Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Elżbieta Zapendowska przyznała, ile dostaje emerytury. "Nie wiem, co robić z kasą"
Michał Fitz
Michał Fitz 14.07.2023 17:18

Elżbieta Zapendowska przyznała, ile dostaje emerytury. "Nie wiem, co robić z kasą"

Elżbieta Zapendowska
fot. KAPiF; Elżbieta Zapendowska o emeryturze

Elżbieta Zapendowska jest prawdopodobnie najpopularniejszą nauczycielką wokalną w naszym kraju. Oceniała i szkoliła największe gwiazdy. Pomimo niewątpliwych zasług dla polskiej rozrywki i kultury, wciąż musi pracować. Z emerytury by nie wyżyła.

Elżbieta Zapendowska - emerytura

Elżbieta Zapendowska rozmawiała ostatnio z “Plotkiem”. W tym wywiadzie wypowiedziała się między innymi na temat swojej emerytury. Te, jak wiadomo, u osób z branży show-biznesowej potrafią być śmiesznie niskie. Trenerka wokalna nie inkasuje jednak aż tak mało.

Jak przyznała, jej emerytura wynosi 1300 złotych. Choć w porównaniu ze stawkami niektórych emerytowanych wokalistów to prawdziwe kokosy, wciąż nie jest to kwota, za którą można w dzisiejszej Polsce godnie żyć.

Myślę, że jak każdego dotknęła mnie inflacja. Ja mam bardzo wysoką emeryturę. 1300 złotych. Rzeczywiście, nie wiem, co robić z kasą 

Monika Miller w mikroskopijnym bikini. Widok aż hipnotyzuje, nie można oderwać wzroku

Elżbieta Zapendowska dalej pracuje

Ze względu na stawkę emerytury Zapendowska dalej aktywnie działa w zawodzie. Jak przyznała, prowadzi warsztaty wokalne, ale one również nie generują niebywałych zysków. Dlatego podejmuje się też zleceń w postaci udziału w różnych konkursach czy plebiscytach, gdzie bywa jurorką. 

Zarabiam poza emeryturą, bo inaczej już by mnie nie było. Może to zaskoczy wszystkich, ale w Domu Kultury dostaję 100 złotych za godzinę. To jest stawka śmieszna

Dlaczego emerytury gwiazd są niskie?

Polscy artyści lubią chwalić się w mediach typ, jak niewielkie emerytury dostają. W przeważającej większości wynika to z faktu, że przez całą karierę rozliczali się na podstawie umów, które nie odprowadzały składek na ZUS. Jest to więc po części ich wina.

Zdecydowanym przodownikiem jeśli chodzi o wysokość, a raczej “niskość” świadczenia emerytalnego jest Marek Piekarczyk, wokalista “TSA”. Ten wciąż pracuje w telewizji jako juror, a także okazjonalnie koncertuje, bo jego emerytura wynosi nawet po waloryzacji niecałe 10 złotych miesięcznie!

Źródło: Plotek/ Onet

Katarzyna Skrzynecka schudła 10 kg w ciągu zaledwie 5 tygodni. Wiemy, jak to zrobiła
katarzyna skrzynecka schudła (2)
fot. instagram.com @katarzyna_skrzynecka
Katarzyna Skrzynecka schudła aż dziesięć kilogramów! Aktorka straciła je w ciągu niecałych dwóch miesięcy. Czyżby w grę wchodziły intensywne ćwiczenia z trenerem personalnym i rygorystyczna dieta pudełkowa? Nic z tych rzeczy! Wiemy, jak tego dokonała. Jej niespodziewaną metamorfozą żyły media w całym kraju. Cały show-biznes trząsł się od plotek, w jaki sposób Katarzyna Skrzynecka schudła w tak rekordowym czasie. Mimo że fani byli zachwyceni krągłą sylwetką aktorki, sama Skrzynecka czuła się źle ze swoimi nadprogramowymi kilogramami i zdecydowała się ich pozbyć. Kiedy ta chwila w końcu nadeszła, w ciągu zaledwie pięciu tygodniu zrzuciła aż dziesięć kilogramów. Nie zawdzięcza swojej metamorfozy ani diecie cud, ani zabiegom medycyny estetycznej, wręcz przeciwnie. Chociaż nie głodziła się, to sam proces odchudzania wymagał od niej niemałych wyrzeczeń. Czy osiągnęła swój cel? Szczere wyznanie Skrzyneckiej was rozbroi: „Powoli mentalnie i temperamentem zamieniam się w lamę (zwierzę lamę)”, cytuje aktorkę plotek.pl.
Czytaj dalej
Spędziła dzień z Anną Lewandowską. Wtedy zmieniła o niej zdanie, zobaczyła jej prawdziwą twarz
Autorka książki o Annie Lewandowskiej szczerze o spędzonym razem dniu
Już wkrótce fani Anny Lewandowskiej będą mogli położyć dłonie na biografii influencerki, trenerki i osobowości medialnej. Książka „Imperium Lewandowska” autorstwa Moniki Sobień-Górskiej ma mieć swoją premierę 26 lipca. W połowie czerwca kobiety spotkały się na ostatni i najważniejszy wywiad. Autorka ujawniła, że tamten dzień całkiem zmienił jej zdanie o Annie Lewandowskiej. 
Czytaj dalej