Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Tylko u nas! YAN o Blance i jej występie na Eurowizji. To nie będzie dla niej łatwe. "Przed nią spory stres"
Marcin Gałązka
Marcin Gałązka 11.05.2023 12:01

Tylko u nas! YAN o Blance i jej występie na Eurowizji. To nie będzie dla niej łatwe. "Przed nią spory stres"

Yan i Blanka
fot. KAPiF, Facebook/@Eurowizja TVP

Eurowizja w obecnym czasie jest niezwykle gorącym tematem w mediach. W specjalnym wywiadzie dla naszego portalu Jan Majewski — kandydat, który dzięki głosom publiczności uplasował się na 4. miejscu wśród wytypowanych polskich artystów, opowiedział o kulisach preselekcji, a także… zabrał głos na temat wyzwania stojącego przed Blanką. 

Artysta ciepło wyraża się o naszej reprezentantce, ma jednak świadomość tego, że Eurowizja nie będzie dla niej łatwa. Takim występom towarzyszy duży stres.

YAN o kulisach preselekcji do Eurowizji

Rytmiczną, pełną niezwykłej energii piosenką “Champion” YAN skutecznie “kupił” sympatię ekspertów i widzów, ostatecznie trafiając do pierwszej dziesiątki, która w lutym walczyła o możliwość reprezentowania Polski w konkursie Eurowizji. W rozmowie z Lelum opowiedział o tym, jakie przeżycia towarzyszyły mu podczas preselekcji. Dlaczego zdecydował się na start?

- Scena eurowizyjna to marzenie prawdopodobnie większości wokalistów, także i moje marzenie. Dlatego zdecydowałem, że powalczę w tych eliminacjach. Cieszę się bardzo, że dostałem się do pierwszej dziesiątki. To jest dla mnie ogromne wyróżnienie. A teraz kiedy nadchodzi czas Eurowizji, to faktycznie wspomnienia trochę wracają. Warto mieć takie doświadczenia - zdradza. 

Nie ukrywa, że wrażenie, które wyniósł zza kulis jest bardzo pozytywne. Organizatorzy wykazali się dbałością o każdy detal. A jak ocenia efekt?

 - Przede wszystkim chciałem dobrze się zaprezentować i dać widzom przyjemność oglądania i słuchania. Moim zadaniem było przekazać emocje, jakie niesie “Champion” i na tym się skupiałem. Sam koncert  preselekcji był bardzo dobrze przygotowany, świetna oprawa w nowoczesnym studio, dbałość o każdy szczegół, miejsca dla publiczności i dla dziennikarzy. Myślę, że była spora przyjemność oglądania - mówi YAN.

Dramatyczne słowa dziennikarza, śmierć Kamilka z Częstochowy uruchomiła lawinę. "Ryczeć mi się chce"

YAN podsumowuje doświadczenie z Eurowizją. O czym jest „Champion”?

“Champion" swoją premierę miał 20 lutego 2023 roku. Został stworzony we współpracy m.in. z Mikołajem „Tribbsem” Trybulcem. Sam YAN, 18-letni artysta z Radomia, którego mogliśmy usłyszeć w takich programach, jak “The Voice of Poland”, czy “Jaka to melodia” tłumaczył, że utwór portretuje młodego człowieka, który wie czego chce, walczy o siebie bez względu na przeszkody, a przy tym — docenia wsparcie otoczenia. 

O tym, jaki odniósł efekt świadczyła tabela — aż 7 punktów przypadło młodemu uczestnikowi za głosy widzów. Zaledwie 3 punkty więcej otrzymała Blanka.

 - Bardzo mnie cieszy ocena widzów, od których dostałem czwarte miejsce w głosowaniu. To ogromne wyróżnienie, bo to przecież największe jury i to dla nich śpiewamy, koncertujemy i im przekazujemy emocje w swoich wykonaniach - podkreśla Jan Majewski.

Wyjątkowe było także samo doświadczenie. 

- Eurowizja to największy konkurs muzyczny, chyba nawet na świecie, a na pewno w Europie. Dla mnie udział w takich projektach to przede wszystkim ogromne doświadczenie, które ciężko gdzie indziej zdobyć. Tylko będąc na takich scenach, można się z nimi oswoić i robić kolejne kroki w muzycznym rozwoju. Jest to bardzo dobry sposób na rozwój i uświadomienie sobie, w jakim kierunku dalej podążać - mówi artysta.

YAN o szansach Blanki na Eurowizji. Nie będzie jej łatwo

W rozmowie nie został także pominięty bieżący wątek dotyczący występu Blanki na Eurowizji. Młody artysta doskonale zdaje sobie sprawę, że zwłaszcza w tym czasie reprezentantka Polski będzie potrzebowała mocnego wsparcia. 

- Gratuluję Blance i trzymam kciuki za powodzenie w Eurowizji. Na pewno ciężko pracowała przez ten okres przygotowań do występu, zarówno ona, jak i cała polska reprezentacja. Teraz przed nią spory stres, należy się jej wsparcie. Co do innych uczestników — myślę, że reprezentantka Szwecji się wyróżnia. Zobaczymy! - kończy wokalista.

Yan
fot. KAPiF
Tagi: eurowizja
Powiązane
Sławomir, Zenon Martyniuk
Jak dobrze znasz disco polo? 7 na 10 to już świetny wynik