Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Polscy kibice odetchną z ulgą. To wpłynie na piątkowy mecz
Martyna Pałka
Martyna Pałka 17.06.2024 15:39

Polscy kibice odetchną z ulgą. To wpłynie na piątkowy mecz

Robert Lewandowski
fot. East News/ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Właśnie przekazano nowe wieści w sprawie naszej reprezentacji. Ta decyzja może całkiem odmienić losy Biało-Czerwonych podczas zbliżającego się meczu z Austrią. Czy Robert Lewandowski pojawi się podczas tego spotkania?

Polska reprezentacja podczas Euro 2024

Za nami pierwsze spotkanie naszej reprezentacji w ramach trwających obecnie Mistrzostw Europy 2024. Polacy, aby powalczyć o awans, muszą jak najlepiej zaprezentować się podczas trzech meczów fazy grupowej, podczas których spotkają się z Holandią, Austrią oraz Francją.

W niedzielę byliśmy świadkami pierwszego spotkania Biało-Czerwonych, które pomimo pięknej gry naszych rodaków zakończyło się przegraną 2:1 z Holandią. Podczas minionego meczu na murawie zabrakło między innymi Roberta Lewandowskiego, który doznał urazy w czasie ostatniego meczu z Turcją. Jak teraz wygląda jego sytuacja?

Inne nazwisko na grobie Kipiel-Sztuki. Wszystko przez jeden szczegół Euro 2024: piłkarze po treningu. Zabrakło najważniejszego napastnika

Robert Lewandowski i Paweł Dawidowicz wracają do gry

W sieci właśnie pojawiło się oficjalne oświadczenie PZPN, z którego możemy wywnioskować, jak będzie wyglądać skład, który pojawi się na boisku podczas piątkowego meczu z Austrią. Okazało się, że trenujący wciąż indywidualnie Robert Lewandowski i Paweł Dawidowicz mogą pojawić się podczas kolejnego spotkania w ramach Euro 2024.

Co więcej, w raporcie znalazły się informacje na temat pozostałej czwórki naszych reprezentantów, którzy mieli doznać urazów w czasie niedzielnego meczu z Holandią. Wynika z niego, że Bartosz Salamon, Jakub Piotrowski, Michał Skóraś i Piotr Zieliński pomimo drobnych kontuzji wciąż trenują z drużyną i przygotowują się do kolejnego spotkania.

"Bartosz Salamon w czasie meczu doznał urazu stawu skokowego i ręki. Po pełnej diagnostyce wdrożony został plan, według którego najpóźniej pojutrze ma powrócić do pełnego treningu z drużyną.

Jakub Piotrowski z powodu drobnego urazu w poniedziałek trenował indywidualnie. Już we wtorek powróci do treningu z całym zespołem.

Michał Skóraś i Piotr Zieliński doznali drobnych urazów, które nie wyłączają ich z treningów.

Paweł Dawidowicz i Robert Lewandowski nadal trenują indywidualnie. Plan zakłada, że obaj będą gotowi do gry w meczu z Austrią"

ZOBACZ TEŻ: Euro 2024: Trener Holendrów zapomniał się na ławce. Nie chciał, żeby realizator to wyłapał.

Gdzie i kiedy oglądać kolejny mecz Polaków na Euro 2024?

Wszystko wskazuje na to, że po ostatniej przegranej z Holandią, bardzo wiele zależy od nadchodzącego spotkania z Austrią. Kolejne spotkanie Biało-Czerwonych w ramach Euro 2024 odbędzie się w ten piątek 21 czerwca 2024 roku o godzinie 18:00.

Transmisję z tego meczu można oglądać zarówno w Internecie, jak i na antenie TVP1 oraz TVP SPORT. Spotkanie będą komentować dla nas Dariusz Szpakowski i Grzegorz Mielcarski.