Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Michał Wiśniewski SKAZANY! Sąd wydał wyrok pozbawienia wolności dla lidera "Ich Troje". Ale to nie koniec
Sara  Karmańska
Sara Karmańska 30.10.2023 19:18

Michał Wiśniewski SKAZANY! Sąd wydał wyrok pozbawienia wolności dla lidera "Ich Troje". Ale to nie koniec

Michał Wiśniewski usłyszał wyrok, fot. Canva/lusia83, Getty Images, YouTube/Michał Wiśniewski
Michał Wiśniewski usłyszał wyrok, fot. Canva/lusia83, Getty Images, YouTube/Michał Wiśniewski

Michał Wiśniewski ma łatkę skandalisty – częściowo z powodu jego ekscentrycznego wyglądu, a także z powodu jego burzliwej historii miłosnej. Choć w ostatnim czasie artysta wyraźnie się ustatkował, kilka dni temu media obiegła informacja, że na jego życie padł cień przeszłości. 

Michał Wiśniewski stanął przed sądem

Po koniec października media obiegła wiadomość o rozpoczęciu procesu sądowego Michała Wiśniewskiego. Wokalista zespołu „Ich troje” ujawnił w swoim show „Jestem jaki jestem 3, czyli Wiśnia buduje”, że chodzi o coś, czego dopuścił się 17 lat temu, a cała sprawa rozpoczęła swój bieg dwa lata temu.

Jestem bardzo zmęczony. A przede mną jeszcze dwa ważne testy: doprowadzimy ten dom do stanu surowego zamkniętego, ale co dalej? I jeszcze mi została sprawa do wyjaśnienia sprzed 17 lat.

Załamany Michał Wiśniewski przekazał wieści ws. żony. Obecnie czuje tylko jedno

Dlaczego Michał Wiśniewski stanął przed sądem?

Sprawa, która została wytoczona przeciwko Michałowi Wiśniewskiemu, dotyczy spraw finansowych. Kilkanaście lat temu wokalista zespołu „Ich troje” starał się o pożyczkę na dom w SKOK Wołomin. Muzyk został oskarżony o wyłudzenie 2,8 miliona złotych, których miał nigdy nie zwrócić. 

Michał Wiśniewski przyznał się do zaciągnięcia pożyczki, ale twierdzi, że nie był w stanie jej spłacić. Ma to związek z ogłoszoną przez niego przed pięciu laty upadłością konsumencką. Prokurator zaapelował o karę 1,5 roku więzienia i 22,5 tysiąca złotych.

Michał Wiśniewski usłyszał wyrok w sprawie

Sąd podjął decyzje na tematy kary za czyny, jakich dopuścił się Michał Wiśniewski. Warszawski sąd zdecydował o ostrej karze dla wokalisty, który przez dłuższy czas może nie zobaczyć swojej rodziny. 

Różnimy się z panem prokuratorem w oglądzie tej sprawy. Ja się czuję niewinny, a on żąda 1,5 roku więzienia. To wiąże się ze strachem, ale nie przed więzieniem czy karą, a przed niesprawiedliwością – powiedział tydzień temu wokalista „Super Expressowi”.

Wyrok ogłoszony przez sąd okazał się wyjątkowo surowy. Wokaliście „Ich troje” zasądzono 1,5 roku bezwzględnego więzienia, a także 60 tysięcy złotych grzywny. Dodatkowo muzyk musi pokryć koszty sądowe w wysokości 20 tysięcy złotych. Michał Wiśniewski zapowiedział już, że będzie odwoływać się od wyroku. 

Źródło: Super Express

Powiązane
Czesław Niemen, Kora
Największe przeboje PRL. Jeden z czterech nie pasuje do autora. Zgadniesz który?