Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Nie żyje gwiazda Netflixa. Swego czasu musiała dostać azyl
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 09.02.2024 07:40

Nie żyje gwiazda Netflixa. Swego czasu musiała dostać azyl

świeczka, netflix
Nie żyje gwiazda Netflixa. Fot. Canva, screen Netflix

Na fanów produkcji Netflixa spadła niezwykle trudna wiadomość. Nie żyje gwiazda, która podbiła ich serca w m.in. serialu "Pose". Aktorka była znana na całym świecie, nie tylko ze względu na swój wyjątkowy talent kreacji postaci, ale również działania społeczne. Ją samą w przeszłości dotknęły bardzo trudne doświadczenia i musiała starać się o azyl.

Nie żyje gwiazda Netflixa

6 stycznia 2024 roku gruchnęła tragiczna wiadomość o śmierci Cecili Gentili, która zdobyła popularność na całym świecie dzięki roli serialu “Pose” emitowanym na Netflixie, który został nawet odznaczony Złotym Globem. Aktorka zmarła w wieku zaledwie 52 lat. Wiadomość o jej odejściu jest ogromnym ciosem nie tylko dla bliskich oraz wiernych fanów, ale również całej społeczności LGBT+, którą Cecilia Gentili bardzo wspierała.

Cecilia Gentili była nie tylko utalentowaną artystką, ale również aktywistką na rzecz praw osób LGBT+. Sama w przeszłości przeszła korektę płci. Przez wiele lat pracowała również w przemyśle seksualnym, a nawet zmagała się z uzależnieniem od narkotyków. W 2010 roku została członkinią organizacji “The LGBT Center”, natomiast 9 lat później założyła własną firmę, która zajmowała się wspieraniem transpłciowych kobiet. 

Narzeczona Murańskiego ujawniła, co napisał do niej przed śmiercią Zmarł wybitny dziennikarz. Prowadził pierwszą "śniadaniówkę" w TVP

Tragiczne wieści o śmierci gwiazdy Netflixa

Na oficjalnym profilu Cecili Gentili pojawił się wpis, który informuje jej oddanych fanów o jej śmierci. Tym w dalszym ciągu trudno jest pogodzić się z jej odejściem, ponieważ miała zaledwie 52 lata. Do tej pory nie ujawniono jednak przyczyny śmierci gwiazdy Netlifxa.

Nasza ukochana Cecilia Gentili zmarła dziś rano, aby nadal czuwać nad nami duchowo. Proszę, bądźcie wobec siebie delikatni i kochajcie się mocno. W nadchodzących dniach będziemy udostępniać więcej aktualizacji. W tej chwili prosimy o prywatność, czas i przestrzeń na żałobę – czytamy na Instagramie.

Aktorkę licznie żegnają również osoby z branży, a także przyjaciele.

Aktywistka, ikona, matka, żona, aktorka, niesamowita siostra i fenomenalny człowiek – napisała Dominique Jackson. 

Na wpis ku pamięci Cecili Gentili  zdecydowała się również Alexandria Ocasio-Cortez;

Bez ciebie nasza społeczność nigdy nie będzie taka sama, Cecilia. Dziękujemy, że dałaś nam tak wiele, niestrudzenie, każdego dnia. Odmieniłaś tak wiele istnień ludzkich.

ZOBACZ TEŻ: Nie żyje autor wielu szlagierów. Odszedł po długiej walce

Trudne doświadczenia Cecili Gentili, w przeszłości musiała dostać azyl

Choć Cecilia Gentili w ostatnich latach uchodziła za wielką gwiazdę, w przeszłości jej życie było pełne trudnych doświadczeń. Aktorka przyszła na świat w 1972 roku w Galvez w Santa Fe, w Argentynie. Przez kilka lat życia, od 6 do 10 roku, była molestowana seksualnie przez sąsiada. Gdy miała 12 lat, poinformowała rodzinę, że jest lesbijką. Na przestrzeni kolejnych lat była atakowana ze względu na obowiązujący w latach 80. i 90. w Argentynie zakaz noszenia ubrań płci przeciwnej. 

12 lat temu Cecilia Gentili otrzymała azyl w Nowym Jorku, Stanach Zjednoczonych, gdzie mieszkała od końca swojego życia. Rok później udało jej się otrzymać amerykańskie obywatelstwo. Mimo wielu przeciwności udowodniła, że można zajść bardzo daleko w świecie kinematografii, nie mając wcześniej wiele wspólnego z tym zawodem.

Tagi: nie żyje
Powiązane
Chłopaki nie płaczą
Znasz “Chłopaki nie płaczą” na pamięć? To kto to powiedział? Nawet najwięksi fani będą mieli problemy