Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Lider zespołu “Łzy” wprost o strasznej diagnozie. “Nie wiem, czy się spieszyć”
Sylwia  Kropiewnicka
Sylwia Kropiewnicka 23.06.2024 19:20

Lider zespołu “Łzy” wprost o strasznej diagnozie. “Nie wiem, czy się spieszyć”

Adam Konkol
fot. AKPA

W kwietniu br. Adam Konkol podzielił się z mediami i fanami druzgocącą diagnozą, którą usłyszał. Lider zespołu “Łzy” zmaga się z nowotworem płuc. W najnowszym wywiadzie opowiedział, jak zareagował na tę wiadomość. Wyjaśnił także, jak czuje się obecnie. 

Adam Konkol podzielił się z fanami druzgocącą diagnozą

To właśnie Adam Konkol w 1996 roku założył zespół “Łzy” i wraz z pozostałymi jego członkami wylansował największe przeboje formacji takie, jak “Narcyz” czy “Oczy szeroko zamknięte”. Muzyk w ostatnim czasie zabrał głos i przekazał bardzo smutne wieści. Adam Konkol walczy z nowotworem płuc. Może liczyć na wsparcie swoich fanów, jednak nie ukrywa, że kiedy dowiedział się o chorobie, źle to zniósł. 

Adam Konkol nie krył emocji. Przyznał, że od lat miał problemy zdrowotne, jednak nowotwór płuc był dla niego diagnozą o tyle dziwną, że muzyk nigdy nie palił papierosów. Diagnoza sprawiła, że załamał się psychicznie. 

Znacie ją z TVN, właśnie wzięła ślub z kobietą. Te suknie odebrały nam mowę Gwiazda Polsatu spodziewa się dziecka. Właśnie ogłosiła płeć

Adam Konkol szczerze o stylu życia, jaki prowadził

Lider zespołu “Łzy” przyznał szczerze, że co prawda, na imprezach nie stronił od alkoholu, jednak nigdy nie palił papierosów. Właśnie dlatego diagnoza, którą usłyszał, była dla niego tak trudna do zaakceptowania. 

Nigdy nie paliłem papierosów [...] Na pewno stałem się wrażliwszy, gdy ktoś pali w mojej obecności papierosy. Nie pozwalam na to i zwracam uwagę. Przechodziłem jednego dnia obok palącego i zwróciłem mu uwagę. Zapytał mnie, czemu mi to przeszkadza, a ja powiedziałem prosto z mostu, że mam raka płuc – powiedział w rozmowie z "Plotkiem".

Adam Konkol zdradził, jak czuje się obecnie

W kwietniu 2024 roku Adam Konkol poinformował, że zmaga się z poważnym schorzeniem. Mimo że nigdy nie palił papierosów, nowotwór zaatakował jego płuca. Jak muzyk czuje się aktualnie? 

Pierwsze dwa miesiące od usłyszenia diagnozy, że to nowotwór płuc, były dla mnie bardzo trudne, chociaż w ogóle tego nie okazywałem. Załamałem się psychicznie, chociaż mój fizyczny stan nie zmienił się w ogóle. Staram się na pewno myśleć pozytywnie, natomiast z tyłu głowy cały czas mam różne myśli. Nie wiem czy się spieszyć, czy po prostu mogę żyć normalnie - wyjaśnił Adam Konkol w najnowszej rozmowie z serwisem "Plotek".

Muzyk poinformował także, że za dwa miesiące ma kolejne badanie. 

Za dwa miesiące mam kolejne badanie PET [pozytonowa emisyjna tomografia]. Im bliżej tego terminu, tym bardziej czuję stres. Mam jednak przeczucie, że wszystko będzie dobrze - przyznał w tym samym wywiadzie.