Lifestyle.Lelum.pl > Programy > "Nasz nowy dom": poruszająca decyzja. To zrobią dla chorego dziecka
Sara Karmańska
Sara Karmańska 03.03.2024 12:13

"Nasz nowy dom": poruszająca decyzja. To zrobią dla chorego dziecka

"Nasz nowy dom": poruszająca decyzja. To zrobią dla chorego dziecka, fot. KAPiF, Facebook/Nasz Nowy Dom
"Nasz nowy dom": poruszająca decyzja. To zrobią dla chorego dziecka, fot. KAPiF, Facebook/Nasz Nowy Dom

Stacje telewizyjne z hukiem weszły w wiosenną ramówkę. W ostatnich dniach wystartowało wiele wyczekiwanych przez widzów programów, jak choćby „Taniec z gwiazdami” czy „Mam talent!”, a także nowości, jak choćby „The Traitors. Zdrajcy”. Z kolei już od 6 marca widzowie będą mogli śledzić nowy sezon programu „Nasz nowy dom”. W jednym z nadchodzących odcinków na fanów czeka prawdziwy rollercoaster emocji.

„Nasz nowy dom” odmienił życie wielu rodzin

Program „Nasz nowy dom” ma charakter misyjny i dla wielu osób jest z tego powodu bardzo ważny. Jego znaczenie mogą potwierdzić także liczne rodziny, których los odmienił udział w formacie. Ich domy i mieszkania często nie nadawały się do życia, a także były niedostosowane do ich specjalnych potrzeb.  Niestety wiele osób nie może sobie pozwolić na remont nawet wtedy, kiedy jest on nieodzowny. 

Dzięki ekipie programu „Nasz nowy dom” wiele rodzin może cieszyć się wyremontowanym domem całkiem za darmo. To po stronie stacji leży bowiem koszt wszelkich materiałów budowlanych, robocizny, a nawet opłacenie podatku od wzbogacenia. Rodziny muszą jedynie podpisać umowę, że przez rok nie sprzedadzą lokalu czy domu, który został odmieniony przez ekipę „Naszego nowego domu”. 

Nie tylko Cichopek i Hakiela połączyła druga edycja “TzG” Obnażyła nowe show TVN. “Miałam być ostatnia”

„Nasz nowy dom” od teraz będzie gościł na ekranie dwa razy częściej

Wraz z nowym sezonem programu „Nasz nowy dom” na fanów formatu czeka prawdziwa gratka. Media obiegła bowiem wiadomość, że po debiucie nowego sezonu, który rozpocznie się już w środę 6 marca, na fanów będzie czekał nie jeden, a aż dwa odcinku show tygodniowo. Dzięki temu podczas najnowszej odsłony formatu ekipa remontowa wraz z Elżbietą Romanowską pomogą aż 24 potrzebującym rodzinom. W nowym sezonie za projekty domów odpowiadać będą architekci: Martyna Kupczyk, Marta Kołdej, Maciej Pertkiewicz, a pracami budowlanymi będą kierować Przemysław Oślak i Wiesław Nowobilski.

W jednym z odcinków załoga „Naszego nowego domu” wybierze się do domu, w którym mieszka czteroletnia Kinga z rodziną

ZOBACZ TEŻ: Rozpoznajesz, kto jest na zdjęciu? To uwielbiana gwiazda

„Nasz nowy dom” zaskoczył rodzinę czteroletniej Kingi

Kinga ma zaledwie cztery lata, a los już zdążył ją brutalnie doświadczyć. Dziewczynka zmaga się z nowotworem złośliwym. Niestety warunki panujące w jej domu nie są odpowiednie dla małej pacjentki. Ekipa programu „Nasz nowy dom” na szczęście odpowiedziała na zgłoszenie rodziny i zdecydowała się wyremontować ich dom. Jak zwykle, na pracę mieli zaledwie pięć dni, by zdążyć przed powrotem rodziny domu i zaskoczyć ich metamorfozą dobrze znanych pomieszczeń. 

To jednak nie wszystko – ekipa programu poza domem rodzinnym czteroletniej Kingi zdecydowała się wyremontować także szpitalną bawialnię. To właśnie tam Kinga i inne walczące z chorobami dzieci spędzają dużo czasu. Teraz będą mogli korzystać z sali pełnej kolorów i zabawek. 

Ekipa programu „Nasz nowy dom”, fot. KAPiF.jpg
Ekipa programu „Nasz nowy dom”, fot. KAPiF