Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > "Podszedłem do drzwi, uchyliłem je i zobaczyłem, jak moja żona kocha się z Bogusiem"
Martyna Pałka
Martyna Pałka 13.05.2024 13:35

"Podszedłem do drzwi, uchyliłem je i zobaczyłem, jak moja żona kocha się z Bogusiem"

Ewa Wencel
fot. KAPIF

Ewa Wencel jest nie tylko wybitną aktorką, ale również bohaterką jednego z największych skandali w historii polskiego show-biznesu. Mąż gwiazdy w rozmowie z mediami ujawnił szczegóły jej romansu z jego najlepszym przyjacielem i jednocześnie żywą legendą kina.

Mąż Ewy Wencel zdradził ją z wybitną polską scenarzystką

Związek Ewy i Erwina Wenclów od samego początku obfitował w kontrowersje. W mediach było niesamowicie głośno na temat zdrady mężczyzny, który w 2006 roku miał zainteresować się wybitną polską scenarzystką.

Mężczyzna nie tylko pracował na planie tworzonego przez nią serialu “Barwy szczęścia”, ale też pragnął się przebranżowić i spróbować swoich sił w pisaniu scenariusza. Nic więc dziwnego, że po porady zwrócił się do samej Ilony Łepkowskiej.

Wtedy jeszcze nie podejrzewał, że poczuje do niej coś więcej, a gwiazda również zapała do niego gorącym uczuciem. Sama Ilona Łepkowska nigdy nie ukrywała, że czuła się u jego boku bardzo dobrze.

Czuła się przy nim wyjątkowa. Był  inteligentny i uroczy, obsypywał ją prezentami i deklarował wielkie  uczucie - czytaliśmy o ich związku w “Dobrym Tygodniu”.

Wszystko zaczęło się komplikować, gdy na plan “M jak miłość” wkroczyła żona Erwina — Ewa Wencel.

Ewa Wencel
Mąż Ewy Wencel zdradził ją ze scenarzystką swojego serialu, fot. KAPIF
Ewa Wencel
Mąż Ewy Wencel zdradził ją ze scenarzystką swojego serialu, fot. KAPIF
“Najgorsze, co może być”. Andrzej z Plutycz postawił sprawę jasno Wpadka w "Panoramie" aż uszy więdną. Dziennikarz się zapomniał, poszło na żywo

Ewa Wencel pracowała z kochanką swojego męża

Niestety, niedługo później na plan kultowego serialu “M jak miłość” trafiła Ewa Wencel, czyli pierwsza miłość Erwina. Aktorka była zmuszona pracować z nową ukochaną swojego męża. Ta sytuacja sprawiała, że gwiazda również zapragnęła spróbować swoich sił w pisaniu scenariuszy i pod męskim pseudonimem “Jerzy Matysiak” stworzyła swoje pierwsze dzieło, a niedługo później rozpoczęła pracę przy serialu “Czas honoru”.

Jakiś czas później związek Erwina Wencla i Ilony Łepkowskiej również przeszedł do historii. Po latach scenarzystka przyznała, że mężczyzna był toksyczny, ale ona sama dostrzegła to dopiero po oświadczynach. Ta relacja kosztowała gwiazdę sporo nerwów i utratę zdrowia.

To  był traumatyczny związek, który nauczył mnie, by nie ufać bezgranicznie  ludziom. To, że coś na samym początku wygląda pięknie, może być  wyłącznie pozorem. Dzisiaj z wielką rezerwą patrzę na mężczyzn. Nigdy  przedtem w życiu nie zetknęłam się z zachowaniem tak toksycznym.  Musiałam sobie z tym poradzić, a praca zawsze mi pomagała. Wymyśliłam serial, żeby nie wylądować w psychiatryku, naprawdę było tego blisko - opowiedziała później Ilona Łepkowska “Gali”.

ZOBACZ TEŻ: ”Nowotwór”. Monika Olejnik usłyszała diagnozę, jest zdjęcie ze szpitala.

Ewa Wencel zdradziła męża ze znanym aktorem

Mało kto wie, że do romansu Ilony Łepkowskiej i Erwina Wencla doszło z powodu wcześniejszej zdrady jego żony — Ewy Wencel. Kobieta o wiele wcześniej dała się ponieść namiętności i zdradziła ukochanego z jego najlepszym przyjacielem i jednocześnie wielką gwiazdą kina — Bogusławem Lindą. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że Erwin Wencel był wówczas agentem aktora.

O romansie Ewy Wencel jej mąż szczegółowo opowiedział mediom, czego aktorka długo nie mogła mu wybaczyć. W wywiadzie dla “Super Expressu” Erwin Wencel przyznał, że był naocznym świadkiem zdrady, gdy Bogusław Linda nocował u niego w domu.

To była taka przyjaźń męska, o jakiej się marzy.  Była dla mnie rzeczą niebywale cenną, więc mój dom był domem Bogusia.  Oddałem mu do dyspozycji mój gabinet, gdzie było osobne wygodne łóżko. (…) Użyczyłem Bogusiowi gościny. W nocy przebudziłem się i chciałam sprawdzić, czy nie czmychnął (...). Delikatnie podszedłem, uchyliłem drzwi i zobaczyłem, jak moja naga żona kocha się z nagim Bogusiem, nagim, w moim łóżku.  Byłem zszokowany - wyznał mężczyzna w rozmowie z dziennikiem.

Tego dnia jego małżeństwo zakończyło się na dobre, a Ewa Wencel przez długi czas nie mogła pozbierać się po tym, jak jej mąż ujawnił szczegóły jej zdrady mediom.

Bogusław Linda, fot. KAPiF
Ewa Wencel zdradziła męża ze znanym aktorem, fot. KAPIF
Bogusław Linda, fot. KAPiF
Ewa Wencel zdradziła męża ze znanym aktorem, fot. KAPIF