Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > „Jest propagandzistką!” Danuta Holecka pod falą krytyki. To najgłośniejsze odejście od lat?
Martyna Pałka
Martyna Pałka 01.12.2023 22:29

„Jest propagandzistką!” Danuta Holecka pod falą krytyki. To najgłośniejsze odejście od lat?

Danuta Holecka pod falą krytyki
Danuta Holecka pod falą krytyki, fot. AKPA

Danuta Holecka spotyka się ostatnio z masą krytyki pod swoim adresem. Dziennikarka TVP największa popularność zyskała dzięki prowadzeniu kultowego programu informacyjnego “Wiadomości”. Teraz głos na temat jej przyszłości zabrała Karolina Korwin-Piotrowska. Gwiazda nie przebierała w słowach!

Danuta Holecka od lat jest największą gwiazdą "Wiadomości" TVP

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że przez lata praca w programie “Wiadomości” Danuta Holecka stała się prawdziwą twarzą nie tylko kultowego serwisu informacyjnego, ale również całej Telewizji Polskiej. Dziennikarka bardzo często prowadziła główne wydania, w których opowiadała nam o polskiej scenie politycznej, a wiele osób krytykowało ją za jej stronniczość w stosunku do partii rządzącej

Od jakiegoś czasu coraz głośniej jest na temat zmian, jakie zostaną zaprowadzone za kulisami Telewizji Polskiej. Od czasu wyborów parlamentarnych mnóstwo polityków zapowiedziało reformy publicznego nadawcy, a te mają objąć między innymi wymianę kadry. Wygląda na to, że nie jest to jedyna przykra informacja, z jaką spotkała się ostatnio Danuta Holecka.

Zbijała fortunę w TVP. Tyle zarabiała Danuta Holecka, ilość zer może zaskoczyć TAK ją potraktowali. TVP oficjalnie o Danucie Holeckiej. Wieści o jej przyszłości obiegają Polskę

Jak będzie wyglądała przyszłość Danuty Holeckiej?

Okazało się, że to, czego wszyscy się spodziewali, szybko stało się rzeczywistością, a Danuta Holecka naprawdę pożegnała się ze swoją wieloletnią posadą. Znana dziennikarka ujawniła, że wszystkie dokumenty związane z zakończeniem jej współpracy z Telewizją Polską są już podpisane, a ona w połowie grudnia odchodzi od publicznego nadawcy.

Co więcej, prezenterka “Wiadomości” będzie mogła liczyć na niezwykle długi okres płatnego wypowiedzenia, który z pewnością pomoże jej stanąć na nogi i znaleźć dla siebie kolejne zatrudnienie.

Dokumenty zostały już podpisane. Ma odejść 12 grudnia za porozumieniem stron z rocznym okresem wypowiedzenia - czytamy na łamach portalu NaTemat.pl

ZOBACZ TEŻ: Ekspert analizował zachowanie Danuty Holeckiej i wytknął jej kilka rzucających się w oczy zachowań.

Karolina Korwin Piotrowska w ostrych słowach o Danucie Holeckiej

Teraz portal “Pudelek” postanowił powrócić do tematu zmian za kulisami TVP, w tym niezwykle głośnego zwolnienia jednej z największych twarzy stacji. O kilka słów została poproszona Karolina Korwin Piotrowska, które słynie ze swojego ciętego języka i dosadnych wypowiedzi.

Gwiazda nie szczędziła mocnych słów i wyznała, że nagłe zwolnienie Danuty Holeckiej nie specjalnie ją interesuje. Jej zdaniem dziennikarka swoim zachowaniem zasłużyła na swój los.

Staram się nie tracić czasu na dywagowanie o ludziach, którzy przez ostatnie lata podawali dalej kłamstwa, oszczerstwa, przyczyniali się do niszczenia ludzi, do podziałów wśród ludzi i ani razu nie zadrżał im głos. Nie wiem, jak można tak żyć, tak kłamać, może te miliony na koncie, notabene z kasy podatników, jakoś osładzają życie, nie wiem. 

Co więcej, dziennikarka ujawniła też, że nie uważa Danuty Holeckiej za swoją koleżankę po fachu. Jej zdaniem istnieją inne słowa na określenie prowadzącej głównego wydania “Wiadomości”.

Jej los mnie nie obchodzi, bo nie obchodzą mnie ludzie bezczelnie udający dziennikarzy. Ona nie jest dziennikarką, jest propagandzistą i PR pewnej partii. Może niech się teraz do niej zapisze.