Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Magda Gessler poinformowała o dramacie. To spotkało uczestników "Kuchennych rewolucji"
Julia Bogucka
Julia Bogucka 12.06.2024 11:02

Magda Gessler poinformowała o dramacie. To spotkało uczestników "Kuchennych rewolucji"

Magda Gessler
Fot. Wojciech Olkusnik/East News

Magda Gessler odpowiada za “Kuchenne rewolucje” już od ponad dekady. Dwa lata temu przeprowadziła metamorfozę jednego z lokali w Bielsku-Białej. Teraz właściciele znów borykają się z problemami. O przyczynach poinformowała restauratorka.

"Kuchenne rewolucje" mają już ponad dekadę

Pierwsze odcinki popularnego programu traktującego o metamorfozach polskich restauracji zostały wyemitowane wiosną 2010 roku. Oznacza to, że już niedługo minie piętnaście lat od rozpoczęcia jego produkcji. “Kuchenne rewolucje” z Magdą Gessler na czele ratują lokale przed bankructwem, demaskując przy okazji wiele nieodpowiednich praktyk, które mają w nich miejsce. Barwna postać, jaką jest restauratorka, od lat przyciąga przed telewizory miliony widzów.

KAPIF_oryginal_K1078517F.jpg
Fot. KAPiF

Choć nie każda rewolucja kończy się powodzeniem, a Magdzie Gessler zdarza się pocałować klamkę, gdy wraca do lokalu po kilku tygodniach, to jednak dziesiątki miejsc w Polsce zostało poprawionych i uratowanych. Restauratorka przemierza cały kraj, wizytuje zarówno nad morzem, jak i w górach oraz w każdym województwie.

Największa wpadka w historii polskiej telewizji?! Kammel po latach zdradził kulisy Milionerzy: To pytanie trafiło do sądu! Uczestnik nie chciał odpuścić producentom

Magda Gessler pomogła restauracji w Bielsku-Białej

W 2022 roku o pomoc ze strony “Kuchennych rewolucji” zwrócili się właściciele lokalu “Bistro 43-300”. Ojciec i syn, którzy zarządzali restauracją, doświadczali szeregu problemów. Jednym z nich był alkoholizm Roberta, innym fakt, że żaden z nich nie znał się na gastronomii. Wszystko podsumowały kłopoty finansowe, z którymi trudno było im sobie poradzić.

Okazało się ostatecznie, że jakość posiłków w lokalu wcale nie była taka zła, a burger, którego zjadła tam Magda Gessler, był “jednym z najlepszych, jakie jadła w życiu”. Restauratorka postanowiła, że od teraz “Bistro u Gębalskich”, bo taka była nowa nazwa, będzie bazowała na kuchni włoskiej przy przygotowywaniu dań. Rewolucja zakończyła się uroczystą kolacją, a po kilku tygodniach jej powodzenie zostało potwierdzone.

ZOBACZ TEŻ: Gessler w Na Wspólnej? Internauci zmiażdżyli produkcję

Tragedia w restauracji w Bielsku-Białej. Magda Gessler informuje o postępach

Dziś bistro doświadcza kolejnych problemów, choć tym razem nie są one spowodowane przez jego właścicieli. Przyczyną tragedii były ulewy, które przeszły nad Bielskiem-Białą piątego czerwca. Ich skutki były opłakane. Restauracja Gębalskich została zalana i potrzebuje gruntownego remontu. O sytuacji poinformowała sama Magda Gessler, która pomogła bohaterom “Kuchennych rewolucji”.

Tak smutna historia przytrafiła się w "Bistro u Rodziny Gębalskich". Ale już dziś ruszają na nowo, więc zapraszam Was do nich na cudowne birburginia. Po burzy wychodzi słońce i trzymam kciuki.

Wszystko wskazuje na to, że właściciele “Bistro u Gębalskich” poradzili sobie z remontem po tragicznych ulewach. Dziś restauracja jest znów dostępna dla wizytujących.