Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Kinga Rusin w mocnych słowach o TVP i władzy. Jej wypowiedź poparło wiele kobiet
Michał Fitz
Michał Fitz 09.11.2022 13:59

Kinga Rusin w mocnych słowach o TVP i władzy. Jej wypowiedź poparło wiele kobiet

Kinga Rusin
TRICOLORS/East News

Kina Rusin już nie raz dobitnie komentowała zachowania władzy i jej mediów. Tym razem w bardzo dosadnych, momentami wręcz wulgarnych słowach odniosła się do ostatnich materiałów TVP, które miały za zadanie nieco naprostować wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego.

Warto przypomnieć, że prezes PiS stwierdził, że młode Polki mało rodzą, bo „dają w szyję”. Do tej wypowiedzi Rusin odniosła się już wcześniej. Teraz musiała się bronić, gdyż została przez TVP wywołana do tablicy. W jednym z materiałów ją bowiem zacytowano.

Kinga Rusin bez ogródek o TVP

PiS i TVPis muszą iść na dno! Hej pisowskie aparatczyki z Woronicza! – zaczęła dobitnie Rusin, dając do zrozumienia, do kogo kieruje swój wywód.

Dalej zaznaczyła, że w Telewizji Polskiej nikomu nie płacą za dziennikarstwo, bo nie tym się tam zajmują, a propagandą. Była oburzona faktem, że w jednym z materiałów zdecydowano się przytoczyć cytaty pracowników konkurencyjnej stacji w taki sposób, by niejako potwierdziły słowa Kaczyńskiego.

Nikt z nas w tych wypowiedziach nie stygmatyzował wszystkich kobiet! Nikt nie wrzucał wszystkich do jednego worka — argumentuje Rusin

Dalej prezenterka zarzuciła pracownikom TVP, że są, mówiąc delikatnie, niezbyt bystrzy, bo w swoich materiałach używali informacji, które de facto przeczyły tezie Kaczyńskiego, zamiast ją potwierdzać.

– Mówicie o uzależnionej od alkoholu matce trójki dzieci, która pomocy zaczęła szukać dopiero w czwartej ciąży. O czym to świadczy? Że uzależnione od alkoholu kobiety zachodzą w ciążę (ups!) zaznacza poirytowana dziennikarka.

Fanki wstawiają się za Kingą Rusin

Już przy okazji poprzedniego wpisu o wypowiedzi Kaczyńskiego Kinga Rusin mogła liczyć na ogromne wsparcie społeczności swoich obserwujących. Podobnie było tym razem, co widać po sekcji komentarzy pod jej postem.

– PiS i aktualna władza drwi z obywatela i obraża kobiety, złe czasy nastały, złe czasy dla rodzenia dzieci — stwierdza jedna z internautek.

– Pani Kingo kolejny raz dziękuje za obronę, za mądre słowo, za to, że Pani jest zawsze tam, gdzie potrzeba — wstawia się za prezenterką następna z fanek.

Nic dodać, nic ująć, może tylko to, że strasznie brakuje Pani w TV chwali kolejna komentująca.

Zobacz post:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Twoje dziecko ciągle choruje? Może popełniasz jeden błąd
  2. Powrócisz do żywych w moment. Genialny sposób na pozbycie się bólu gardła
  3. Kinga Rusin ostro o Kaczyńskim. Nie gryzła się w język, mocne słowa mogą rozwścieczyć polityka

 

 

Tagi: kinga rusin