Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Nie żyje wybitny aktor z "M jak Miłość". Łzy leją się strumieniami
Sara  Karmańska
Sara Karmańska 17.02.2024 08:42

Nie żyje wybitny aktor z "M jak Miłość". Łzy leją się strumieniami

Nie żyje wybitny aktor z "M jak Miłość", fot. Canva/Idduwal Rachmat, Getty Images, kadr z serialu „M jak miłość” prod. TVP
Nie żyje wybitny aktor z "M jak Miłość", fot. Canva/Idduwal Rachmat, Getty Images, kadr z serialu „M jak miłość” prod. TVP

Smutną wiadomość o odejściu znanego aktora przekazał Związek Artystów Scen Polskich. Fani gwiazdy pogrążyli się w rozpaczy, wspominając jego liczne role. 

Nie żyje wybitny aktor

Jak poinformował Związek Artystów Scen Polskich, zmarł Maciej Grzybowski. Aktor grał co prawda w filmach i serialach, ale najwięcej czasu spędził na teatralnych deskach. Od 1977 roku był związany z Teatrem im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. W czasie swojej kariery zajmował się również reżyserią, a także był dyrektorem teatru i pedagogiem. 

Z przykrością zawiadamiamy, że dziś zmarł Maciej Grzybowski – aktor teatralny i filmowy, reżyser teatralny, dyrektor teatru, pedagog, od 1977 aktor Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Od 1966 roku członek ZASP. Spoczywaj w pokoju. Najszczersze kondolencje.

Wielka wpadka w ostatnim odcinku „M jak miłość”. Widzowie osłupieli Najpierw śmierć mamy, a teraz to. Zeiske dodała niepokojący wpis

Nie żyje Maciej Grzybowski

Maciej Grzybowski miał 82 lata. O jego śmierci poinformował także Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, z którym był związany przez większość swojej kariery. W poście nie zabrakło wspomnienia jego pierwszej i ostatniej roli, jaką miał okazję zagrać na scenie. 

Z ogromnym smutkiem informujemy, że w dniu dzisiejszym odszedł Reżyser, Pedagog, wieloletni Dyrektor, a przede wszystkim wspaniały, nieodżałowany Aktor – Maciej Grzybowski (1942-2024). Wspaniały człowiek i dobry duch naszego Teatru. Mając 23 lata zadebiutował w Kaliszu w spektaklu „Henryk VI na łowach”. Pożegnał się ze sceną rolą Normana w „Nad Złotym Stawem” prawie 60 lat później. Macieju, zaszczytem było pracować z Tobą w jednym Zespole. Łączymy się w żalu z Rodziną, Przyjaciółmi i Widzami – czytamy w poście.

ZOBACZ TEŻ: Nie żyje gwiazda Netflixa. Swego czasu musiała dostać azyl

Maciej Grzybowski żegnany przez fanów

Maciej Grzybowski na przestrzeni swojej kariery mógł poszczycić się licznymi rolami, w tym kilkoma dość uznanymi. Aktor wystąpił między innymi w filmach takich jak „Akademia Pana Kleksa”, „Supernova” czy „Każdy ma swoje lato”. Artystka ma na swoim koncie także wiele epizodów w popularnych polskich serialach. Można go zobaczyć między innymi w produkcjach: „M jak miłość”, „Klan”, „Plebania”, „Samo życie”, „Na Wspólnej” czy „na dobre i na złe”

Pod postem Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu posypały się komentarze zrozpaczonych fanów:

  • Kalisz, Kaliszanie oraz Teatromani pogrążeni w smutku. Odeszła część kaliskiego dziedzictwa kulturowego.
  • Ech… Serce pęka. Kondolencje dla całej Rodziny.
  • Wielki smutek i strata tak wspaniałego człowieka i aktora. Kondolencje dla rodziny.
  • Smutna wiadomość. Całym sobą był teatrem, a teatr był w nim.
  • Cudowny człowiek! Wspaniały pedagog. Nauczył mnie, jak operować słowem. Zaszczytem było znać Pana Macieja przez niemalże 30 lat. Oglądać Jego role i uczyć się od tak niezwykłego człowieka! Ogromna strata…
  • Bardzo smutna wiadomość. A ostatnia rola na deskach naszego teatru była niezwykła, była pożegnaniem.
Maciej Grzybowski w serialu „M jak miłość”, fot. kadr z serialu „M jak miłość” prod. TVP.png
Maciej Grzybowski w serialu „M jak miłość”, fot. kadr z serialu „M jak miłość” prod. TVP
Tagi: śmierć
Powiązane
Czesław Niemen, Kora
Największe przeboje PRL. Jeden z czterech nie pasuje do autora. Zgadniesz który?