Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Probierz nie będzie już trenerem? Zapadła ważna decyzja o jego przyszłości
Sylwia  Kropiewnicka
Sylwia Kropiewnicka 22.06.2024 07:23

Probierz nie będzie już trenerem? Zapadła ważna decyzja o jego przyszłości

Michał Probierz
fot. KAPiF

Chociaż mecz Polska - Austria już za nami, emocje jeszcze nie opadły. Polska przegrała 1:3. Co w tej sytuacji z Michałem Probierzem? Przypomnijmy, że Probierz jest trenerem naszej kadry narodowej od września 2023 roku. Pod jego skrzydłami polska drużyna zaczęła osiągać znacznie lepsze wyniki. Czy to wystarczy, aby dalej mógł prowadzić biało-czerwonych? Wiemy już, jaka będzie przyszłość selekcjonera.

Polska przegrała na Euro 2024 z Holandią i Austrią

Polska przegrała w meczu z Holandią, który odbył się kilka dni temu. Dzisiejszy mecz, który nasza reprezentacja rozegrała z Austrią, także nie zakończył się pomyślnie dla naszej kadry. Pomimo tego, że w spotkaniu z Austrią Robert Lewandowski w drugiej połowie meczu wyszedł na boisko, nie zdziałał zbyt wiele. Ostatecznie rozgrywka zakończyła się wynikiem 1:3 na naszą niekorzyść.

Mecz Polska — Austria dla obu reprezentacji był meczem o wszystko. Zadecydował w ogromnym stopniu o tym, kto wyjdzie z grupy. Oba zespoły wiedziały, że muszą zaprezentować się z jak najlepszej strony. Niestety, zwycięstwo wywalczyła Austria. 

Tak Liam zareagował na wieść o rodzeństwie. Marina ujawniła, jak ją teraz traktuje Lewandowska pokazała przygnębiający widok po meczu. W komentarzach trzęsienie ziemi

Michał Probierz jest selekcjonerem kadry Polski od września 2023 roku

Michał Probierz, który na stanowisku selekcjonera polskiej kadry jest stosunkowo niedługo, jest chwalony przez polskich piłkarzy. To m.in. Wojciech Szczęsny stwierdził, że trener ma pozytywnych wpływ na zawodników i potrafił pozytywnie nastawić ich do walki z silniejszym rywalem. 

Dobrą opinię o nowym selekcjonerze mają również inny reprezentanci Polski. Dla TVP Sport wypowiedział się na przykład Damian Szymański, który podkreślił, że obecnie w drużynie stawia się na komunikację.

Nawet, jak ktoś nie gra w danym meczu, to trener potrafi sprawić, aby każdy czuł się ważny. Byłem na zgrupowaniu, nie zagrałem, ale nie czułem się w żaden sposób gorzej traktowany. Trener potrafi porozmawiać z zawodnikami, powiedzieć szczerze, co ma na myśli. Piłkarz takie coś widzi i doceni. Już na pierwszym zgrupowaniu było widać nową pozytywną energię. Trener nie kombinuje i jest po prostu autentyczny i szczery. To w życiu chyba najbardziej się liczy - przyznał.

ZOBACZ TEŻ: Gwiazdor "Gliniarzy" wziął ślub. Aleks Mackiewicz czekał aż 13 lat

Zapadła decyzja o przyszłości Michała Probierza

Niezależnie od tego, jak Polska poradzi sobie w ostatnim meczu w grupie, który zagra z Francją, z mediów docierają informacje, że Michał Probierz pozostanie selekcjonerem naszej kadry narodowej. Dowiadujemy się tego od redaktora naczelnego portalu “Meczyki”. Nie jest to jednak jeszcze oficjalny komunikat.

Według naszych informacji Michał Probierz, niezależnie od wyniku na Euro 2024, pozostanie na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski - przekazał Tomasz Włodarczyk.

Przypomnijmy, że Probierz został trenerem reprezentacji Polski we wrześniu 2023 roku. Zastąpił na tym stanowisku Fernando Santosa. Mimo tego, że patrząc na wynik meczu z Austrią, dla niektórych może być ciężko w to uwierzyć, polscy piłkarze pod skrzydłami Probierza zaczęli prezentować się dużo lepiej.