, że świat staje się choć odrobinę lepszy, że podejmujemy mądre i dojrzałe decyzje, które potrafią odmienić czyjś los i pozytywnie wpłynąć na rzeczywistość, w której wszyscy żyjemy. Rola mecenaski adopcji zwierząt - nie tylko domowych, także tych żyjących w gospodarstwach rolnych, czasem ratowanych przed transportem do rzeźni, czasem starych, osieroconych lub po traumach – wpisuje się w moją wrażliwość, postrzeganie świata i moje rozumienie postawy obywatelskiej – mówi Magdalena Schejbal w rozmowie dla “Centrum Informacji TVP”.

Po raz pierwszy zobaczymy aktorkę na antenie już jutro, 17 maja, podczas emisji programu “Pytanie na Śniadanie”. Opisywany cykl “Pokochaj mnie” jest prezentowany w telewizji dwa razy w miesiącu.

KAPIF_oryginal_K1197426F.jpg
Fot. KAPiF