Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Pilny apel prawnika Michała Wiśniewskiego. Gwiazdora czeka 1,5 roku za kratami? Teraz sytuacja jest jasna
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 03.12.2023 13:36

Pilny apel prawnika Michała Wiśniewskiego. Gwiazdora czeka 1,5 roku za kratami? Teraz sytuacja jest jasna

Michał Wiśniewski, prawnik
Prawnik Michał Wiśniewskiego zaapelował. Fot. Wojciech Olkusnik/East News, instagram.com/m_wisniewski1972

Nieco ponad miesiąc temu media w całej Polsce obiegła wieść o wyroku, jaki usłyszał w sądzie Michał Wiśniewski. Wokalista zespołu Ich Troje został skazany na 1,5 roku więzienia oraz grzywnę, jednak wyrok ten nie jest prawomocny. Wokalista niejednokrotnie odwoływał się do swojej sytuacji, jednak tym razem w imieniu gwiazdora wypowiedział się jego prawnik. Jakie informacje przekazał fanom Michała Wiśniewskiego?

Michał Wiśniewski usłyszał zaskakujący wyrok

Pod koniec października zapadł wyrok w sprawie Michała Wiśniewskiego sprzed lat. W 2021 roku wokalista został oskarżony o "doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości" w SKOK Wołomin. Artysta miał zaciągnąć pożyczkę w wysokości 2,8 mln złotych, jednak w międzyczasie zbankrutował i nie udało mu się spłacić kredytu. 

Wszystko wskazuje na to, że Michała Wiśniewskiego dopadły konsekwencje ze zdarzeń z przeszłości. 30 października usłyszał nieprawomocny wyrok sądu w swojej sprawie. Lider zespołu Ich Troje został skazany na 1,5 roku pozbawienia wolności oraz wysoką grzywnę połączoną z pokryciem kosztów procesowych. Ta wiadomość sprawiła, że bliscy oraz fani artysty bardzo się zaniepokoili, natomiast osoby, które nie są mu życzliwe, zaczęły żerować na tej niekorzystnej sytuacji. To wszystko bez wątpienia wpłynęło na Wiśniewskiego.

Żona Michała Wiśniewskiego o jego "pokucie". Mocne słowa obiegły sieć. Wiadomo, co go czeka? Michał Wiśniewski jednak nie pójdzie do więzienia? Nagle zabrał głos ws. wyroku. "Jestem niewinny"

Michał Wiśniewski skomentował wyrok sądu: "Jestem niewinny"

W tym trudnym czasie Michał Wiśniewski cały czas może liczyć na wsparcie rodziny. Bliscy wierzą, że uda mu się dojść sprawiedliwości. Tymczasem wokalista już kilkukrotnie zdążył odnieść się do swojej sytuacji w mediach społecznościowych. Widać, że niekorzystny wyrok bardzo na niego wpłynął, jednak on nie zamierza się z nim pogodzić:

Jestem niewinny. (…) Jedno, co jest pewne — zarówno ja, jak i moja rodzina jesteśmy absolutnie po tej samej stronie, za co jestem im bardzo wdzięczny. (…) Z drugiej strony chcę tylko pokrótce powiedzieć, że przygotuję materiał, który pozwoli, mam nadzieję, obiektywnie (pokazać — przyp.red.), bo upubliczni w całości akta dotyczące tej sprawy — liczę też na środowisko prawnicze, które być może wyprowadzi mnie z błędu. Być może coś podpowie, ale na pewno będę apelował w tej sprawie. Ten wyrok jest okropny strasznie – zwierzył się Wiśniewski.

Artysta dodał, że ewentualną odsiadkę zamierza znieść z godnością. Do tego jest jednak jeszcze daleko. Wszystko przez fakt, że wyrok, który usłyszał Wiśniewski, jest nieprawomocny. Teraz również prawnik wokalisty wypowiedział się na ten temat w oświadczeniu wydanym w mediach społecznościowych.

ZOBACZ TEŻ: "Śmieją się z ciebie". Pola Wiśniewska reaguje na wyrok. Wszyscy zobaczyli jej wiadomość do męża

Prawnik Michała Wiśniewskiego apeluje

Michał Wiśniewski zamierza wszelkimi sposobami walczyć o swoje dobre imię. Choć wokalista nieustannie podkreśla, że wyrok, który usłyszał pod koniec października, jest nieprawomocny, a on zamierza dociekać swego, nie da się ukryć, że jego wizerunek ucierpiał na całej tej aferze. W mediach można znaleźć wzmianki o tym, że część firm, z którymi współpracował, wycofała się z dalszych działań. 

Dopóki Michał Wiśniewski nie wygra sprawy, jej konsekwencje cały czas będą go prześladować. Z tego powodu artysta robi co może, by polepszyć swoją reputację. Już kilkukrotnie wypowiadał się o całej sytuacji ze swojej perspektywy. Teraz z kolei opublikował na Instagramie filmik, na którym prawnik skomentował wyrok artysty, a także wydał apel do mediów:

Wyrok jest nieprawomocny i zostanie od niego złożona apelacja, nad którą pracujemy z zespołem prawników. Nie sposób zgodzić się z motywami sądu podanymi w uzasadnieniu wyroku. Wszelkie pozostałe informacje w tej sprawie zostaną ewentualnie przekazane opinii publicznej po złożeniu apelacji. Na obecną chwilę zwracam się z gorącym apelem do mediów o wstrzemięźliwość w wyrażaniu opinii i nieferowanie wyroków. Prawomocny wyrok w tej sprawie zostanie dopiero wydany. Do tej chwili pan Michał Wiśniewski jest niewinny w świetle prawa – oświadczył prawnik, Piotr Podgórski.

źródło: pudelek.pl

Powiązane
Olgierd Łukaszewicz
Rozpoznasz te gwiazdy PRL po oczach? Numer 4 to wyzwanie dla każdego