Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Nie uwierzysz, ile Kinga Rusin przelała na WOŚP. Kwota zwala z nóg. "Chore pieniądze"
Julia Bogucka
Julia Bogucka 28.01.2024 21:19

Nie uwierzysz, ile Kinga Rusin przelała na WOŚP. Kwota zwala z nóg. "Chore pieniądze"

Jurek Owsiak, Kinga Rusin
Michal Zebrowski/East News

Trwa 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku, cieszy się on olbrzymim zainteresowaniem, zarówno ze strony osób prywatnych, jak i znanych celebrytów. Jednym z punktów wydarzenia są aukcje charytatywne, na których za wsparcie fundacji możemy otrzymać wyjątkowy przedmiot lub usługę. Niektórzy stawiają jednak na tradycyjną formę wsparcia zbiórki i tę opcję wybrała również Kinga Rusin. Suma może zaskoczyć. 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy świętuje 32. finał

Fundacja rozpoczęła oficjalną działalność w 1993 roku, a za jej założenie odpowiedzialny jest Jurek Owsiak. Jednak działacz już wcześniej stawiał pierwsze kroki w aktywnościach charytatywnych, jeszcze za czasów prowadzenia audycji na antenie Programu III Polskiego Radia. Od początku głównym celem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest wsparcie dla placówek ochrony zdrowia.

Najczęściej pieniądze pozyskiwane przez fundację kierowane są na rzecz zwalczania chorób dziecięcych oraz schorzeń dotyczących seniorów i seniorek. Tegorocznym hasłem akcji jest “Płuca po pandemii”, a za zebrane fundusze planowany jest zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

52-letnia Kinga Rusin pokazała swój uwydatniony brzuch. Fani nie szczędzą gratulacji i zachwytów Gruchnęła informacja o pogarszającym się stanie Kingi Rusin. Co dalej z biznesem i karierą gwiazdy TVN?

Celebryci włączają się w WOŚP

Jednym z kluczowych elementów zbiórki pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy są aukcje charytatywne, w których aktywnie biorą udział zarówno osoby prywatne, jak i znani celebryci. W ofercie znajdują się różnego rodzaju przedmioty, takie jak koszulki sportowców, elementy odzieży czy obrazy. Inni wystawiają na licytację usługi — wspólne gotowanie, kurs fotografii albo sesje zdjęciowe.

Wśród popularnych postaci show-biznesu w gronie osób wspierających WOŚP znaleźli się przedstawiciele różnych branż. Wojtek Smarzowski zaoferował przedwojenną walizkę zawierającą wszystkie filmy reżysera. Minister Obrony Narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz zaprasza licytujących na kolację w swoim towarzystwie wraz z zaproszeniem na Święto Wojska Polskiego. Z kolei z Moniką Olejnik możemy wybrać się na wspólne bieganie. Niektórzy znani Polacy postanowili również hojnie wesprzeć zbiórkę z własnej kieszeni.

ZOBACZ TEŻ: Ile tak naprawdę Jerzy Owsiak zarabia na WOŚP? Pracownica przerywa milczenie. Będziecie zaskoczeni

Kinga Rusin wpłaciła ogromną kwotę na WOŚP

Jedną z takich osób okazała się być Kinga Rusin. Gwiazda opublikowała na swoim profilu na Instagramie nagranie, w którym podzieliła się swoją refleksją na temat Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zdradziła również, jaką kwotę przeznaczy na zbiórkę. 

“Jestem naprawdę dziś szczęśliwa, bo Finał WOŚP wrócił do TVP! Pierwszy raz od siedmiu lat nie będzie w telewizji publicznej wymazywania wośp-owych serduszek, nie będzie nagonki na Owsiaka, nie będzie szczucia na wolontariuszy, nie będzie zakazu udziału w akcji służb mundurowych, nie będzie agresji słownej wobec wszystkich Polaków którzy tę wspaniałą akcję od 32 lat popierają. Tak więc cieszymy się tą cudowną wyjątkową chwilą. Sie ma, Polsko, sie ma, Jurek”

- powiedziała Kinga Rusin na nagraniu.

Okazuje się, że dziennikarka nie zamierza żałować pieniędzy na fundację Jurka Owsiaka. Z jej kieszeni na konto WOŚP-u popłynie bowiem kilkadziesiąt tysięcy złotych! Takie informacje pojawiły się na jej Instagramie. Spotkało się to z gwałtowną reakcją jej obserwatorów

“To chore pieniądze”

“Pani Kingo jest Pani inspiracją na wielu polach!”

“Niezła sumka”

Jak widać, reakcje są różne. A co wy o tym myślicie?