Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Nowe fakty o śmierci Gabriela Seweryna. To nie był zawał? Rzecznik pogotowia ponownie zabiera głos
Martyna Pałka
Martyna Pałka 07.12.2023 08:30

Nowe fakty o śmierci Gabriela Seweryna. To nie był zawał? Rzecznik pogotowia ponownie zabiera głos

Nowe fakty o śmierci o Gabriela Seweryna
Nowe fakty o śmierci o Gabriela Seweryna, fot. Instagram/@gabriel_seweryn

Niespodziewana śmierć Gabriela Seweryna odbiła się szerokim echem w mediach. Jeszcze większe zamieszanie wywołała transmisja online, jaką chwilę przed wylądowaniem w szpitalu rozpoczął gwiazdor “Królowych życia”. Dzisiaj, dzień po pogrzebie projektanta, na jaw wychodzą zaskakujące fakty dotyczące jego odejścia.

Szokująca śmierć Gabriela Seweryna

Tajemnicze okoliczności śmierci uczestnika programu “Królowe życia” zaskoczyły wszystkich Polaków. Gabriel Seweryn zmarł niespodziewanie 28 listopada 2023 roku w Głogowskim Szpitalu Powiatowym, gdzie przyjechał, skarżąc się na duszności, a także problemy z oddychaniem i pracą serca. Wcześnie projektant wzywał pogotowie do swojego mieszkania, jednak, jak wynika z informacji przekazanych na jego social mediach, pracownicy odmówili mu zabrania go do placówki medycznej.

Chwilę przed trafieniem na miejsce, projektant futer rozpoczął transmisję live na swoim profilu na Instagramie, gdzie zapłakany opowiadał o braku pomocy ze strony ratowników medycznych, a także o swoim strachu przed śmiercią. Jak wynika z informacji przekazanych przez bliskich — przyczyną zgonu gwiazdora było zatrzymanie akcji serca.

Gabriel Seweryn miał dzieci? Przed śmiercią pokazał wymowne zdjęcie. "Nowa życiowa rola" To jednak prawda. Pogrzeb Gabriela Seweryna nie będzie taki jak wszystkie. Już wiadomo, gdzie się odbędzie

Atak na ratowników medycznych po śmierci Gabriela Seweryna

Śmierć gwiazdora, a także jego poruszająca transmisja live, podczas której opowiadał o braku reakcji ze strony pracowników szpitala, bardzo poruszyły wszystkich Internautów. Chwilę po odejściu Gabriela Seweryna jego fani zaczęli głośno krytykować zachowanie ratowników medycznych, które ich zdaniem mogło przyczynić się do śmierci projektanta.

Nic więc dziwnego, że wszyscy są ciekawi, jak w rzeczywistości wygląda sprawa z przyjazdem karetki do mieszkania futera. Dziennik “Fakt” postanowił skontaktować się z rzecznikiem Głogowskiego Szpitala Powiatowego, który opowiedział o kulisach całego zdarzenia. 

Przedstawiciel placówki wyznał, że oczekują oni na wyniki sekcji zwłok, które pomogą ustalić prawdziwą przyczynę śmierci uczestnika “Królowych życia”.

Czekamy na wyniki sekcji. Mam nadzieję, że prokuratura je ujawni. Wstępne wyniki sekcji nie wyjaśniły przyczyny zgonu, czyli on nie miał zawału. Mimo tego, co media podawały, że miał zawał. My udzieliliśmy pomocy w takim zakresie, na jaki on w ogóle pozwolił, więc trudno się teraz doszukiwać przyczyny - wyznał Szymon Czyżewski.

ZOBACZ TEŻ: Policja zabrała głos w sprawie śmierci Gabriela Seweryna. Nie mieli żadnych wątpliwości.

Nowe fakty w sprawie śmierci Gabriela Seweryna

Rzecznik Głogowskiego Szpitala Powiatowego wyznał również, że pracownicy placówki nie posiadają zapisu rozmowy telefonicznej z projektantem, a to wszystko z powodu ustaleń, jakie weszły w życie w ubiegłym roku.

My jesteśmy pogotowiem. Dyspozytornia medyczna, która przyjęła zgłoszenia od 2022 r., podlega pod wojewodę. Nie mamy dostępu do nagrań i nie wiemy, co było w zgłoszeniu. Nawet gdybyśmy wystąpili, to nie dostaniemy tego.

Dodatkowo, podczas rozmowy z “Faktem” Szymon Czyżewski przyznał, że ratownicy medyczni wystąpili do urzędu miasta Głogowa z prośbą o udostępnianie nagrań z miejskiego monitoringu, na których będzie możliwość zobaczenia momentu przyjazdu karetki pod mieszkanie Gabriela Seweryna.

Wystąpiliśmy do urzędu miasta w Głogowie w celu ewentualnego zabezpieczenia nagrań z monitoringu. Nie wiemy, czy na rynku w tych okolicach jest monitoring, czy go nie ma. Na wszelki wypadek poprosiliśmy o to w celach dowodowych.

Źródło: Fakt.pl

Powiązane
Eurowizja Marcin Mroziński
Kto w poprzednich latach reprezentował Polskę na Eurowizji?
Gosia Andrzejewicz wyjawiła, co Gabriel Seweryn zrobił dla niej przed śmiercią. Teraz aż trudno jej funkcjonować
Gosia Andrzejewicz, Gabriel Seweryn
Gosia Andrzejewicz, Gabriel Seweryn
Śmierć Gabriela Seweryna wstrząsnęła całą Polską. Na kilka godzin przed śmiercią projektant futer znany z programu “Królowe życia” połączył się z fanami za pośrednictwem transmisji na żywo. Jej fragment obiegł już cały Internet, dzięki czemu o tragicznych okolicznościach odejścia celebryty słyszeli już niemal wszyscy. Gosia Andrzejewicz była klientką pracowni futer Gabriela Seweryna. W obliczu rozdzierających wieści o śmierci projektanta z Głogowa nie mogła przejść obojętnie. W krótkim wywiadzie z naszą redakcją opowiedziała, jak wpłynęła na nią ta smutna informacja oraz co gwiazdor zrobił dla niej przed śmiercią.
Czytaj dalej
Tylko u nas: "Byliśmy w kontakcie, tragiczna sprawa". Joanna Bartel o Gabrielu Sewerynie. To pamięta sprzed jego śmierci
Joanna Bartel, Gabriel Seweryn
Joanna Bartel, Gabriel Seweryn
28 listopada zmarł Gabriel Seweryn, projektant futer znany Polakom z programu “Królowe życia”. Okoliczności, w których odszedł, budzą ogromne kontrowersje. Przed śmiercią gwiazdor poprowadził transmisję na żywo, na której z płaczem i paniką relacjonował, że ratownicy ze znajdującej się nieopodal karetki nie chcą mu pomóc, a on jest przekonany, że umrze. Swoimi odczuciami względem tej strasznej tragedii podzieliła się z nami Joanna Bartel. Aktorka podzieliła się wspomnieniami o Gabrielu Sewerynie, a także zdradziła, że utrzymywali sporadyczny kontakt.
Czytaj dalej