Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Szokujące słowa Michała Wiśniewskiego o swojej odsiadce w więzieniu. To zamierza robić "za kratami"
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 31.10.2023 10:27

Szokujące słowa Michała Wiśniewskiego o swojej odsiadce w więzieniu. To zamierza robić "za kratami"

Michał Wiśniewski
Michał Wiśniewski wydał oświadczenie ws. wyroku sądu. Fot. Facebook/Michał Wiśniewski

Michał Wiśniewski dokonał w swoim życiu wielu rzeczy, z których nie jest dumny. W pewnym momencie kariery wokalista “ich Troje” spadł na samo dno, jednak udało mu się od niego odepchnąć i dokonać zmian, dzięki którym można powiedzieć, że ustabilizował swoją codzienność. Niestety artyście nie udało się zostawić za sobą całej przeszłości. Właśnie usłyszał wyjątkowo niekorzystny wyrok w sprawie sprzed lat. Nie chciał jednak milczeć. Opublikował oświadczenie, w którym zwrócił się do fanów.

Michał Wiśniewski usłyszał niekorzystny wyrok sądu

Wiele osób wciąż kojarzy Michała Wiśniewskiego z licznymi kontrowersjami. Wynika to z burzliwej przeszłości artysty, w którą obfitują nieudane relacje z wieloma kobietami, a także faktem, iż nałogi oraz lekkomyślny styl życia doprowadziły do jego bankructwa. Od jakiegoś czasu wokalista “Ich Troje” stara się wyjść na prostą, jednak nierozwiązane sprawy sprzed lat w znacznym stopniu utrudniają mu odcięcie się od ponurej przeszłości.

Okazuje się, że w 2021 roku Michał Wiśniewski został oskarżony o "doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości" w SKOK Wołomin. Artysta miał zaciągnąć pożyczkę w wysokości 2,8 mln złotych na budowę domu, której nie udało mu się spłacić. 26 października 2023 roku rozpoczął się proces artysty. Zaledwie 4 dni później usłyszał on wyjątkowo niekorzystny wyrok. Jak odniósł się do postanowienia sądu?

Michałowi Wiśniewskiemu grozi wyrok. Proces już ruszył, lider "Ich Troje" może na 10 lat trafić za kratki

Reakcja Michała Wiśniewskiego na wyrok sądu

30 października Michał Wiśniewski usłyszał wyrok w swojej sprawie. Okazuje się, że został skazany na karę 1,5 roku więzienia oraz grzywkę w kwocie 80 tys. złotych, a także pokrycie kosztów procesowych. Wiadomość o tym, która nagle gruchnęła, wywołała wiele emocji wśród fanów artysty. Wielu z nich zastanawia się, co teraz stanie się z liderem “Ich Troje”. Czy Michał Wiśniewski rzeczywiście zamierza przyjąć tak niekorzystny wyrok w swojej sprawie?

Na początku wokalista nie zabierał głosu. Prawdopodobnie sam postanowił przyjrzeć się sytuacji, w jakiej się znalazł, a także przyjąć dalszy plan działania. W tym czasie mógł liczyć na wsparcie swojej ukochanej żony Poli, która jest matką jego 2 najmłodszych synków. Jedynym “komentarzem” Michała Wiśniewskiego w sprawie wyroku sądu stało się poruszające zdjęcie, które jego partnerka zamieściła w mediach społecznościowych. Jednak późnym wieczorem artysta postanowił wydać oświadczenie. O czym poinformował swoich wiernych fanów?

Michał Wiśniewski
Michał Wiśniewski wydał oświadczenie ws. wyroku sądu. Fot. KAPiF

Michał Wiśniewski wydał oświadczenie.

Wczoraj wieczorem Michał Wiśniewski zdecydował się na publikację na Facebooku krótkiego oświadczenia zatytułowanego “Bezsilność. Niewinny”. Zwrócił się w nim do swoich wiernych fanów, tłumacząc, że zanim odpowie na pytania mediów, chciałby sam we własnym imieniu wypowiedzieć się na temat wyroku, który usłyszał w sądzie. Artysta podtrzymuje swoje wcześniejsze twierdzenie, że w tej sprawie nie ponosi odpowiedzialności.

Proszę państwa, jestem niewinny. Ta informacja gruchnęła na mnie dzisiaj, jak grom z jasnego nieba, kiedy jechałem na próbę, więc większość moich planów runęła. Nie wiem, co będzie dalej, bo myślę, że najlepszym lekarstwem jest czas, żeby to przetrawić. Jedno, co jest pewne — zarówno ja, jak i moja rodzina jesteśmy absolutnie po tej samej stronie, za co jestem im bardzo wdzięczny. Zresztą nie tylko oni, bo kto nie s*******ł z Titanica, to walczy o to, żeby nie zatonął. Z drugiej strony chcę tylko pokrótce powiedzieć, że przygotuję materiał, który pozwoli, mam nadzieję, obiektywnie (pokazać — przyp.red.), bo upubliczni w całości akta dotyczące tej sprawy — liczę też na środowisko prawnicze, które być może wyprowadzi mnie z błędu. Być może coś podpowie, ale na pewno będę apelował w tej sprawie. Ten wyrok jest okropny strasznie – zwierzył się Wiśniewski.

Na koniec Michał Wiśniewski dodał, jak zamierza spędzić ewentualną odsiadkę w więzieniu, która mu grozi:

Z godnością zniosę odsiadkę, jeżeli będzie taka potrzeba, bo odsiadka za niewinność, to trochę jak prześladowanie. Chciano nadać SKOK-owi Wołomin i całej aferze twarz, no to nadano. Nazywam się Michał Wiśniewski i jestem niewinny. I co, po aferze? Nie sądzę.

Powiązane
Olgierd Łukaszewicz
Rozpoznasz te gwiazdy PRL po oczach? Numer 4 to wyzwanie dla każdego