Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Opole 2024: Big Cyc wyszli na scenę. W ręku trzymali wielki czarny przedmiot
Julia Bogucka
Julia Bogucka 01.06.2024 21:37

Opole 2024: Big Cyc wyszli na scenę. W ręku trzymali wielki czarny przedmiot

Big Cyc
Fot. AKPA

To drugi dzień Festiwalu w Opolu. Za nami konkursy “Premier” i “Debiutów”, przed nami z kolei rozbrajające skecze. Kabareton powrócił na scenę po kilku dobrych latach. Ale za nim to, publiczność porwały występy artystów, którzy od lat święcą triumfy na polskiej scenie muzycznej. Lady Pank, Oddział Zamknięty czy nawet Wilki nie wywołały jednak takiej reakcji jak Big Cyc. Co się tam działo! Rozległy się krzyki na cały amfiteatr!

Za nami pierwszy dzień Festiwalu w Opolu

Już po raz 61. odbywa się jeden z najpopularniejszych koncertów plenerowych w Polsce. Festiwal z długą tradycją przez lata osiągnął status prestiżowego. To tam występują największe krajowe gwiazdy sceny muzycznej. Wczoraj odbył się pierwszy dzień, w trakcie którego wysłuchaliśmy wykonów na konkursie “Premier” oraz “Debiutów”. Nagrody zdobyli Czesław Mozil i Michał Zabłocki, Piotr Cugowski oraz Józefina & Skubas. Spośród młodych artystów doceniono Alana Cymbalistę, a także Norberta Wronkę.

Podczas konkursu “Debiutów” wykonawcy zaśpiewali utwory Czesława Niemena. W tej okazji na scenie zaprezentowała się również córka artysty, Natalia. Nie zabrakło również jubileuszy. Michał Bajor świętował pięćdziesięciolecie działalności artystycznej. Towarzyszyli mu Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz i Kayah. Ostatnia z wymienionych w towarzystwie Andrzeja Piasecznego miała okazję poprowadzić konkurs “Premier”.

akpa20240531_opole24_pt2_mp_8987.jpg
Fot. AKPA
Nagle na scenie pojawiła się ona. Gdy otworzyła usta, tłum ryknął Majewska i Bajor skradli show w Opolu 2024. Ludzie głośno skandowali

Festiwal w Opolu 2024: dzień drugi, kabareton

Dziś na scenie w Opolu wystąpią wyjątkowi artyści, którzy od lat nie mieli swojej przestrzeni podczas tej imprezy. Chodzi oczywiście o Kabareton, którego ostatnio można było doświadczyć w 2016 roku. Tego wieczoru obejrzymy skecze takich grup jak:

  • Kabaret Moralnego Niepokoju, 
  • Kabaret Młodych Panów, 
  • Kabaret Skeczów Męczących, 
  • Kabaret Nowaki, 
  • Kabaret K2
  • Grupa MoCarta

Nie zabraknie również Zenona Laskowika, Jerzego Kryszaka oraz Zbigniewa Zamachowskiego.

W tegorocznym Opolu pojawi się dawno niewidziany kabareton, w którym z kolei wystąpią dawno niewidziane Kabarety. Koncert poprowadzi również dawno niewidziany, nie tylko w TVP, Piotr Bałtroczyk, legenda polskiej konferansjerki. Gościem specjalnym będzie legenda wszystkiego: Zenon Laskowik. Będzie humor polityczny, obyczajowy, abstrakcyjny. Będzie też śmiesznie, mam nadzieję, bo koledzy i koleżanki przygotowali same premiery, a Zbigniew Zamachowski zaśpiewa to, co wszyscy znają i lubią. Zapraszam - opowiadał o programie Robert Górski.

ZOBACZ TEŻ: Opole 2024, konkurs Premier: Zwycięzcy aż zaniemówili. Do akcji ruszył Piasek

Festiwal w Opolu 2024: Występ Big Cyc zaskoczył publiczność!

Zanim jednak Polacy dadzą się porwać występom najpopularniejszych komików, jesteśmy świadkami niewiarygodnych scen, które rozgrywają się na scenie w ramach koncertu “SuperJedynki”. Do tej pory wystąpiły już takie gwiazdy jak Lady Pank, Wilki, Oddział Zamknięty czy Chłopcy z Placu Broni. Jednak chyba żaden koncert nie wywołał tak silnych emocji, jak pojawienie się w amfiteatrze Big Cyc!

Krzysztof Skiba wyszedł w otoczeniu członków zespołu na scenę, gdzie powitały go dzikie okrzyki publiczności. Czarny przedmiot, który dzierżył w dłoni, wzbudził szczególnie duże zainteresowanie. Była to flaga z logiem grupy, którą artysta zaczął ochoczo wymachiwać. Widzowie byli zachwyceni tym gestem, odpowiadając wokaliście entuzjastycznym machaniem rąk. 

Krzysztof Skiba.jpg
Fot. AKPA
Krzysztof Skiba (1).jpg
Fot. AKPA